UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 23.09.2019 Wtorek 15:09
 
    Glenturret 
 
Wiek whisky:25 y.o.Moc:52.4 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1965 W bazie od:2015-11-09
Dystrybutor:Cadenhead's Na forum:
Seria:Black Label
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

kwaśny, bardzo niedojrzały agrest, wytrawność i prymitywizm soków drzewnych - szczerze powiedziawszy, tak mogłaby pachnieć whisky 8-letnia, a nie stary, zdawałoby się renomowany, wypust od Cadenhead's... sporo akcentów trawiastych i liściastych, wanilia - symbolicznie, jednak poza tym kryzys, panowie, kryzys!

Smak/finish:

żeliwa i rozgrzane imbryki, napary z samowara i placki korzenne, bardzo "grzeczna" słodycz z umiarkowanym dymkiem, jednak o naprawdę sporej intensywności, buch gorącej pary wodnej w opalanej drewnem bukowym łaźni... również wanilii więcej, niż w zapachu - whisky idealna na późnojesienne spacery, nie ma tu wyrafinowania, co to, to nie, ale jest dobra i rzetelna selekcja beczki, bez udziwnień... brak co prawda np. sernikowych, pamiętnych klimatów Glenturreta z początku lat 80-tych, ale dla poszukiwaczy przekonującej prostoty to bottling jak znalazł - finisz krótki, co było do przewidzenia przy tym profilu, niemniej żadnych fałszywych nut, żadnego głupiego efekciarstwa!

Uwagi:

rzadko kiedy whisky o tak marnym (trzeba przyznać) aromacie, potrafi wznieść się na wyżyny smaku - nie w sensie spektakularności, złożoności czy głębi, ale wybornej "pijalności" i optymalnej mocy bottlingu

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A