UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 19.08.2019 Wtorek 03:24
 
    Strathisla for Bar Metro 35th Anniversary
 
Wiek whisky:36 y.o.Moc:54.3 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1967 W bazie od:2015-11-15
Dystrybutor:Gordon & MacPhail Na forum:
Seria:Finest Highland Malt
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

króluje tu ciemna sherry: wytrawna, rodzynkowo-węglowa, cappuccino, mokra ziemia, gotowana borówka, niedojrzałe jeżyny i wiśnie, zaprawa do mięs, tymianek, Rioja... mroczny, ciężki styl, z sadzą, z wytrawnością mocnej kawy, gęstym syropem na kaszel, prażonymi arachidami - gdzieś w głębi czai się nadto lukrecja, słodkawe wino z leśnych owoców, blok czekoladopodobny, trzcina cukrowa, węgiel brunatny

Smak/finish:

smak (zdecydowanie) jeszcze wytrawniejszy od aromatu, momentalnie ściągający język, cierpki, lekko "syntetyczny" - dużo sherrowej ziołowości, skóry, czernina, sadza, trufle, wełna... nie ma jednak popiołu ani spalenizny (!), są za to wytrawne (nie gorzkie) likiery orzechowe, wiśniowe ogonki, posmaki kawowe, pieczeniowe, jest liść laurowy, cyna, blaszany kubek, żużel (!) - w mocnym, bardzo długim finiszu strona wytrawna nadal się buduje, dołączają coraz liczniej posmaki metaliczne, herbaciane, mech, suche liście, słomianka, surówka stalowa... stopniowo zmierzamy "z ciemności w stronę światła" - konfitura orzechowa z marihuaną na sam koniec (!)

Uwagi:

to z pewnością jedna z najdobitniej wytrawnych wersji Strathisli, z jakimi miałem do czynienia! bottling wyjątkowy, poprzez swą atypowość i ekstremalność zapadający w pamięć – ocena o punkt wyższa również wydawałaby się sprawiedliwa, ale gust też jest ważny... czyż nie?... ;-)

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A