UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 24.10.2019 Piątek 04:03
 
    Glenlivet 
 
Wiek whisky:12 y.o.Moc:57 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1982 W bazie od:2018-10-31
Dystrybutor:Glenscoma Na forum:
Seria:Individual Cask Bottling
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

lekko przypalone powidła śliwkowe, czerwone owoce (porzeczki!), galaretka truskawkowa, nieco polan z ogniska, popiołu, ziaren kawowca, zmarzniętych winogron, mrożonych czereśni i niuans czekolady, siarki, gnijącego w bagnie korzenia... pierniki toruńskie, suche kaktusy (?)

Smak/finish:

dobre, stare sher... porto! nie wybitna, ale właśnie dobra, bardzo "wysycona", kompaktowa, doskonale pijalna whisky, w smaku koherentna z aromatem... na bokach języka zwęglone drewno, jest też sporo skóry, azjatyckich korzeni, melasy, odrobina nut smolistych, piecowych... smak jest wyrazisty, "mouth-coating", ale i rozwojowy - pojawiają się gorzkie czekolady, więcej melasy trzcinowej, wiśniowe ogonki, żeń-szeń... finisz z kolei raczej krótki, lecz wyraźny - trochę jednak rozczarowujący, zdominowany przez nalewkę czereśniową i wilgotny tytoń... daje znać o sobie wiek tej whisky - zaledwie 12 lat, jednak czyż nie chciałoby się, by współcześnie butelkowane whisky w tym wieku tak smakowały?

Uwagi:

profil kojarzy mi się z naprawdę przyzwoitą Glengoyne z beczki po ciemnej sherry, nic mu nie brakuje - przyznaję zatem dodatkowy punkt za smakową pełnię i brak potknięć... whisky idealna do picia, że się tak wyrażę

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A