UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 22.05.2024 Czwartek 16:01
 
    Caol Ila 
 
Wiek whisky:20 y.o.Moc:57.7 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1995 W bazie od:2019-08-20
Dystrybutor:Cadenhead's Na forum:
Seria:Authentic Collection
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

wędzone cytryny, melon, morska woda, sól, dym z koksownika, klimaty popiołowe... zardzewiałe wiadra, letnia woda z cukrem, trochę marynowanych kłączy, piana oceaniczna, mięta pieprzowa, suszone zioła, emalia i pumeks (!)

Smak/finish:

porządna, intensywna, pełna w smaku, owocowo-dymowa CI, ładnie współbrzmią wyraźne posmaki bourbonowego drewna, karmelków, delikatna kwasowość wędzonych serów - po chwili wkraczają na scenę wędzone twarogi, oscypki z żurawiną i stonowana torfowość, na bokach języka chyłkiem zaznacza się żwawa dębina... całość zmierza ku nieprzesadnej wytrawności - finisz medyczno-torfowy, ciągle odczuwalna jest wyraźna, owocowa, łagodna deserowość, serwatka (?), mimo, ze długość nie jest jego atutem, fakt ten nie rzutuje negatywnie na całościowe postrzeganie tej whisky

Uwagi:

ocenę podnoszę za wzorowe poukładanie poszczególnych smaków, brak ostentacji, kanoniczność - w dobrym tego słowa sensie, oraz stylowe nawiązania do destylacji z początku lat 80-tych (bottlingi od np. Duncana Taylora)Ocena:
 
 
 
R E K L A M A