UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 27.09.2023 Czwartek 13:20
 
    Caol Ila 
 
Wiek whisky:11 y.o.Moc:58.3 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1989 W bazie od:2019-08-20
Dystrybutor:Signatory Na forum:
Seria:Vintage
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

profil ciężki, gęsty, masywny - owoce zarówno wędzone, jak i z keksu, żeń-szeń, asparagusy, zapuszczone stawki w przedwojennych ogrodach, kiszonki - doza soczystego dymu, zakwas na żur, ziołowe maceraty, ciche trzcinowiska, młaka, turzyce, roślinność akwariowa i jeziorowa, ogórki małosolne, nawet pierogi z kapustą i grzybami... mocno atypowy zestaw - choć z drugiej strony, CI przyzwyczaiła nas już przecież do niemal zupełnego braku unitarności swojego profilu ;)

Smak/finish:

"siła jest w nim!", pełnia smaku - i to dobrego smaku! należycie torfowy, treściwy, gęsty, a przy tym z odpowiednią kompensatą strony słodszej, korzenno-struclowej... Caol Ila poukładana, nie ma tu mowy o młodocianej przesadzie, o przypadku, o wymuszonym bottlingu - jest solidna robota tak beczki, jak i destylatu, jest spójność, jest sens... finisz odrobinę bardziej wytrawny, krzemienno-dymny, z zaznaczającą się solą i akcentami warzywnymi (kapusta, kalarepa, chrzan?), żadnego drewna... wygasa spokojną dymnością i owocami wędzonymi (papaja?)

Uwagi:

bottling minimalnie słabszy od sąsiedniej beczki z selekcji SV, ale nadal wyjątkowy, zjawiskowo udany przykład bardzo młodej CI

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A