BOW must go on... - BAZA WHISKY RUSZYŁA
Wiktor - Czw Sie 25, 2005 8:55 am Temat postu: BAZA WHISKY RUSZYŁA Na stronie głównej serwisu bow.pl, mniej więcej w połowie ekranu (po prawej stronie), znajduje się button "Baza whisky/Tasting notes", prowadzący do nowo uruchomionego działu zawierającego opisy poszczególnych edycji:
http://bestofwhisky.pl/baza/
Gorąco zachęcam do odwiedzin i dzielenia się uwagami, sugestiami na forum.
Dla zarejestrowanych użytkowników (podwaliny pod VIP-club) zaimplementowaliśmy możliwość dodawania komentarzy (w formie własnej "tasting note" wraz z oceną) do każdej z whisky w bazie. Wszyscy zainteresowani taką możliwością proszeni są o kontakt na priv w celu ustalenia loginu i hasła
RudeBoy - Czw Sie 25, 2005 10:00 am
Salut,
Zapowiada się rewelacyjnie Czy komentarze będą moderowane? Kiedy to czytać? Pytanie laika: co znaczy o.b. (poza podpaskami )? Jakoś nie chce mi się szukać
Zdrav,
--
RudeBoy Robert
Rajmund - Sob Sie 27, 2005 6:20 pm
Witaj,
OB to "official bottling", czyli oficjalna wersja producenta, w przeciwieństwie do takiej od jakiegoś niezależnego dystrybutora.
Na subtelną różnicę między podpaskami i tamponami nie będę zwracał uwagi
Pozdrawiam,
Rajmund
1963 - Nie Kwi 17, 2011 12:46 pm Temat postu: baza whisky witam
Często zaglądam do testing notes i stwierdzam ,że jest często nie aktualna.
NP. Bowmorek ma nowe buteleczki i to już od dawna i są smaczne
HP również ma nowe flaszeczki tylko zawartość jakby gorsza
Glenmorangie ma nowe- Lasanta jest super bo kosztowałem.
A gdzie Isle of Jura i jej pyszne Superstition.
Mogę załączyć fotki .Na nk nie mam innych jak portreciki Szkotek.
POZDRO
Wiktor - Nie Kwi 17, 2011 2:32 pm
| 1963 napisał/a: | | A gdzie Isle of Jura i jej pyszne Superstition |
Hm, no właśnie, gdzie?
oscarez - Nie Kwi 17, 2011 3:08 pm
| 1963 napisał/a: | | NP. Bowmorek ma nowe buteleczki i to już od dawna i są smaczne |
ale opisane sa te stare buteleczki tez czasem smaczne
| 1963 napisał/a: | | HP również ma nowe flaszeczki tylko zawartość jakby gorsza |
jak wyzej
| 1963 napisał/a: | | Glenmorangie ma nowe- Lasanta jest super bo kosztowałem. |
I tylko dlatego uwazasz ze jest super? Glenmorangie jak komisyjnie stwoerdzilismy to nie whisky wiec nie ma jej w bazie
| 1963 napisał/a: | | A gdzie Isle of Jura i jej pyszne Superstition |
pyszne powiadasz...to takiej rzeczywiscie nie ma
| 1963 napisał/a: | | Mogę załączyć fotki .Na nk nie mam innych jak portreciki Szkotek. |
to az strach Twoj profil odwiedzac ale rzecz gustu.
rosomak - Nie Kwi 17, 2011 7:26 pm
W istocie troche zaniedbalismy sprawe nowych wypustow, ale pojawiala sie ona przy okazji innych dyskusji. Obecne podstawki po prostu sa generalnie slabe i nie torturujemy sie sprawdzjac to co miesiac
Wiktor - Nie Kwi 17, 2011 7:55 pm
Ależ! Kolega 1963 przecież szczerze pyta, troskę wykazuje że nowe fajniutkie Bowmorki nie opisane, niedobrutkie nowe HP tudzież. I że Lasantunia wcale nie be, ani Jurka S. nie fe-fe...
A więc konkretnie i na serio. Kolego "1963" Portalik BOW to nie portal pod szyldem "all whisky is a good whisky". Ani nawet portal "all whisky here". Jak sama nazwa wskazuje, jest to portal poświęcony tematyce "best of whisky". Od długiego czasu, a właściwie od zawsze, nie mamy szczególnych ambicji (ani potrzeby) opisywania w tasting notes wszystkich próbowanych edycji single malt, a zwłaszcza edycji co do których jakości żywimy odczucia, delikatnie mówiąc, mieszane. Powodów jest wiele - podam jeden, który być może wyda Ci się rozsądny: nie chcemy, aby zasłużona w naszej ocenie krytyka, jakie musiałaby owe liczne whisky spotkać, była brana przez początkujacych kolegów za deprecjonowanie "od linijki" wersji poślednich, ba! wręcz za oznakę czystego zarozumialstwa z naszej strony.
Lecz tak się składa, że istnieją whisky i whisky. Posłużę się legendarnym porównaniem Rajmunda: cóż z tego że JW BL kosztuje krocie, wygląda jak stróż w Boże Ciało i otoczony jest nimbem wyjątkowości niczym potwór z Loch Ness, skoro przy porządnej whisky słodowej wypada jak Daewoo przy Mercedesie? To samo dotyczy różnych sympatycznych, oficjalnych, czterdziestotrzywoltowych Bowmorków, elegancko wydanych Lasant, torfionych pod publiczkę młodych Benriaszków, fikuśnych Jurek spod znaku ładnej butelki z emblematem, Glendronaszków Allardajsów, siedemnastu oficjalnych wersji Dalmore poniżej 18 lat, pięćdziesięciu czterech wersji Edradour poniżej lat 10, dwustu osiemdziesięciu oficjalnych B'laddie z beczek po wszystkim za wyjątkiem kapusty kiszonej oraz wszelkiego podobnego tałatajstwa. Pijamy takie wersje, owszem - czy też, bardziej "próbujemy". Cóż jednak zrobić, skoro są, jakie są? Lepiej o nich pomilczeć
Spróbuj więc zrozumieć i wybacz nam, że opisy i zdjęcia podstawek nie pojawiają się już w bazie BOW. Gwarantuję jednak, że jeśli tylko odkryjemy coś ze wspomnianej "półki" wartego polecenia, na pewno to w bazie ochoczo odnotujemy. A tymczasem, po interesujące Cię opisy skieruj się na whiskyfun.com, na whiskybase.com czy gdzie bądź. Na BOW wróć jeśli będziesz chciał pogadać o whisky, co się zowie
rosomak - Nie Kwi 17, 2011 8:19 pm
Oj Wiktorze Wiktorze, a miales byc dobrym wujem....
oscarez - Nie Kwi 17, 2011 8:28 pm
| rosomak napisał/a: |
Oj Wiktorze Wiktorze, a miales byc dobrym wujem.... |
no co ty, to juz dawno nie aktualne od wczoraj
Wiktor - Nie Kwi 17, 2011 8:31 pm
Zostawiam wszystkich pod opieką najbardziej łagodnych wujków pod słońcem. Dobrotliwy Wujek Rosomak i Spolegliwy Wujek Oscarez Miejcie tylko oko na Złego Stryja Rajmunda, bo on zaraz za pas się łapie...
Janek_L - Pon Kwi 18, 2011 9:12 am
Wujku Wiktorze,
Dzięki za wykładzik, lecz z tym wyklęciem Glendronach Allardice się nie zgodzę
Pawcio - Pon Kwi 18, 2011 9:55 am
| Janek_L napisał/a: | | lecz z tym wyklęciem Glendronach Allardice się nie zgodzę |
no i?? co??
może bojkot jakiś??
albo ankietka
swoją droga pyszna Jurunia superstyszon że o lasantuni nie wspomnę , wiecie co idą dobre czasy wszystko się sprzedaje;))tylko czemu teraz tak mało pysznego dodaja do whisky
Janek_L - Pon Kwi 18, 2011 10:01 am
Wujku Pawciu,
jaki tam bojkot, ot lamerstwo najczystszej ... wody
Pawcio - Pon Kwi 18, 2011 10:03 am
OMG
dowidzenia
|
|
|