To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'dlaczego napisałem whisky dwa razy?' - Ulubione szkło

Wiktor - Śro Sie 01, 2007 10:43 am
Temat postu: Ulubione szkło
Przy okazji publikacji w portalu rankingu kieliszków do whisky, chcielibyśmy zapoznać się z Waszymi opiniami na temat ulubionego szkła.
Kieliszki duże czy małe? Z pokrywką, czy bez? A może obojętnie, byle z logiem ulubionej destylarni?
Czekamy na komentarze!

Tad - Śro Sie 01, 2007 2:24 pm

Oczywiście "tulip"! Najfajniejszy jest ten z Glen Cairn - na krótkiej masywnej nóżce. Z tulipów nie lubię tylko tych co mają wywinięty brzeg na zewnątrz... jakoś tak ciapowato wyglądają.
Wojtek - Śro Sie 01, 2007 2:39 pm

A mi bardzo fajnie się pije whisky w tych kieliszkach ze spotkania spod Warszawy (wąskie u wylotu, dobrze zbierają zapach przy delikatniejszych whisky) i tych które przywieźliśmy z ostatniego spotkania - właśnie te ciapowate:) No i w Ardbegowych też ok.

A te Glen Cairn (Glencairn?) są fajne, ale używam ich zazwyczaj do mniej ciekawych whisky - takich, które się popija przy rozmowie itd. Bo jakoś mam wrażenie, że używając ich 'umyka' mi sporo aromatu...ale fakt - bardzo wygodne do trzymania i stawiania:)

Rajmund - Śro Sie 01, 2007 4:07 pm

Moim ulubionym szkłem "od zawsze" był nr 2 z wiktorowego rankingu, szkiełko Ardbeg/Glenmorangie/Glen Moray. Z pokryweczką, szczególnie przydatną gdy degustujemy równolegle kilka whisky. Troszkę zdziwił mnie fakt istnienia szkiełka nr 5 w rankingu (również Glenmorangie). Kiedy ostatni raz byłem w Glenmorangie (lato ubiegłego roku), próbowałem ich specjałów ze szkła nr 2, tego, które funkcjonuje w gronie Spotkaniowiczów jako Szkło Ardbegowe (nie mylić z kontaktowym ;-) ).
Podobnie jak Wojtek, czasami zaglądam do Glencairn, ale to wtedy, gdy popijam sobie whisky, np. dla towarzystwa, czy oglądając film, a niekoniecznie degustuję.
Numeru 1 nie znam osobiście, chętnie sprawdzę przy okazji.

Pozdrawiam,
Rajmund

maro - Śro Sie 01, 2007 4:31 pm

Ja używam tylko Glencairn Glass, ale nie z powodu że to moje ulubione tylko że takie udało mi się zdobyć. Bardzo podoba mi się kieliszek Ardbega i Bugatti. Myślę że dobre szkło to podstawa.
pozdrawiam

Wojciech - Śro Sie 01, 2007 4:44 pm

Zdecydowanie na 1 miejscu Ardbeg z czapeczką. Mam również kieliszek Glenmorangie, kształt kielicha identyczny jak Ardbeg i też z przykrywką. Ma tylko krótszą nóżką niż Ardbeg. Ma te swoją zaletę. Trudniej przy wycieraniu ukręcić :wink:
Blenders to też dobry pomysł, szczególnie po większej ilości wody życia, stabilny, bezpieczny :lol:

Wojciech

Rajmund - Śro Sie 01, 2007 5:01 pm

...A jeśli chodzi o Bugatti, to ja bym chętnie co innego tej marki wypróbował ;)

Pozdrawiam,
Rajmund

Pawcio - Pią Sie 03, 2007 2:39 pm

Ja lubię whisky z kieliszka "Lagavulin (Diageo) Nosing Glass" , kiedyś popijałem z Ardbegowych ale żona mi 2 utłukła i teraz są na specjalne okazje. Zwylke popijam, albo ze szkła BoW (dedykowane na 1 spotkanie BoW) lub Glencairn Glass.

Mam też szkiełko Celtic Malts Spirits Glass(prezent od Adama), ale jakoś nie mogę sie zdecydować na degustacje w tym wazoniku.;)

David - Pią Sie 03, 2007 6:21 pm

Ardbegowe kieliszki są chyba najlepsze do degustacji, bo dostarczają najwiecej wrażeń ale ich filigranowa konstrukcja sprawia, że są z tego powodu trochę niepraktyczne, dlatego tez używam ich od czasu do czasu, szczególnie gdy chce cos "wywęszyc" :wink:
Na codzień najlepiej sprawdzają się glencairn'y - bardzo fajnie leżą w łapie i są stabilne ...i zwyczajnie najbardziej mi się podobają :D
Z ostatniego spotkania przywiozłem sobie tego shladerer'a (czy jak mu tam - znaczy się numer 2) i muszą przyznać, że jest całkiem ok - ma sporo zalet kielicha Ardbega, a przy okazji jest nieco solidniejszy.

Pozdrawiam

rybak - Czw Lis 29, 2007 2:06 pm

Przepraszam, że odgrzebuję nieboszczyka (znaczy, nieaktywną dyskusję ;) , ale mam duży problem ze znalezieniem właściwego szkła do picia. Mieszkam w Bergen, maltów tu dostatek, ale szkła w sklepach brakuje - to co jest, nie za bardzo do maltów się nadaje, poza tym straszy ceną okrutną. Za czym idzie oczywista niemożność pełnego rozkoszowania się whisky - sami przyznacie, problem istotny. Gdzie właściwie można znaleźć/nabyć szkła wymienione w rankingu? Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę - sklepy internetowe najlepiej.

Pozdrawiam

Wiktor - Czw Lis 29, 2007 9:33 pm

Witam,
Przy okazji pobytu w Polsce zapraszam po szkło do nas, natomiast jeśli chodzi o zakup wysyłkowy to sklepów jest multum, www.whisky-world.de ewentualnie www.maltsandmore.de lub w UK choćby www.lfw.co.uk

rybak - Pią Lis 30, 2007 12:11 am

Dziękuję bardzo! "U nas" to znaczy gdzie? Osobiście w Szczecinie? Byłbym zainteresowany tą opcją - co prawda na razie do Polski się nie wybieram, ale znajoma jedzie do Szczecina na Święta i mogłaby mi kilka sztuk szkła przywieźć zapewne. Czy macie różne szkło na stanie czy wypada wcześniej je zamówić (z jakim wyprzedzeniem?)?
Co do sklepów internetowych, przeglądnąłem podane strony a także kilka innych. Muszę temat dokładniej zgłębić - jak na razie rozbijam się o wybór i/lub cenę przesyłki (koszt glencairn glass z przykrywką x2 = 11 funtów, koszt przesyłki 50 funtów, na przykład).
Nie znam niemieckiego ni w ząb - czy ktoś może mi powiedzieć, jakie są koszty wysyłki z tych sklepów za granicę?
Zawołałem o pomoc także na norweskim odpowiedniku tego forum (onlymalts.com) - może pomoc przyjdzie też z tej strony? Notabene, następna strona/forum do przeglądania i dobra okazja do ćwiczenia języka ;)

Wiktor - Śro Gru 05, 2007 12:11 am

rybak napisał/a:
Czy macie różne szkło na stanie czy wypada wcześniej je zamówić (z jakim wyprzedzeniem?)?

Po 14 grudnia planowana jest dostawa kieliszków różnego typu więc nie powinno być najmniejszych problemów z dostępnością.

rybak napisał/a:
jakie są koszty wysyłki z tych sklepów za granicę?

Różnią się w zależności od kraju przeznaczenia np. do Polski jest to zazwyczaj około 20 euro.

Jeśli będzie decyzja zakupu szkła z naszą pomocą, proszę o informację na priva.

[ Dodano: 5 Grudzień 2007, 00:13 ]
rybak napisał/a:
"U nas" to znaczy gdzie? Osobiście w Szczecinie?

Tak, dokładnie, możliwy jest odbiór osobisty w Szczecinie a przy większych zamówieniach dowóz na terenie miasta gratis ;)

David - Śro Gru 05, 2007 9:31 pm

Wiktor napisał/a:
a przy większych zamówieniach dowóz na terenie miasta gratis

znaczy się każdego miasta ? :wink:

Wiktor - Śro Gru 05, 2007 9:44 pm

Tak, każdego, tylko pojęcie "większego zamówienia" różnie wówczas wygląda ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group