To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW must go on... - Tasting notes

Mefisto - Nie Sie 12, 2007 8:35 pm
Temat postu: Tasting notes
Witam

To zdecydowanie nie miejsce na to pytanie, ale lepszego nie znalazłem :)

W dziale Baza whisky Tasting notes przy części z opisywanych whisky jest link "Kup" a w dokładnym opisie jest "Kup teraz". Do jakiego miejsca odwołuje (powinien odwoływać) się ten link bo u mnie nie działa.

Pozdrawiam
Paweł.

Wiktor - Wto Sie 14, 2007 7:32 pm

Mefisto napisał/a:
Do jakiego miejsca odwołuje

Jest to link do przyszłej oferty sklepu, jak na razie niedziałający (co widać). Niemniej, zawsze warto mailowo pytać o whisky oznaczone statusem dostępności - jeśli ktoś byłby zainteresowany ich zakupem... ;)

Czarek - Pią Sty 11, 2008 4:52 pm

Sklep już prawie działa
mnie bardziej intrygują oceny, faktem jest że poza liczbą jest opis i tego należy sie trzymać, ale sama gradacja ocen wywołuje niekiedy polemiczne odczucia, co by nie powiedzieć to kryteria są dość drakońskie :wink:

Wiktor - Pią Sty 11, 2008 6:15 pm
Temat postu: BLIND TASTING
SPRAWIEDLIWE, nie drakońskie :lol: :mrgreen:

A propos jednak tematu... kiedy zaczynamy imprezę pt. zestaw whisky do samodzielnej oceny (i odgadnięcia)?

Trzeba by też ustalić ostatecznie ile $ przeznaczamy indywidualnie na sample-set, bo to da pewne pojęcie o liczbie rodzajów próbek do zorganizowania (a zarazem umożliwi wybór wersji whisky ze skali cenowej)

Liczba osób też będzie miała znaczenie, właściwe byłyby chyba najbardziej próbki 100ml (choć 40ml też ujdzie) zatem potrzeba minimum siódemki zdecydowanych :)

Zatem, kto "in"? ;)

maro - Pią Sty 11, 2008 6:21 pm

ja
pozdrawiam

windham hell - Pią Sty 11, 2008 11:27 pm

Trzeba ustalić ile sztuk sampelków ma wchodzić w zestaw (proponuje 3 po 100ml) zakes cenowy np od 100 do 150,oraz czas na ocenę np 1 m-c,przy tak ustalonych przykładowo warunkach jestem ''in''
David - Sob Sty 12, 2008 2:26 pm

ja też wchodzę
Czarek - Sob Sty 12, 2008 11:32 pm

Sie rozumie :wink:
ukaszu - Pon Sty 14, 2008 10:41 am
Temat postu: Re: BLIND TASTING
Wiktor napisał/a:
kiedy zaczynamy imprezę pt. zestaw whisky do samodzielnej oceny (i odgadnięcia)?




kiedy bedzie:
zestaw whisky do samodzielnej oceny vol2 j
uz sie pewnie bede pisal bo pewnie wiedza bedzie choc teoretycznie wieksza
wiec do nastepnego ! : ) i udanych zgadywanek
ciekawie bedzie czytac wasze wrazenia i trafnosc

Czarek - Pon Sty 14, 2008 11:45 am

Proponuję aby ten wątek skierować do odp tematu - kodowane sampelki.
Jednych bardziej rajcują zgadywanki innych to czy mimo różnych gustów i doświadczeń jesteśmy w stanie uzgodnić klasę trunku (czytaj ocenę).
W tym miejscu celowym wydaje się ustalenie skali ocen z legendą (to może być hasłowe ale bysmy podobnie pojmowali co oznacza 4, co 7). Takie ustalenie wydaje się potrzebne, by uniknąć nieporozumień.
Po umownym zaklepaniu skali opisowej - różnice w ocenach wynikać będą już bardziej z naszych preferencji niż sposobu pojmowania skali ocen (co było już tematem paru maili na Priva do naszego Wiktorka :wink: )

windham hell - Wto Sty 15, 2008 4:22 pm

Szkoda że odzew trochę mierny.
Wiktor napisał/a:
potrzeba minimum siódemki zdecydowanych

Minimum trzy miejsca ,a że zabawa będzie super wyjaśniać nikt nie musi,chyba .

Mistu - Wto Sty 15, 2008 7:50 pm

Czy dobrze rozumiem, ze hurtowo zamawiacie próbki nowych odmian whisky badz tych mniej znanych i nastepnie oceniacie?
windham hell - Wto Sty 15, 2008 9:33 pm

Nie , to troszkę inaczej .Każdy kto się zadeklaruje i dokona tajemniczych rytuałów ,otrzyma kilka sztuk np 3 lub 5 próbek zwanych sampelkami ,owe próbki bedą w buteleczkach na których nic nie będzie pisało ,czyli co będzie w środku nikt z przystępujących nie będzie wiedział .Zadanie będzie polegało na :ocenie ,a być może nawet na odgadnięciu jaki malt znajdował się w danej próbce (chyba że Wiktor będzie psotnikiem i naleje koniaku ).W końcowej fazie zabawy nastąpi porównanie ocen i typowania i to będzie naprawdę zabawne :twisted:
Mistu - Wto Sty 15, 2008 10:20 pm

Oj bedzie bo czuje ze moja receptory smakowe nie odrózniły by dobrego bimbru od whisky haha(moze troszke przesadziłem). O blendery bym powalczył, natomiast jak wspomniałem wiedza o słodowych jest zerowa. Kiedys napewno pokusze sie o taka zabawę:)
Wiktor - Wto Sty 15, 2008 10:49 pm

windham hell napisał/a:
Wiktor będzie psotnikiem i naleje koniaku

A wiesz że to niegłupi pomysł... :twisted:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group