To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW must go on... - Tasting notes

Mistu - Wto Sty 15, 2008 11:20 pm

Hehe oj jakby ktos z was wyłozył sie na bimbrze to byłby dopiero fun :lol:
Czarek - Śro Sty 16, 2008 12:17 am

Nalewaj ten koniak przez szpitalną gazę i pół polopiryny S na sampelka i pamiętaj aby dobrze ją rozpuścić, no i nie dodawaj już jodyny, bo nam zbrzydła i nie należy tego brać wtakich ilościach

A jeśli zmieszasz w samplu dajmy na to glenfarlasa z laphraigiem 1:1, to nikt, ale to NIKT Ci tego nie wybaczy :lol: ,

[ Dodano: Sro Sty 16, 2008 12:23 am ]
Mistu napisał/a:
oj jakby ktos z was wyłozył sie na bimbrze

Nie mamy szans, wypluj to słowo.
Nie podpowiadać, te sugestie są tendencyjne,
i proszę to zaprotokołować :mrgreen: :lol:

Wiktor, litości, nie rób eksperymentów na żywych (jeszcze) organizmach :evil:

Mistu - Śro Sty 16, 2008 12:24 pm

Ok ok bo zanizam poziom,zwracam honory. Jeszcze nie znam waszych możliwości do końca więc potrzeba mi troszke doświadczenia:)
Czarek - Pią Sty 18, 2008 1:00 pm

Cieszy i zarazem nieco marwi fakt, iż abunda 8 zyskała takż duże uznanie Wiktora, martwi to że byłem bardziej srogi, głównie za tę nieco agresywną drzewną inhalację i większą niż w b. 14 dawkę dębiny w smaku.
Ale jest jeszcze cała butelka więc będzie można zweryfikować mą opinię.
Martinsy chyba nie spełniły pokładanych w nich nadziei :wink:

Wiktor - Pią Sty 18, 2008 1:23 pm

Czarek zauważ, że ja także nie jestem nastawiony do B8 równie entuzjatycznie jak do poprzednich wersji (B7 i Silver), co uwidacznia się jakby nie było w ocenie. Ale jakiejś kolosalnej różnicy między nimi nie zauważyłem... Inna sprawa, iż przed degustacją pozwoliłem jej "pooddychać" parę tygodni w butelce. Przy ciemnej sherry bywa to często nieodzowne!

Martinsy są w grupie rzeczy dostatecznie-dobrych ;) ale NIE genialnych. Wysoko czy nisko? Zależy jak patrzeć ;) Na pewno to nie półka PE czy Laga ani też ostatnich Tamdhu, Caperów czy GG. Nie zawsze słońce świeci. Z drugiej strony cztery punkty postawiłem nie tak dawno 40-letniej Strathisli z D.Taylor Rare Auld. Nie zdziwiłbym się, jakby komuś posmakowały bardziej niż mi, ale rekomendować szeroko nie będę. Takie ot, ciekawostki, które można pić bez obrzydzenia :D
Dziwna sprawa z Bunną, aż za głowę się chwyciłem, kilka porównań zrobiłem, dystrybutora zapytałem czy mu się beczki z CI nie pomyliły... ponoć nie. Ponoć to JEST Bunna. Ponoć... ;) Ale ja lubię CI, więc nie będę marudził :lol:

Czarek - Pią Sty 18, 2008 2:51 pm

Coś może być na rzeczy z tym kilkutygodniowym pooddychaniem w butli, ja brałen B8 z sampelka swieżo po otrzymaniu i niemal zaraz po rozsamplowaniu, w kielichu owszem postała ale to zastąpi postoju butelkowego :wink:
Jak wiesz taka sytuacja miała miejsce z Lagiem, świeżo po otwarciu z duzym dystansem, po paru tygodniach postoju zupełnie dobrze choc nie tak dobrze jak drzewiej bywalo :(

parominius - Pią Sty 18, 2008 6:59 pm

Czarek napisał/a:
po paru tygodniach postoju zupełnie dobrze choc nie tak dobrze jak drzewiej bywalo


A jednak coś rozczarowało Czarusia w Lagu :? ....nie ten rozlew.Z drugiej strony ciekawe jak rozpoznaje sie tzw"edycję".

windham hell - Pią Sty 18, 2008 10:31 pm

Właśnie spróbowałem Convalmore 24yo z sampelka
W zapachu : guma balonowa donald ,żywica ,wrzosy,trochę miodu i bardzo nieśmiało dym ,
w smaku szybka eksplozja i równie szybkie wyciszenie ,pozostaje szczypanie na języku i wrażny zbożowy akcent ,wjęcej niestety nie identyfikuje ale to było pierwsze podejście .Wiktor ocenił na 4 .

[ Dodano: Pią Sty 18, 2008 11:07 pm ]
a już na sam konieć coś jak śliwki węgierki w occie

parominius - Pią Sty 18, 2008 11:33 pm

windham hell napisał/a:
W zapachu : guma balonowa donald ,żywica ,wrzosy,trochę miodu i bardzo nieśmiało dym


Wnosząc z liter, whisky jakby lekko młodzieżowa.Lubię takie smaki..nie często. Fajnie odpreżają po zmaganiach zmysłów z "wymagającymi" whisky. :lol:

Mistu - Pią Sty 18, 2008 11:35 pm

Patrzec tylko kiedy powstanie balon z tej gumy :wink:
windham hell - Sob Sty 19, 2008 12:45 am

Z której strony bym nie wąchał ,z zamkniętymi oczami z otwartymi ,prawą dziurką lewą ,dwie naraz itd. zapach balonówki donald dominuje ,co robić takie skojarzenie ,

[ Dodano: Sob Sty 19, 2008 10:26 pm ]
Właśnie dowiedziałem się że na święta wielkanocne przywędruje do mnie Bruichladdich 7 YO Waves 46vol, :?: nie wiem czy cieszyć się dziecko czy tylko umiarkowanie .Kosztowała około 34 euro,niepokój mój wzbudza jednak
wiek i dwa że prawdopodobnie Bruichladdich jest '' pozbawiony charakterystycznego dla Islay silnego dymnego aromatu'' Może ktoś kosztował lub wie więcej .


pozdrawiam

[ Dodano: Nie Sty 20, 2008 11:52 am ]
Czarek napisał/a:
może być na rzeczy z tym kilkutygodniowym pooddychaniem w butli


Czarek napisał/a:
sytuacja miała miejsce z Lagiem, świeżo po otwarciu z duzym dystansem, po paru tygodniach postoju zupełnie dobrze



Też to zauważyłem najbardziej mi smakuje po około 4 m-ca od odkorkowania ,a im bliżej dna tym bardziej.



pozdrawiam

Czarek - Pon Sty 21, 2008 1:41 am

Gdy kupowaliśmy abundę B8, jedna butla poszła na sample, bez zachwytu mimo starń :wink: .
Po tym falstarcie stoi teraz na parkingu i strach pod maskę spojrzeć,
można trzymać się wersji, że po 4 m-cach rura zmięknię :lol: :lol: :wink: i bdzie dobrze, ale wątpliwość pozostaje
Otworzyć czy nie otworzyć, oto jest pytanie :mrgreen:

Wiktor - Pon Sty 21, 2008 8:58 am

Trzymać nie otwierać!
Przecież prędzej czy później trzeba będzie sprawdzić kolejne "numery" AAB... ;)

David - Wto Sty 22, 2008 11:42 am

Tez jestem za trzymaniem - a potem rozsamplujemy i porównamy :mrgreen:
Czarek - Wto Sty 22, 2008 12:13 pm

jeśli taka wola to będzie czekać :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group