To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'a gdzie ją dostałeś?...' - Szkocja - zakupy Prestwick?

Sekret - Czw Maj 24, 2012 12:42 pm
Temat postu: Szkocja - zakupy Prestwick?
Witam wszystkich,

Niedługo lece do Szkocji i oczywiście chciałbym przywieźc kilka butelek z krainy uisge beatha. Jak na razie, po przejrzeniu cen w internecie (zarówno w sklepach internetowych jak i w sklepach, które sa na www poszczególnych destylarnii) widze, że ceny sa wyższe niż w Polsce (czasem porównywalne). Dziwi mnie to bo np. w stanach, bourbony sa znacznie tańsze niż u nas.

W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy ceny w Szkocji w sklepach (markety etc) są także tak wysokie jak w destylarniach i w sklepach www. Z większych miast będę w Edynburgu, poza tym Stirling i mniejsze miejscowości.

2. Czy opłaca sie kupować w sklepie na lotnisku w Prestwick?

Pozdro
Sekret

Pawloff - Czw Maj 24, 2012 2:33 pm

Zależy, czy porównujesz ceny podstawek (tu nie musi się opłacać)

czy chcesz kupić coś wyszukanego z OB, albo od niezależnego bottlera (w tym wypadku oszczędności mogą sięgać kilkuset złotych w zależności od ceny wyjściowej...)

Pocieszny_PCS - Czw Maj 24, 2012 2:36 pm

Zalezy czego szukasz. Jezeli chcesz tansze podstawki to raczej nie ossczedzisz. Roznice cenowe zaczynaja sie przy drozszych whisky.

Na sklepy przy destylarniach nie licz.
Warto sprawdzic Royal mile whiskies i the whisky shop w Edynburgu bo to dosc duze sklepy.

Jezeli chodzi o lotnisko to nie wiem co jest na tym konkretnym ale teraz destylarnie wypuszczaja coraz fajniejsze edycje specjalnie dla global travel retail, ktorymi warto sie zainteresowac. Jakbys nie chcial inwestowac za duzo to ja z checia moge przygarnac pol butelki takiego lotniskowego Laphroaiga PX na przyklad ;)

Sekret - Czw Maj 24, 2012 3:45 pm

Dzieki za info Panowie,

Na razie jestem zbyt cienki, zeby inwestować w bardziej wyszukane edycje, mój poziom to standardowe whisky up to 18 years, (chociaz probowalem kilka starszych, ale tez standardowych i kilka ciekawszych).

No cóż, zobaczę, dzieki za namiary na sklepy w Edynburgu, bede tam 3 dni wiec na pewno zajrzę.

Jeśli Laphroaig PX bedzie stal na polce, to lecac z powrotem postaram sie kupic. Jaka cena bylaby dobra za taka sztuke (pewnie 1 L jesli na lotnisku)?
Czy chodzi o to:
http://www.laphroaig.com/whiskies/laph-px.aspx

Pocieszny_PCS - Czw Maj 24, 2012 4:24 pm

Tak, to ten. Jak bedzie to z checia od ciebie odkupie pol litra.
Jak patrzylem to cena ok 60gbp za 1L

MarcinK - Czw Maj 24, 2012 4:27 pm

Zawsze moze kolega sie podlaczyc do samplowania :wink:
Tego Lapa tez bym wzial z * albo **.

dilvish - Czw Maj 24, 2012 11:10 pm

Jeśli by ktoś pytał, to też bym chciał * ^^
Pawcio - Pią Maj 25, 2012 4:18 pm

w Prestwick byliśmy 3 razy , raczej na wielkie okazje nie licz , a i wybór też nie powala, jest troche wersji duty free i kilkanaście wypasów , z tego co pamiętam jedynie raz kupilem tam dalmore15 YO bo był 50% taniej:)
Generalnie w Szkocji nie ma tanich okazji, oni doskonale wiedzą ile łycha jest warta.Taniej kupisz na ebay czy w sklepach niemieckich.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group