To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW.VIP Club - Xmas 2012 czyli spotkanie po koncu swiata ;)

Rajmund - Śro Paź 24, 2012 12:12 pm

Poza tym, minęła już jej data ważności. ;)
oscarez - Śro Paź 24, 2012 10:35 pm

niestety mam brzydkie wrazenie ze ma 50ml...myle sie?
Czajkus - Czw Paź 25, 2012 10:17 am

Taki mały offtopic.
To jest duża butelka (rzecz jasna nie moja :cry: ), nigdy nie widziałem pełnej miniaturki europejskiej z XIX wieku, ale W USA mają takie z whiskey (niestety pełnej buteleczki sprzed prohibicji także nie mam).

Polacy mają duże osiągnięcia historyczne w miniaturkach. W XVIII wieku w Polsce huty szkła produkowały "butliki". Używane one były do picia kosztownych trunków (małmazji). Stawiano je zwykle przed biesiadnikami w czasie uczt. Z tych butlików pijano wprost bez wlewania napojów do kielichów. Były to takie małe buteleczki.
http://www.artinfo.pl/?pi...id2=53956&lng=1

Ja mam pustą buteleczkę o poj. ok 115 ml z pieczęcią Romana Potockiego III Ordynata Łańcuckiego, który pełnił tą funkcję w latach 1889-1915. Miniaturki z płynem mamy z okresu XX-lecia międzywojennego, niemal wszystkie z rynku USA od 1933 r. (zakończenie prohibicji). W USA od lat 30 na butelki duże czy małe naklejano znaczki opłaty skarbowej, które często zmieniano i na tej podstawie datuje się buteleczki. Ja nawet, chyba jako jedyny na świecie zrobiłem, bazę zdjęć tych znaczków http://www.czajkus.friko....e/Datowanie.htm (Floryda ma najwięcej).

Pozdrawiam
Czajkus

Anonymous - Czw Paź 25, 2012 10:56 am

WOW i gratuluję. To a propos miniaturek.
rosomak - Czw Paź 25, 2012 9:04 pm

MaltMaster napisał/a:
maja oni troche butelek np glenlivet od niezaleznych dystrybutorow.czy ktos tak kupowal te wynalazki i czy sa warte tej ceny,bo widzialem nawet butelke za 1700zl

O dobrego Glenliveta nie latwo, a jesli mowimy o cenach powyzej 300 euro to chyba lepiej wybrac inna destylarnie - przy Glenlivecie za duze ryzyko. Nie znaczy to, ze nie ma znakomitych, ale to w wiekszosci byly wypusty z latch 60tych - chyba lepiej i latwiej polowac na co innego.

Adam Hochul - Pią Paź 26, 2012 5:05 pm

Piekne sa te malowane twarze na wszystkich zdjeciach z BOW Xmass :D
rosomak - Sob Paź 27, 2012 11:43 pm

oscarez napisał/a:
Z doswiadczenia juz wiemy, ze od 200e zaczynaja sie jakiekolwiek propozycje Xmassowe

W tej chwili juz nie ma na taka cene niestety szans (kto mial refleks ten zyskal ;) ). Nalezaloby byc gotowym na minimum 300-350. I za rok bedzie gorzej.... Sklepy w Niemczech zaczely podnosic regularnie ceny juz chwile po pierwszym wystawieniu butelek na sprzedaz. Cieszmy sie wiec czym mozemy poki czas ;)

Anonymous - Nie Paź 28, 2012 10:57 am

Chciałoby sie powiedzieć, że "szczęścia nie przelicza się na finanse" ... .

Prawda to czy nieprawada w świecie whisky?

p.s. "życząc nieba w gębach na xmasie" świętuję tym samym setny pościk :mrgreen:

Anonymous - Nie Paź 28, 2012 1:41 pm

Danielito napisał/a:


p.s. "życząc nieba w gębach na xmasie" świętuję tym samym setny pościk :mrgreen:


Ilośc jest teraz życzę tez jakości postów ;) 8)

MaltMaster - Pon Lis 05, 2012 11:22 am

Panowie,mam okazje odkupic Benrinnes 23YO cask strenght za atrakcyjna cene.Tylko nie wiem czy to jest smaczna whisky skoro koles chce sie jej pozbyc za 450zl gdzie normalnie kosztuje z 200zl wiecej.Moze ktos pil i moze sie podzielic informacjami o tej whisky.Niestety ja nie mialem okazji skosztowac.
windham hell - Pon Lis 05, 2012 11:57 am

http://bestofwhisky.pl/baza/show.php?record=972


o tą ?

MaltMaster - Pon Lis 05, 2012 12:43 pm

tak,o ta
oscarez - Pon Lis 05, 2012 1:38 pm

MaltMaster napisał/a:
Panowie,mam okazje odkupic Benrinnes 23YO cask strenght za atrakcyjna cene.Tylko nie wiem czy to jest smaczna whisky skoro koles chce sie jej pozbyc za 450zl gdzie normalnie kosztuje z 200zl wiecej.Moze ktos pil i moze sie podzielic informacjami o tej whisky.Niestety ja nie mialem okazji skosztowac.


ja Wiktorowym ocenom ufam (zwlaszcza, ze czesto daje takie sam :twisted: ) i polecam bo wie o czym pisze 8) no moze poza Mortlachami bo tu zupelnie nie wie :twisted:
wiec whisky na 7 warta jest uwagi jak najbardziej jesli taki profil sherry ci odpowieada. A czy warta jest ponad 100e...mysle ze tak bo to OB CS Sherry i wiek w miare.
na przyszlosc jednak proponuje zakladac inny temat bo z Xmass to pytanie nie ma zupelnie nic wspolnego. I uprzedzajac ewentualne spekulacje - ta butelka rowniez :wink:

Wiktor - Pon Lis 05, 2012 4:35 pm

MaltMaster napisał/a:
Benrinnes 23YO cask strenght


MaltMaster napisał/a:
za 450z


oscarez napisał/a:
A czy warta jest ponad 100e


oscarez napisał/a:
tak


:mrgreen:

[ Dodano: 5 Listopad 2012, 16:36 ]
PS.
Danielito napisał/a:
WOW i gratuluję.

MaltMaster - Pon Lis 05, 2012 11:22 pm

czyli mam rozumiec ze przyjazd z taka butelka jest nietaktem?????
jezeli tak to uwazam ze to juz lekka przesada.ale to moje zdanie,bo nawet nie mialem zamiaru



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group