To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW.VIP Club - Xmas 2012 czyli spotkanie po koncu swiata ;)

Pawloff - Wto Lis 06, 2012 3:38 pm

MaltMaster napisał/a:
ja np nie robie sampli,nie wymieniam itd dlatego ze kupue cala butelke i mam ja tylko dla siebie z prostego wzgledu...czasami sa dni ze ta sama whisky roznie samakuje i po to wlasnie trzymam cala butelke zeby nie ocveniac jej po 50ml.


ale 100 ml zdecydowanie wystarczy, bo takie ilości z reguły się sampluje. Taki sampel starcza na całe 5 podejść... Osoby, którym nie wystarcza 100ml biorą więcej np. 200 ml.


MaltMaster napisał/a:
...nie jest tak ze oceny ludzi z tego forum sa jakas wyrocznia.ewentualnie moga byc podpowiedzia


Są tylko podpowiedzią. Relacje ze spotkań temu mają służyć.

Co innego notki w bazie whisky, z tego co się orientuję nie są robione podczas spotkań przy dużej ilości whisky.


Co do bazy z ocenami też nie traktowałbym jej jako wyroczni i szczególną uwagę zwrócił na datę danej notki. tzn. Jeżeli opisywany jest dajmy na to Bowmore Darkest w jednej ze starszych edycji, to należy porównywać ocenę z tą, a nie nową edycją Darkest 15.

Jeżeli Lagavulin OB smakował na 10 kilkanaście lat temu, to należy sięgnąć po laga zabutelkowanego kilkanaście lat temu, ponieważ obecnie butelkowany Lag nie ma z nim nic wspólnego...

Jeżeli Cardhu dostała przed założeniem forum 4 punkty, to wątpię czy dzisiejsza edycja zasłużyłaby na 2 gwiazdki...

Adam Hochul - Wto Lis 06, 2012 5:22 pm

:) Faktycznie ta poprzeczka w tym roku Panowie, Nie kazda zona byla by zadowlona :D
Wojciech - Wto Lis 06, 2012 6:52 pm

Niestety podstawka OB z Diageo z obecnych czasów to coś zupełnie innego niż butelka sprzed 10 lub więcej lat. Smutne ale prawdziwe. Przetestowałem to z Lagavulinem i Taliskerem i różnica była straszna. Talisker był porównywany z dwiema wersjami, świeżo kupioną i mająca ok. 4-5 lat. Jest coraz gorszy :cry:
Podejrzewam, że Oban, Cragganmore, itd. dałyby ten sam rezultat, ale niestety nie mam już staroci.

Adam Hochul - Śro Lis 07, 2012 12:11 pm

Musimy kiedys zorganizowac sampling u nas w biurach, bylo by co testowac, choc zdecydowana wiekszosc jest z przedzialu 15-30 to mysle ze bylo by wiele smakolykowi porownac z oldboyami z tych samych destylarni
oscarez - Śro Lis 07, 2012 9:53 pm

Wojciech napisał/a:
Podejrzewam, że Oban, Cragganmore, itd. dałyby ten sam rezultat, ale niestety nie mam już staroci.


we mlynie ostatnio pilismy Cragganmore podstawke, znaczy DE ale podstawka jednak z 84 roku. I powiem szczerze i tak chuja warty.

Knockando 12yo z 75 roku...sorry ale dziadostwo.

[ Dodano: Sro Lis 07, 2012 10:43 pm ]
ach i PS. morał z tego taki, że jak ktoś nie umiał tak nie będzie umiał robić dobrej whisky. A kto się nie zgadza ten Cragganmore :twisted:

rosomak - Czw Lis 08, 2012 10:06 pm

oscarez napisał/a:
jak ktoś nie umiał tak nie będzie umiał robić dobrej whisky

Gorzej, ze czesto ten kto umial juz nie umie albo mu sie nie chce bo nie widzi potrzeby....

Czarek - Pią Lis 09, 2012 11:03 am

rosomak napisał/a:
nie widzi potrzeby

i tak zejdzie, więc po co :wink:

rosomak - Śro Gru 05, 2012 9:22 pm

Postanowilismy ujawnic whisky, ktore beda w tym roku na pierwszym dniu Xmas. Kierowalismy sie przy ich wyborze opinia pewnego zacnego grona sedziow, a scislej tym co ocenili na dwa zlote medale lub choc na jeden zloty:

http://www.thefiftybest.c...tch_10_15_year/

:mrgreen:

MarcinK - Śro Gru 05, 2012 9:30 pm

To ja bym sie dołączył jeśli jeszcze można. Wezme Speyburna :twisted:

Moze byc? :wink:


PS. Speyburn to jedna z najgorszych, najbardziej obrzydliwych podstawek jakich probowalem.

rosomak - Śro Gru 05, 2012 10:10 pm

MarcinK napisał/a:
Speyburn to jedna z najgorszych, najbardziej obrzydliwych podstawek jakich probowalem

Niestety masz racje i od siebie dodam, ze to nie tylko teraz - "nascie" lat temu byl tez okropny.
Do niedawna byly za to, w zupelnie dobrych cenach, stare wypusty Speyburna od Cadenheadsa. Jakies niezwykle mietowo-metalowe klimaty. Nie wiem czy jeszcze do dostania... Rok temu za okolice 100 euro dawalo sie kupic. Czarek pewnie bedzie wiedzial lepiej.

Pawloff - Czw Gru 06, 2012 9:52 am

rosomak napisał/a:
opinia pewnego zacnego grona sedziow



Best of hipermarket :lol:

Czarek - Czw Gru 06, 2012 11:58 am

Speyburn od Cadenheads jest praktycznie nieosiagalny, to było 15 lat temu.
Ostatnio Yurek przechwyciał 15 yo za coś około 100E, 21 yo dziwnym trafem trafiła się wprost ze sklepu za 170E.
Jeśli ktoś namierzy coś takiego to brać i nie marudzic że drogo :mrgreen:

Pocieszny_PCS - Czw Gru 06, 2012 12:48 pm

Pawloff napisał/a:
rosomak napisał/a:
opinia pewnego zacnego grona sedziow



Best of hipermarket


To są amerykanie, spodziewacie się że będą sie znać na whisky? Jak spojrzałem na piwa to też się zdziwiłem, ponad 40 jakichś amerykańskich bliżej nieznanych, z 5 belgijskich i 2 niemieckie. NIestety w kategorii scotch whisky nie da się wstawić whisky amerykańskich, więc wpisali to co znają z marketu :)

Pawcio - Czw Gru 06, 2012 1:58 pm

USA kraj w którym ludzie upijaja się jagermajstrem.... OJP!!!!! ratunku...

PS.Największy rynek dla tego szwabskiego szajsu na świecie... mi by musieli dopłacac żebym to spróbował... po zastanowieniu jednak nie... dziękuję.

bartoszek - Czw Gru 06, 2012 11:34 pm

Jagermeister z zamrażalnika nie jest taki zły...jak człek za dużo zje, a jak chodzi o piwo w U.S.A> to byłbym bardzo ostrożny w wypowiedziach, oni naprawdę mają coś do powiedzenia...

[ Dodano: Czw Gru 06, 2012 11:38 pm ]
Tak na zachętę świetne receptury wypuszczone przez Pintę:
http://www.browarpinta.pl...ta-dyniamit-165
http://www.browarpinta.pl...-chmielu-151deg



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group