To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'pomocy!' - Glenmorangie 1977

morgan - Pią Lis 09, 2012 1:25 pm
Temat postu: Glenmorangie 1977
Witam,
mam takie małe pytanko. Na moje urodzinki dostałem Glenmorangie Limitowana Edycje 1977. I tu mam takie pytanie techniczne, które może dla Was być smieszne ale ja potrzebuje odpowiedzi:) Na pudełku jest napis ,że byla destylowana w 1977 roku a butelkowana w 1998 roku. Widnieje tez napis ze ma 21 latek co by się zgadzało. Mała nieścisłość jest na butelce ponieważ destylowana w 1977 a butelkowana w 2003 roku. I teraz się zastanawaim czy sprzedawca się pomylil i dał inna butelke czy jest jakieś inne wyjaśnienie. Starałem się sprawdzic i poszukać w necie ale widziałem zdjecia butelek i pudełek i to samo. Pudełko z oznaczeniem 21 lat, a opis do 26 letniej whisky.

Zatem pytam jak to jest. Prosze o jakąś pomoc jak ktoś zna odpowiedz.

Pocieszny_PCS - Pią Lis 09, 2012 3:51 pm

http://whiskybase.com/whi...&whiskyid=14085
http://whiskybase.com/whi...4&whiskyid=5936

Butelki wyglądają podobnie, więc może rzeczywiście się coś komuś pomylało :)

Rajmund - Pią Lis 09, 2012 3:53 pm

Ja bym stawiał na pomyłkę w sklepie. Była wersja 1977 21yo i była wersja 1977 26yo. Pudełka miały niemal identyczne (drewniana skrzyneczka, czy tak?). Widocznie mieli jedną i drugą wersję, obydwie wystawione na półkę bez pudełek. Podczas sprzedaży tej młodszej sprzedawca wsadził ją w pierwsze pudełko, jakie miał pod ręką z widniejącym na nim rokiem 1977. Nie doczytał tego drobnym drukiem. ;-) W butelce na pewno jest to, co opisano na etykiecie przyklejonej do tej butelki. A pudełka potrafią się zapodziać. ;-)
Swoją drogą, ciekaw jestem gdzie kupowano tę butelkę...

windham hell - Sob Lis 10, 2012 12:12 am

miałem podobnie Bowmore 21 na butelce zawartość 43 % , na kartonie 54,4% poza tym etykiety niczym się nie różniły - zwykła pomyłka sprzedającego albo delikatnie mówiąc bałagan w sklepie
morgan - Sob Lis 10, 2012 11:03 pm

No to fajnie , ze się wyjaśnilo, ale jestem zadowolony z buteleczki, otworzy się na jakaś fajną okazje :lol:
dzięki wielkie za pomoc



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group