To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'pomocy!' - Czy ktos zna cos podobnego do...

Szczesciarz - Pią Lis 09, 2012 8:50 pm
Temat postu: Czy ktos zna cos podobnego do...
Witam wszystkich na forum...heh, nie napisalem w temacie konkretnie czego szukam zeby nie bylo od razu krytyki ;) ale sa chwile, gdy nie chce zajmowac sie degustacja tylko meczem ze szklaneczka w reku i do tego (jak dla mnie) idealny byl zielony JW - czyli w miare tanio i lagodnie. Teraz zniknal ze sprzedazy a w jego miejsce jest gold label reserve, ktory nawet na takie okazje ma zbyt mocno wyczuwalna dla mnie spirytusowa nute :/. Zna ktos moze cos podobnego - lagodnego, do 200pln, bez intensywnosci, ktora sie czuje do rana jak po szklaneczce caol ila ;) licze na pomoc, gdyz juz stoja na polce odstawione w testach glenfiddich 12, cardhu 12, dimple 15 (brr..to byl niewypal na calej linii), chivas 15. Powoli sie zastanawiam czy moj problem z JW green to nie tylko jakies przyzwyczajenie;)
Pawloff - Pią Lis 09, 2012 11:28 pm

Do meczu mogę polecić schłodzonego Becks'a najlepiej szklance od Paulanera ;)


a tak poważnie to najlepiej samemu popróbować co przypasuje i żeby nie męczyć się z całym 0,7 najlepiej w jakimś lokalu, u kogoś, lub z samplingu, a potem dopiero kupić całą butelkę...

Anonymous - Sob Lis 10, 2012 11:12 am

Rekomendacje się posypały, że hoho.

Jeśli pytasz o łagodną rzecz dostępną w sklepie i do 200 zł, to zważywszy na kryteria polecam Ci glenmorangie nectar d'oro.

Dla mnie pyszna i ciekawa zarazem. Taka, której i moja żona się napije ;)

Wiktor - Sob Lis 10, 2012 11:53 am

Szczesciarz napisał/a:
nie chce zajmowac sie degustacja tylko meczem ze szklaneczka w reku

Danielito napisał/a:
Rekomendacje się posypały, że hoho.

Właśnie. Czy to nie zastanawiające?... ;)


Szczesciarz napisał/a:
w miare tanio i lagodnie

http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=1139

Pocieszny_PCS - Sob Lis 10, 2012 12:00 pm

http://bestofwhisky.pl/fo...?t=1139&start=0
Z tego powinny się nadać: Glenfiddich 15yo solera, Balvenie 12yo Double wood, Rogal Lochnagar 12yo

Zawsze możesz też dalej iść w blended malty, poza JW Green label w miarę dostępny jest też Ballantines Pure Malt

Pawloff - Sob Lis 10, 2012 12:15 pm

Wiktor napisał/a:
Szczesciarz napisał/a:
nie chce zajmowac sie degustacja tylko meczem ze szklaneczka w reku

Danielito napisał/a:
Rekomendacje się posypały, że hoho.

Właśnie. Czy to nie zastanawiające?... ;)



Nie można po prostu oprzeć się wrażeniu, że mowa o piciu whiskey z colą i lodem...

Adam Hochul - Sob Lis 10, 2012 1:26 pm

skoro nie mozna to po co sie opierac :D ?
Szczesciarz - Sob Lis 10, 2012 5:53 pm

Pawloff napisał/a:


Nie można po prostu oprzeć się wrażeniu, że mowa o piciu whiskey z colą i lodem...


A ja myslalem, ze to forum o whisky a nie o jasnowidztwu czy raczej ciemnowidzeniu ;) Niestety moj dlugi wstep i samokrytyka paskudnego gustu nie pomogla przed drobnymi uwagami ;)

Dziekuje wszystkim, ktorzy podpowiedzieli, bo dalej bede probowal zakupy "na butelki", gdyz jakos nie kojarze u mnie w okolicy pubow, ktore maja cos wiecej niz black label na probowanie ;) To milo, ze mozna znalezc kogos kto widzi roznice pomiedzy degustacja a lekkim spozywaniem ;) Oczywiscie, ze popieram degustacje polaczona ze zjawiskiem sportowym, ale niestety moj portfel bywa mniej wyrozumialy. Przy okazji - czy ktos jednak probowal wroga w postaci nowego JW gold reserve? Nie chce recenzowac, gdyz jak ustalilismy na wstepie receptory mam spaczone, ale to naprawde wielki shit do starej wersji z zielona etykietka... Pozdrawiam i ide rzucic moneta co dzisiaj pojdzie do szklanki z moich nietrafionych zakupow z okazji Kliczki i Wacha.

Pzdr

Grish - Sob Lis 10, 2012 8:17 pm

JW Green label caly czas jest dostepny w e-sklepach. Ponizej link z zielonym jasiem w bardzo przystepnej cenie:

http://www.alkoholeswiata...reen-label.html

Adam Hochul - Sob Lis 10, 2012 9:30 pm

btw Glenfiddich zrobil bardzo ladna restauracje ale jedzenie hmm, ciekawe.
Szczesciarz - Śro Lis 28, 2012 4:48 pm

@Danielito

Dzięki za rekomendacje. Glenmorangie nectar d'oro 12y nawet jest pijalny do moich zastosowań, chociaż może ma odrobinę za słodki charakter. Ale na plus też łatwa dostępność za 199pln w Makro - element ważny dla konsumentów a pewnie mniej dla degustatorów, dla których walka o sampla jest często znaczącym elementem radości z tego hobby ;) Jak się butelka skończy sprawdzę jeszcze fiddicha 15yo (12yo jak dla mnie gorszy od zawzięcie krytykowanej tutaj glenlivet 12yo - ale zapewne żadna z tych butelek nie gra tutaj w żadnej lidze). Póki co proces odwyku od JW green zakończony pomyślnie. Jak tylko zmuszę kubki smakowe do rozróżniania akcentów torfowych pomiędzy Ardbeg 10yo i Caol Ila 12yo to pomyślę o dalszym rozwoju ;)

Pozdrowienia

Pawcio - Czw Lis 29, 2012 2:35 pm

Szczesciarz napisał/a:
Jak tylko zmuszę kubki smakowe do rozróżniania akcentów torfowych pomiędzy Ardbeg 10yo i Caol Ila 12yo to pomyślę o dalszym rozwoju



jesteś na dobrej drodze... pij co lubisz a krytyką się nie przejmuj...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group