To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW must go on... - Kodowane sampelki BOW

Wiktor - Wto Paź 23, 2007 10:59 am

gusty bywają różne ;) pewnie oceny będą, niekiedy, skrajnie odmienne...

czy 50 euro/butelka? trudno powiedzieć - coś może kosztować 30, coś innego 80... przyzwoite z pewnością! skoro jednak tajemnica - to tajemnica :twisted:

[ Dodano: 23 Październik 2007, 11:03 ]
Czarek napisał/a:
No właśnie co z info o mocy


Też można typować, będzie jeszcze bardziej zajmująco ;]

Czarek - Wto Paź 23, 2007 12:13 pm

To 50 to w znaczeniu oreintacyjnej średniej ceny. Oczywiście coś będzie tańsze, a coś droższe, lecz co i jak owiane będzie nutką tajemnicy, może :wink:
Czarek

A jak widzisz ten, hm, powiedzmy "kwestionariusz" :lol:
Zabawa potem, najpierw negocjacje :wink:

Pawcio - Wto Paź 23, 2007 3:24 pm

wchodzę w to , :mrgreen: tylko ostrzegam tych co są tacy rozentuzjazmowani .........
miny wam zrzedną jak przyjdzie do opisów ;) ) to chyba najtrudniejsza konkurencja z możliwych.

Pamietam jeszcze jeden ciekawy konkurs z Jastrzębiej , 5 sampli, w ponumerowanych kieliszkach , tylko do powąchania :!: , ci co zgadną co w kieliszku(destylarnia) mają prawo go wypić;)) :!:
To było b.trudne.

Czarek - Wto Paź 23, 2007 5:27 pm

[quote="Pawcio"]miny wam zrzedną [quote]
a to twardziel, nam tak , jemu nie, no to obaczym.
Może i Pawcio się wykopyrtnie :wink:
Czarek

Rajmund - Wto Paź 23, 2007 5:53 pm

Wiktor napisał/a:

Czarek napisał/a:
No właśnie co z info o mocy
Też można typować, będzie jeszcze bardziej zajmująco ;]

Tutaj jednak sugerowałbym podanie mocy poszczególnych próbek. Jeśli mamy do dyspozycji, powiedzmy, tylko 100ml, to nie ma miejsca na pomyłki z odpowiednią ilością wody. Ani nie bardzo jest możliwość powtórzenia degustacji jeśli się okaże, żeśmy sobie kubki smakowe popalili za pierwszym razem ;-)
Zabawy nie popsuje również informacja dotycząca filtrowania (bądź jego braku) i barwienia karmelem. Szczególnie to ostatnie może zupełnie niepotrzebnie zmylić co do rodzaju beczki.

Pozdrawiam,
Rajmund

Czarek - Wto Paź 23, 2007 6:28 pm

Wiktor napisał/a:

Też można typować, będzie jeszcze bardziej zajmująco ;]

to typowanie mocy to walnął Wiktor, jam niewinny, ja przy was amator i za bardzo to się nie wychylam :wink: .
Ale rzezi niewiniątek to chyba z tego nie uczynimy co :wink:
Czarek

Rajmund - Wto Paź 23, 2007 8:31 pm

Zaraz niewiniątek ;)
Wiktor - Wto Paź 23, 2007 8:43 pm

Rajmund ma rację. Już zapomniałem że nie każdy bierze 55 czy 60 vol ot tak, na klatę ;)
parominius - Wto Paź 23, 2007 8:43 pm

witam...mam takie niewinne pytanie-czy przewidziano skromne nagrody dla najlepszych?np. uścisk dłoni Prezesa? lub ustna pochwała?....................................................................choć z drugiej stony głupio by to wyglądało-Rajmund trzęsący swoją prawą rękę i Wiktor przed lustrem rzucający pochwały.... :D :D :D
Wiktor - Wto Paź 23, 2007 8:51 pm

Haha, ja co najwyżej mógłbym zwyciężyć w kategorii "najsroższa krytyka"... :D

PS. O nagrodzie można myśleć, jednak wtedy konieczny byłby już regulamin, określający zasady punktacji, precyzujący co uznajemy za rozwiązanie zagadki a co nie, itd.

David - Wto Paź 23, 2007 10:25 pm

Witam,
Ale się fajnie wątek rozkręcił, a ja taki spóźniony, ale lepiej późno niż wcale :wink:

Pomyśł bardzo fajny i chętnie się pobawie. Niespodzianek pewnie nie zabraknie. :mrgreen:

Pozdrawiam

Czarek - Śro Paź 24, 2007 8:34 am

No No. Dla zwycięscy to uściski, a co chcecie zrobić z tymi na drugim końcu, no przyznać się sadyści :wink:
Czarek

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 8:40 am ]
Wiktor napisał/a:
regulamin określający co uznajemy za rozwiązanie zagadki

Już to widzę w wersji full wypas
- region
- destylarnia
- wiek
- beczka
- moc
- botler
- kolor butelki
- rodzaj opakowania
- no i cena oczywiście
:lol: :lol:

Pawcio - Śro Paź 24, 2007 11:16 am

[quote="Czarek"][quote="Pawcio"]miny wam zrzedną
Cytat:

a to twardziel, nam tak , jemu nie, no to obaczym.
Może i Pawcio się wykopyrtnie :wink:
Czarek



Niezupełnie o to mi chodziło, ja własną minę już nie raz widziałem, dlatego wiem jak trudne jest to co chcecie zrobić.Wszyscy się wykładają nie ma debeściaków.;))


Często trafienie z pierwszą literą destylarni to już duży sukces;)), np Glen Lagavoulin :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 10:19 am ]
Czarek napisał/a:
No No. Dla zwycięscy to uściski, a co chcecie zrobić z tymi na drugim końcu, no przyznać się sadyści :wink:
Czarek

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 8:40 am ]
Wiktor napisał/a:
regulamin określający co uznajemy za rozwiązanie zagadki

Już to widzę w wersji full wypas
- region
- destylarnia
- wiek
- beczka
- moc
- botler
- kolor butelki
- rodzaj opakowania
- no i cena oczywiście
:lol: :lol:


Uśmiałem sie jak norka................. po co pisać 10 razy "ZA CHOLERę NIE MAM POJęCIA "
Trafienie z destylarnią to już spora Viktoria pewno i tak nikomu sie nie uda;))

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 10:30 am ]
Ja już wiem co napiszę ;) )

Próbka nr.1
Region....... no myślę że to będzie coś z gór bo nie czuć smrodu wodorostów więc nie Islay , jest dym więc nie lowland, no więc chyba Highland :mrgreen:

Destylarnia ..........jedna z 60 ale pewno to jakis Glen coś tam;)))

Wiek........... jakaś taka chyba młoda bo wódą wali pewno z 10 YO

Beczka............. na bank burbon bo nie czuć wiśniówki ;) )

Moc.............. pewno ze 40% bo da się bez wody i nie sztywnieje język.

Botler........... a co ja wróżka jestem???????? niby skąd mam to wiedzieć , nawet dystrybutor nie pozna czy to jego czy nie, :mrgreen:

Kolor butelki......... obstawiam brązowa , albo biała no ewentualnie zielona jeśli wali jodyną;))

Rodzaj opakowania ............... po kiego??

cena............ zawsze jest za drogo!!!!!!!!

Czarek - Śro Paź 24, 2007 12:19 pm

no dobre dobre :wink:
David - Śro Paź 24, 2007 9:28 pm

Pawciu ma sporo racji ale i tak warto się pobawić - choć jak destylarnia jest na "Glen" to prawdopodobieństwo tafienia znacznie rośnie :wink: ..... ale nie zawsze, bo właśnie przypomniały mi się nasze miny na spotkaniu w Karpaczu w zeszłym roku, gdy okazało sie, że niespodzianka od Wiktora to Glenlivet :mrgreen:

Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group