To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'a gdzie ją dostałeś?...' - Festiwal whisky by Żabka

Pocieszny_PCS - Śro Sty 23, 2013 8:56 pm
Temat postu: Festiwal whisky by Żabka
Robiłem dziś zakupy w Żabce. Moją uwagę zwrócił Festiwal whisky :)
Jakieś lepsze blendy w osiedlowym sklepie w końcu w rozsądnych cenach - to na plus
Niestety musi być gdzieś łyżka dziegciu, okazała się nią być wspaniała książeczka reklamująca akcję.
Nie wiem kto redagował, ale ja bym się pewnie zadowolił połową jego stawki

Pawloff - Czw Sty 24, 2013 1:16 am
Temat postu: Re: Fetiwal whisky by Żabka
Pocieszny_PCS napisał/a:

Nie wiem kto redagował, ale...


Znawca...

windham hell - Czw Sty 24, 2013 10:10 am

" podczas lezakowania alkohol traci swoją moc ( około 3% rocznie ) "
wychodzi na to że na starcie 40 latki miały około 180 % alkoholu :shock:

Pawloff - Czw Sty 24, 2013 11:12 am

windham hell napisał/a:
" wychodzi na to że na starcie 40 latki miały około 180 % alkoholu :shock:


To taki majstersztyk destylarski znany tylko najstarszym Irlandczykom...
Destyluje się powyżej 200% :lol:

Adam Hochul - Czw Sty 24, 2013 11:36 am

Shocking. Chyba nawet tak niekompetetna osoba jak ja napisala by to lepiej.
windham hell - Czw Sty 24, 2013 12:18 pm

Adam Hochul napisał/a:
Chyba nawet tak niekompetetna osoba jak ja

ale nie ma potrzeby tak pisać nawet w żartach , mimo to sorry ja Cię nie dowartościuje bo kompetencji nie znam ,
w przypadku żabki uaktywniło sie prawo dyskusji Greena ; Wszystko jest możliwe , kiedy nie wiesz , o czym mówisz

Pocieszny_PCS - Czw Sty 24, 2013 12:44 pm

Adam Hochul napisał/a:
Chyba nawet tak niekompetetna osoba jak ja napisala by to lepiej.

Ciii, bo zaraz przyjdzie oscarez i zostaniesz nowym panem nożyce :)


Pawloff napisał/a:
Destyluje się powyżej 200%

Dodają sacharyny która jak wiadomo ma 500% cukru w cukrze :twisted:

Adam Hochul - Czw Sty 24, 2013 12:51 pm

windham hell napisał/a:
Adam Hochul napisał/a:
Chyba nawet tak niekompetetna osoba jak ja

ale nie ma potrzeby tak pisać nawet w żartach , mimo to sorry ja Cię nie dowartościuje bo kompetencji nie znam


Nie pisze takich rzeczy z potrzeby dowartosciowania, zapewniam Was. Jedynie z poczucia humoru. Z pewnych rzeczy mozna sie tylko smiac.

Odnosnie zabki, przeciez nawet wikipedia podaje dokladniejsze i lepsze informacje, ale jesli nie przepuszcza sie danych sobie nieznanych przez zadne organy kontrolne to tak sie to konczy.

Pan Nozyce - poprosze linka, nie znam :)

Pocieszny_PCS - Czw Sty 24, 2013 1:06 pm

Adam Hochul napisał/a:
Pan Nozyce - poprosze linka, nie znam


http://bestofwhisky.pl/fo...er=asc&start=15

Adam Hochul - Czw Sty 24, 2013 2:27 pm

aa :) bo Wiktor slabo go strescil ("W Poszukiwaniu straconego czasu") ;p
RudeBoy - Czw Sty 24, 2013 6:57 pm

Salut,

Żabka ostro wchodzi nie tylko w whisky, ale i w wina, i to nie sikacze. Ktoś doszedł do wniosku, poniekąd słusznego, że najlepsza meta, to Żabka. Na szczęście jakość idzie w górę. Jakby jeszcze rzucili Taliskera i CI 12 po 100 zł, to żyć i pić.

maudite - Pią Sty 25, 2013 8:57 am

Cieszę się, że Żabce, co to jest niedaleko mojego sklepu, zabrali pozwolenie na alkohol :wink:
A jeżeli selekcja win będzie podobna do whisky, to raczej nic ciekawego tam nie będzie. Coś jak z winami w lidlu - dobre apelacje, ale butelki już raczej średnie.

Pocieszny_PCS - Pią Sty 25, 2013 9:21 am

Nie ten segment. Żabki i biedronki leją konkurencję w niższym segmencie, ale idą stopniowo w górę.
NIe ma sie z czego cieszyć że Żabce zabrali koncesję na alkohol bo to wcale nie powinna być nawet twoja konkurencja. Gorzej jak wcale nie jesteś taki specjalistyczny tylko ciśniesz klienteli blendy i dyskontowe wina po zawyżonych cenach. Jeżeli tak to próbujesz kopać sie z koniem :P

maudite - Pią Sty 25, 2013 11:58 am

Pocieszny_PCS napisał/a:
Nie ten segment. Żabki i biedronki leją konkurencję w niższym segmencie, ale idą stopniowo w górę.
NIe ma sie z czego cieszyć że Żabce zabrali koncesję na alkohol bo to wcale nie powinna być nawet twoja konkurencja. Gorzej jak wcale nie jesteś taki specjalistyczny tylko ciśniesz klienteli blendy i dyskontowe wina po zawyżonych cenach. Jeżeli tak to próbujesz kopać sie z koniem :P

Może słowo "mojego" zastąpię "tego, w którym pracuję" i nieco się wyjaśni :wink:
Na czymś w końcu trzeba zarabiać, wina mamy swoje, ale blendy już niekoniecznie - a że cenami z dyskontami nie wygramy, więc i małe porażki konkurencji cieszą :mrgreen: Tak, wiem, to typowo polskie, ale cóż - konkurencja jest twarda.
Poza tym kupiłem dziś Caol Ilę 18 za 200 złotych, więc nawet niech im dadzą tą koncesję - humor mi się raczej nie popsuje

Pocieszny_PCS - Śro Sie 28, 2013 9:30 pm

No i stało się. Malty zawitały pod strzechy! W Żabce obok mnie pręży się Bowmore Legend za 99.99zł

Nawet babole są mniejsze w książeczce reklamującej akcję:
"Cardhu i Caol Ila - obie o słodkim smaku i dymnym aromacie"
O Jameson: "sekret jej delikatności tkwi w trzykrotnej destylacji", O Tullamore: "Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza.. trzykrotnej destylacji" - niby prawda, ale tak gdzieś w 30% ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group