To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'dlaczego napisałem whisky dwa razy?' - Fantazja bez granic ;)

oscarez - Czw Lut 07, 2013 11:21 pm
Temat postu: Fantazja bez granic ;)
przeglądałem ofertę Pinota i zauważyłem nowe opisy niezbyt nowych whisky.
Zabrałem się za czytanie i ubawiłem się jak rzadko kiedy ;)

W dzisiejszych czasach jest już niewiele destylarni które mogą się pochwalić tak starymi jak 40 letnie whisky. Destylarnia Glenfarclas należy właśnie do tego grona i oddaje w nasze ręce destylaty które spędziły w beczce ponad 40 lat.

tutaj mało co zrozumiałem:
Glenfarclas słynie z braku zainteresowania do leżakowania swoich destylatów w beczkach innych niż Bourbon czy sherry. Jednak zdarza się że wypuszczane są na rynek edycje rocznikowe, z wybranych beczek lub rozlewane z jednej konkretnej beczki.

tu w przypadku Bruichladdie marketingowe hasło na miaro naszych czasów:
Finisz: Pasjonujący, zachwycający i bardzo sexy

Rajmund - Pią Lut 08, 2013 10:23 am

A mnie się podoba, że "jęczmień dostarczały pobliscy farmerzy". I parę innych kwiatków. Rzeczywiście, radosna lektura. ;-)
David - Pią Lut 08, 2013 11:40 am

Szczególnie że byliśmy świadkami tej dostawy "od pobliskich farmerów" w porcie w Port Ellen.;-)
oscarez - Sob Lut 23, 2013 3:01 pm

nowe historie z tej strony :

Smak: Jest jak zjawisko nadprzyrodzone łączące w sobie smaki tak dalece oddalone od siebie że ich połączenie zdaje się niemożliwe. Jednak kalejdoskop smaków które powstają przerasta wszystko czego można by się spodziewać.

Finisz: Jest jak miłość która nigdy nie powinna się zdarzyć. Może nie trwać wiecznie ale doświadczenie pozostanie niezapomniane.

to oczywiście opis Octmomora. Powiem szczerze, czytałem tyle opisów smaków i finiszów ale ten jest chyba najdokładniejszy ze wszystkich. Prawie poczułem w ustach tego octomora choć akurat tej wersji nie piłem. Niewiarygodne.

rosomak - Sob Lut 23, 2013 4:06 pm

Masz na mysli poczucie w ustach tej "milosci, ktora nigdy nie powinna sie zdarzyc"? Troche mnie to zniecheca do sprobowania....
oscarez - Sob Lut 23, 2013 7:06 pm

Cytat:
Masz na mysli poczucie w ustach tej "milosci, ktora nigdy nie powinna sie zdarzyc"? Troche mnie to zniecheca do sprobowania....


nie bądź homofobem :twisted:

Adam Hochul - Wto Lut 26, 2013 5:12 am

Noc mi sie konczy ale czytanie BOW po parodniowej przerwie zawsze podnosi na duchu.
jowely - Czw Wrz 05, 2013 3:14 pm

rzeczywiście fragment o "pobliskich farmerach" brzmi bardzo budująco ;p


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group