To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli best of coś-tam ;-) - Miszcze Whisky

rosomak - Wto Lip 16, 2013 8:50 pm
Temat postu: Miszcze Whisky
Z cyklu Mistrzowie Whisky polecaja:
http://www.clubwhisky.com.pl/clubwhisky/
Zarowno noty smakowe identyczne dla slabizn jak i dla wypasow co i opisy wielu wypustow majace malo wspolnego z rzeczywistoscia zachecily nas do prezentacji kolejnego, oczywiscie calkowicie niezaleznego medrca.
Dziekujemy ci Wealth Solutions!

rozen73 - Wto Lip 16, 2013 9:17 pm

A mi się podoba :D :
W ogólnie dostępnych Bowmorach najlepsze są 12y i Legend (8,9 oraz 8,8)!
Lepsze są tylko Dziadki starsze ode mnie ( ≥ 40y) !!! :shock:
No czad po prostu. A myślałem, że to z moimi zmysłami coś nie tak :idea:
Strach po prostu co napisze Oscarez :mrgreen:

JacekBee - Wto Lip 16, 2013 11:51 pm

Na początek pewna anegdota: W 1996 roku niejaki Andrew Bulhak stworzył w ramach żartu (ale też odnosząc się do słynnej prowokacji Sokala i Bricmonta) program komputerowy, który generował losowo teksty postmodernistyczne. Baza danych programu posiadała dziesiątki fragmentów, zdań i słów charakterystycznych dla postmodernistycznego żargonu, z których to program układał nowe teksty. Jedyną zasadą powstawania tych tekstów, była poprawność gramatyczna zdań i duże stężenie skomplikowanych słów-haseł. Jakby ktoś był zainteresowany jak takie coś wygląda, oto link: http://www.elsewhere.org/pomo/

Czekam z utęsknieniem, kiedy Pan K... opublikuje na swojej stronie generator tasting notes z którego korzysta. Już nigdy więcej nie będzie trzeba męczyć się degustując tą paskudną rudą wódę, a następnie pieczołowicie spisywać wrażenia. Jedno kliknięcie i jest szacunek na mieście oraz poklepywania kolegów. Ardbeg 1976 OB 55% 2392? Nic prostszego. Wybieramy kategorię: Ardbeg. Podajemy orientacyjnie wiek (do wyboru: stary/młody): stary i klikamy "generate". Voila! :mrgreen:

O ocenach pisał nie będę, bo słów brakuje... Jeżeli ten Pan faktycznie spróbował tych wszystkich whisky, to nic tylko płakać ile się dobrego trunku zmarnowało... :roll:

Pawloff - Wto Lip 16, 2013 11:58 pm

W ocenach króluje zasada - im drozsza tym lepsza.

Nie ma przeciez starych i drogich, a niedobrych whisky...
Taki paradoks nie występuje, bo czy miałoby sens to dalej ciągnąć?

JacekBee - Śro Lip 17, 2013 12:13 am

Pawloff napisał/a:
W ocenach króluje zasada - im drozsza tym lepsza.


To potwarz! Veto! Autor strony potrafi chodzić własnymi ścieżkami i nie boi się mieć własnej, mocnej, męskiej opinii. Przykład:

Black Bowmore ocena 8.7
Ballantines 17YO ocena 9.2

Ha! Nawet Karuizawa Spirit of Asama dostała więcej od Black Bowmora bo 8.9 (skądinąd jedna z najobrzydliwszych Karuizaw w ogóle).

Pocieszny_PCS - Śro Lip 17, 2013 11:43 am

Facet ma 800 notek, szkoda że grubo ponad połowa z tego to bourbon/blendy/new make. To może o czymś świadczyń. Po prostu my idziemy w innym kierunku niż on.
Może warto by było nawiązać z nim współpracę i testować za niego te stare i zleżałe whisky żeby się nie musiał męczyć i mógł spokojnie pić kukurydzę i spirytus.

PS. Czy tylko mi się wydaje że na tym małym zdjęciu z boku wygląda jak Breivik?

Anonymous - Śro Lip 17, 2013 3:43 pm

Działaj zatem :D
Pocieszny_PCS - Śro Lip 17, 2013 4:52 pm

Danielito napisał/a:
Działaj zatem


W swoich samplach mam już gigantyczne zaległości, a co dopiero jeszcze czyjeś.
Jestem skłonny jednak się zastanowić i poświęcić się ewentualnie dla kilku Karuizaw, Bowmorów i Ardbegów :mrgreen:

Anonymous - Śro Lip 17, 2013 4:57 pm

Też mam zaległości. Pić nie ma kiedy, cholera. W piątek?
Tomek1 - Śro Lip 17, 2013 5:08 pm

Tak z grubsza przeglądając tą stronę, to gość miał okazję skosztować większość z najdroższych whisky :mrgreen: Ciekawe czy wogóle widział butelki ;)
Islayman - Śro Lip 17, 2013 6:38 pm

Brevik.... Jak babcię kocham, :)
Pawloff - Śro Lip 17, 2013 10:19 pm

Tomek1 napisał/a:
Tak z grubsza przeglądając tą stronę, to gość miał okazję skosztować większość z najdroższych whisky :mrgreen: Ciekawe czy wogóle widział butelki ;)


Nie, zupełnie normalne jest, że ocenia się Macallana 1926, Glenlivet 70, Mortlach 60,Dalmore 50, HP 50 nie spróbowawszy nawet podstawek...

Islayman - Śro Lip 17, 2013 10:27 pm

Stronka nastawiona jako wabik na potencjalnych klientów inwestycyjnych. Język, jakim jest to pisane... Kochani, Szanowni, Drodzy itd... stare sprzedażowe chwyty.
Tomek1 - Śro Lip 17, 2013 10:38 pm

Pawloff napisał/a:
Tomek1 napisał/a:
Tak z grubsza przeglądając tą stronę, to gość miał okazję skosztować większość z najdroższych whisky :mrgreen: Ciekawe czy wogóle widział butelki ;)


Nie, zupełnie normalne jest, że ocenia się Macallana 1926, Glenlivet 70, Mortlach 60,Dalmore 50, HP 50 nie spróbowawszy nawet podstawek...


Można powiedzieć że zaczął z grubej rury ;)

Rajmund - Śro Lip 17, 2013 10:43 pm

Pawloff napisał/a:
Nie, zupełnie normalne jest, że ocenia się Macallana 1926, Glenlivet 70, Mortlach 60,Dalmore 50, HP 50 nie spróbowawszy nawet podstawek...

Oj tam, oj tam. Jemu po prostu o tych podstawkach nie chce się nawet gadać. ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group