To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'pomocy!' - JD Gold Medal 1914 London England Special Limited Edition

Tomaszl - Pon Lis 25, 2013 8:48 am
Temat postu: JD Gold Medal 1914 London England Special Limited Edition
Witajcie.

Przeszukałem wszerz i wzdłuż forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc pozwalam sobie dodać nowy temat.

Proszę Was o pomoc w określeniu ceny takiej butelki:
Jack Daniel's Gold Medal 1914 London England Special Limited Edition o pojemności 750ml (45% / 90 Proof F/S).
Jest to Tennessee Whiskey beczkowana w 1981 r., a butelkowana w 2000 r. Ta limitowana edycja była sprzedawana wyłącznie w USA w numerowanych butelkach.

2-3 lata temu pojawiła się w Europie seria Jack Daniel's Gold Medal 1914 London England Special Limited Edition o pojemności 1000ml ale butelkowana w 2008 r. i mająca 43% - cena za taką butelkę jak udało mi się znaleźć tutaj:
http://www.sklep-domwhisk...n-43-p-115.html
to: 1249 PLN

Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Tomasz

rosomak - Pon Lis 25, 2013 9:05 am

Zdjecie by sie przydalo. Najprawdopodobniej okolice 130 euro w przypadku sprzedazy na aukcji.
Tomaszl - Pon Lis 25, 2013 9:16 am

rosomak napisał/a:
Zdjecie by sie przydalo. Najprawdopodobniej okolice 130 euro w przypadku sprzedazy na aukcji.


Podsyłam zdjęcie. A wyjaśnisz mi dlaczego akurat 130 euro (czyli około 550 PLN), gdy "młodsza" butelka do której dałem link ma cenę 1249 PLN?

rosomak - Pon Lis 25, 2013 9:31 am

Tomaszl napisał/a:
Podsyłam zdjęcie. A wyjaśnisz mi dlaczego akurat 130 euro (czyli około 550 PLN), gdy "młodsza" butelka do której dałem link ma cenę 1249 PLN?

Coz za jakosc... Ale chyba rzeczywiscie mniej wiecej widac o co chodzi.
Gdybys naprawde "przeszukal forum wzdluz i wszerz" to wiedzialbys jak to zazwyczaj jest z cenami whisky (i whiskey czesto tez) w sklepach w Polsce. Wiedzialbys tez gdzie sprawdzic ceny takiej lub zblizonej butelki. Takie albo bardzo podobne rzeczy na aukcjach w tym roku schodzily pomiedzy 80 a 140 euro. Stad 130 to uwazam i tak calkiem wysoko. A czy czasem znajdzie sie jakis łoś, ktory w takim czy innym sklepie czy pubie trzykrotnie za nia przeplaci to inna sprawa.

Pocieszny_PCS - Pon Lis 25, 2013 9:43 am

Tomaszl napisał/a:
Przeszukałem wszerz i wzdłuż forum


Coś słabo, bo nawet nie znalazłeś FAQ który zawiera odpowiedź na twoje pytanie. http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=2131
Jest tam też napisane że bourbony nie są tematem tego forum



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group