To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli nadciąga ciężka kawaleria - Jakiej whisky potrzebujecie?

Patgor - Wto Lut 18, 2014 11:49 am
Temat postu: Jakiej whisky potrzebujecie?
Witam wszystkich.

Jako, że wybieram się wkrótce do PL samochodem i mogę przewieźć kilkanaście butelek whisky chciałem się zapytać, czy ktoś nie chciałby kupić kilku swoich ulubionych trunków po okazyjnych (jak na Polskę) cenach. Jeśli jesteście zainteresowani to piszcie z pytaniami odnośnie konkretnych butelek, a postaram się sprawdzić co ile kosztuje.

Wiktor - Wto Lut 18, 2014 12:40 pm

Gdzie konkretnie planujesz zakupy?
Patgor - Wto Lut 18, 2014 1:13 pm

W Luxembourgu.

Poniżej pierwszy z brzegu przykład różnic cenowych:
Dalmore Cigar Malt - 499zł w pl sklepie internetowym, u mnie 420zł

Wiktor - Wto Lut 18, 2014 1:21 pm

Podaj linka do oferty w tym Luksemburgu.
Patgor - Wto Lut 18, 2014 1:27 pm

Nie mam linka, mam "zwykły" sklep niedaleko więc jak interesują cię jakieś konkretne łychy to napisz na priva to zrobię rozeznanie. Generalnie z tego co widziałem to zasada jest prosta, im butelka droższa, tym różnica w cenie większa. Zawsze jak przyjeżdżam do PL to kupuję sobie kilka butelek na zapas, bo mnie ceny w naszym kraju przerażają:( Kolejna przykład:
Old Pulteney 21 Years Old - 669zł w PL, u mnie 530...

Wiktor - Wto Lut 18, 2014 3:01 pm

Czyli to ty sprzedajesz ;) Jeśli faktycznie chcesz komuś pomóc w dobrym zakupie, podaj w takim razie ceny butelek, które masz możliwość zorganizować. W tym wątku. Na razie bowiem podane ceny wyglądają niezbyt ciekawie:
http://whiskybase.com/whi...ney-21-year-old
http://whiskybase.com/whi...ar-malt-reserve
I raz jeszcze apeluję o nie odnoszenie się na tym forum do cen w Polsce, jako wyznacznika czegokolwiek...

Patgor - Wto Lut 18, 2014 3:22 pm

W porządku, jak będę wracał z pracy to zatrzymam się w sklepie i zrobię szerszy rekonesans. Podane przez ciebie ceny są rzeczywiście kuszące lecz jest po pierwsze jest to sklep internetowy więc dochodzą koszty przesyłki, a po drugie z tego co pamiętam (jeśli się mylę to proszę o sprostowanie) nie można przez internet kupować towarów i sprowadzać towarów akcyzowych nawet z EU, bo narażamy się na opłatę celną...
Wiktor - Wto Lut 18, 2014 3:32 pm

Tak jest, pełna racja. We własnym bagażniku wolno, a w przesyłce już nie. Podobnie nie wolno sprzedawać alkoholu w Polsce wysyłkowo.
Patgor - Wto Lut 18, 2014 4:54 pm

W podanym linku przygotowałem listę trunków z uwzględnieniem pytań o konkretne butelki, miłego studiowania:) Jeśli gdzieś wkradł się błąd to dajcie znać, a poprawię.

https://drive.google.com/file/d/0B0IHrwDMrsNEOUtsNnE1ZXE1VFE/edit?usp=sharing

Adam Hochul - Wto Lut 18, 2014 5:41 pm

A ten Clynelish to kto wlozyl w butelke nie wiesz? Jaka moc alkoholu chociaz?
rosomak - Wto Lut 18, 2014 5:49 pm

Skoro interesujesz sie whisky od dwoch lat wypadaloby wiedziec, ze opis whisky to nie tylko nazwa destylarni i wiek, ale przydaloby sie podac jeszcze przynajmniej bottlera i moc. Jest dla mnie jasne, ze niemal wszystko co podales oprocz Signatory (zapewne wszystko w 43% ?) to edycje OB, ale nie dla wszystkich to jasne byc musi, a w niektorych przypadkach (vide np. Clynelish i Glenlossie) dla mnie tez jasnym nie jest.
P.S. Co to znaczy przeogromny wybor wedlug Ciebie? Ile tam jest butelek? 1000? Bo podales glownie straszne banaly.

ErykCzternasty - Wto Lut 18, 2014 6:13 pm

Ale za to banaly z wyzszej polki :lol:
rosomak - Wto Lut 18, 2014 6:18 pm

ErykCzternasty napisał/a:
Ale za to banaly z wyzszej polki

Tylko to powstrzymuje mnie przed zadaniem pytania na PW czy jest chocby PE OMC full cs :wink: No dobra starczy Macduff IB w cs ponad dwudziestoletni :wink:

Patgor - Wto Lut 18, 2014 6:38 pm

Adam Hochul napisał/a:
A ten Clynelish to kto wlozyl w butelke nie wiesz? Jaka moc alkoholu chociaz?


Kto włożył to nie pamiętam, ale moc na pewno 46%

Wiesz rosomaku w sklepie jest ok 700 butelek, podałem przykładowe ceny banałów, bo akurat takie łychy w większości piłem (przez ciebie mi głupio, że piłem tylko takie dziadostwo:) ). Napisałem przecież, że jeśli ktoś jest zainteresowany to chętnie sprawdzę więcej szczegółów więc po co te nerwy?:) Z niebanałów to może być Hakushu 25yo Suntory Limited (No 0744) za 650€? Są butle i po 1000€ więc pytaj śmiało, a na pewno coś ci znajdę.

rosomak - Wto Lut 18, 2014 6:47 pm

Ale kto sie denerwuje? Ani wykrzynikow nie wstawialem ani caps locka.... :wink: Zwrocilem natomiast uwage, ze podanie bottlera i % to absolutne minimum bez ktorego nie ma naprawde sensu podawac whisky z cenami. Glupio tez Ci byc nie musi - piles co piles, wiele osob zaczyna od rzeczy w najlepszym razie przecietnych i nie jestem zadnym wyjatkiem, ale jesli po dwoch latach nie wiedziales, ze moc czy bottler maja znaczenie to niech Ci glupio bedzie :mrgreen:
Skoro juz posta napisalem to napisze i tresc PW tutaj.
Prosze o podanie (moze byc na PW, ale nie musi, forumowicze jakos przezyja jesli to zobacza) co i za ile jest do wyboru z: Port Ellen, Springbank, Oban, Macduff, Caperdonich, Ben Nevis i Glenugie. Konkrety nas wyzwola.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group