To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW must go on... - "Witam, jestem tu nowy" ;)

PawelWojcik - Nie Paź 09, 2016 7:49 pm

bylem dokladnie w takiej sytuacji i wybralem "drugi zestaw pytan". serio.
Hogshead - Nie Paź 09, 2016 8:19 pm

Ja już się tych taliskerów opiłem i przestały olśniewać, czas na coś innego. To https://www.whisky-online...lot-id-464.html mi wpadło w ręce i degustowaliśmy wczoraj po troszku. Notki smakowej nie zamieszczę bo piliśmy to na modłę ruskich drwali, z wielkich szklan nalewając po trochu na dno. Mam nadzieję że jeden kolega eks-alkoholik nie wpadnie przez to znów w sidła nałogu...
ankhazam - Nie Wrz 17, 2017 7:17 pm

Cześć i czołem, zatem czołgiem!

Skoro wszyscy się przedstawiają to i ja to uczynię...

Podróż w złociste trunki zacząłem lat 2-3 temu z Balvenie 14yo Caribbean Cask. Po tych trzech latach, niezliczonych eksperymentach, dwóch festiwalach w Jastrzębiej myślę, że znalazłem swoją niszę w postaci GF 21yo Gran Reserva oraz Taliskera 10yo. Whisky piję dla funu acz staram się też robić to świadomie szukając ukrytych w trunku smaczków i aromatów. W tym roku zaczęły się też u mnie pojawiać butelki typu nie-rusz, niech sobie leży ;)

DrinkDistiller twierdzi, że mam za sobą 89 spróbowanych trunków... choć wiem, że chyba żadna z próbowanych w tym roku na stoisku BWM się tam nie znajduje, stąd dobijam pewno do 100tki :) .
Na szczęście trunków jest co nie miara więc dopiero zaczynam odkrywać czubek góry lodowej destylatów z całego świata.

Ostatnie odkrycie... Ardbeg... przyjemny, choć smuci, że tu nie wystarczy 25ml na cały wieczór a jednak z 2-3 powtórzenia 15ml zanim człowiek się przebije przez torfy do ukrytych aromatów.

Wiktor - Nie Wrz 17, 2017 7:29 pm

Witaj! I odkrywaj ;)
ankhazam napisał/a:
tu nie wystarczy 25ml na cały wieczór a jednak z 2-3 powtórzenia 15ml zanim człowiek się przebije

Wszedł dopiero co i już do sensu gada! :grin: Zdecydowanie polecam większe niż 20/25ml sample. Z szybkiej kalkulacji wychodzi niezbicie, że potrzebujesz jakieś 50ml. Acz setą też nie pogardzaj ;)

ankhazam - Nie Wrz 17, 2017 7:33 pm

Oj tam... na Dooooobry wieczór to i zdaży się 3x30ml z tej samej butelki Ale wtedy to już rozpusta :P
Wiktor - Nie Wrz 17, 2017 7:43 pm

Rozpusta. Piękne słowo. Już je lubię ;)
ankhazam - Nie Wrz 17, 2017 7:48 pm

Ja wiem czy takie piękne... RozPijasz i butelka Pusta ;(
Hogshead - Nie Wrz 17, 2017 10:37 pm

Wtedy trzeba iść po nową...
Ogurek - Pią Sty 12, 2018 5:38 pm

Cześć
Trafiłem tu przez inne forum, dopiero zbieram doświadczenia z ciekawszymi alkoholami.

Crt - Sob Mar 10, 2018 9:39 pm

Czesc.
Mam na imie Michal. Na forum trafilem szukajac wiedzy w przepastnych czelusciach internetow. Zawodowo mam stycznosc z alkoholami ( miodami pitnymi i recznie robionymi nalewkami ), wiec zainteresowanie Whisky bylo w gruncie rzeczy dosyc naturalne.
Mam nadzieje, ze bede mogl partycypowac w niedalekiej przyszlosci w jakims spotkaniu z klubowiczami, zeby sie pokazac i dac blizej poznac :D

Pozdrawiam

Pawloff - Nie Mar 11, 2018 10:28 am

Witaj!
Bart - Pią Maj 04, 2018 4:56 pm

Witam wszystkich.
Ponad 2 lata temu rozpocząłem swoją przygodę z SM i od tego czasu śledzę forum BOW ( lecz jako zarejestrowany forumowicz to od niedawna). Pierwsze trunki SM jakie trafiły do moich ust to podstawki z marketu. Z biegiem czasu moje podniebienie zapragnęło czegoś innego i całkiem przypadkiem natrafiłem na serie Macallan z serii 1824 od Gold do Ruby i Sherry Oak 12 oraz GlenDronach Allardice i Parlaments na chwilę obecna te 2 ostatnie są dla mnie number uno. Mam nadzieję że dzięki BOW będę mógł poszerzać swoja wiedze na temat SM i próbować nowych kierunków smakowych.


Pozdrawiam
Bartek

Czarek - Sob Maj 05, 2018 11:00 am

Witam, no to będzie co robić Bartku :mrgreen:
Madman - Nie Lip 01, 2018 6:05 pm

czesc!
jestem tu nowy, z racji małej wiedzy będę raczej tylko czytelnikiem ale chciałem się przywitać i napisać, że jako amator bardzo cieszę się z tego, że jest takie forum :)

przygodę z whisky zacząłem niedawno, można powiedzieć przez przypadek ale postanowiłem spróbować w końcu czegoś lepszego niż 12 Chivas Regal, którego z tanich blendów lubię chyba najbardziej.

po kilku nieudanych zakupach ( Glenfiddich 12, Cardhu 12, Bushmills 10), szczytem mojej głupoty było nabranie się na pułapkę pt. SM za 70zł (Grangestone) ale przynajmniej nauczyłem się, że SM nie jest jakością sam w sobie.

dopiero Laphroaig 10 i Ardbeg 10 okazały się tym co mi naprawdę posmakowało i zamierzam dalej iść w tym kierunku.

mam nadzieję, że dzięki temu forum będę unikał chybionych zakupów,
jeszcze raz witam wszystkich! :)

rosomak - Pon Lip 02, 2018 12:24 pm

Witamy :)

Madman napisał/a:
nauczyłem się, że SM nie jest jakością sam w sobie.


Oj nie jest...

Madman napisał/a:
mam nadzieję, że dzięki temu forum będę unikał chybionych zakupów


Polecamy wszelkie samplingi - mozna dzieki temu uniknac kupienia calej, niesmacznej butelki :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group