To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'dlaczego napisałem whisky dwa razy?' - Aktualności BoW (z pierwszej strony)

Rajmund - Wto Paź 11, 2016 12:17 pm

Extra Chivas musi być extra. Chyba się skuszę i spróbuję przy najbliższej okazji. Tylko nie wiem czy inwestować w całą butelkę, czy czekać na jakiś przyjazny sampling ;-)
maudite - Wto Paź 11, 2016 1:25 pm

Z kronikarskiego obowiązku warto jeszcze dodać, że pojawił się również na rynku nowy Longmorn w wersji NAS, cenowo pozycjonowany w okolicach starej 16YO.
Rajmund - Wto Paź 11, 2016 2:44 pm

maudite napisał/a:
Z kronikarskiego obowiązku warto jeszcze dodać, że pojawił się również na rynku nowy Longmorn w wersji NAS, cenowo pozycjonowany w okolicach starej 16YO.

Tak, rzeczywiście. Doczytałem dopiero po tym, jak tu się wymądrzyłem. Jest i NAS. Czyli wszystko się zgadza. Super ;-)

loom - Wto Paź 11, 2016 3:10 pm

Szokująca cena za tę Longmorn 16yo, świat zwariował. :shock:
maudite - Wto Paź 11, 2016 3:23 pm

loom napisał/a:
Szokująca cena za tę Longmorn 16yo, świat zwariował. :shock:

Podobny kaliber, co nowy Mortlach 18 za 1200 zł, i to jeszcze za pół litra ;)

Neptune - Wto Paź 11, 2016 3:26 pm

maudite napisał/a:
loom napisał/a:
Szokująca cena za tę Longmorn 16yo, świat zwariował. :shock:

Podobny kaliber, co nowy Mortlach 18 za 1200 zł, i to jeszcze za pół litra ;)

...i podobno o wybitnie gównianej jakości.

Rajmund - Nie Paź 23, 2016 3:18 pm

Mimo trudności technicznych, udało się wrzucić: http://www.bestofwhisky.pl/news.php?id=171

Miłej lektury :)

PawelWojcik - Nie Paź 23, 2016 4:03 pm

mozesz wrzucuc jeszcze fotke (jesli masz) z gora alembikow w Ballindalloch? znowu cebule chyba... a moze to tylko do 2-giej destylacji?

[ Dodano: Nie Paź 23, 2016 4:23 pm ]
wszystko OK. sorry, tak wygladalo na przycietej fotce. myslalem juz, ze to zaraza jakas z tymi cebulami na gorze alembika ;)
na > www destylarni znalazlem:


Rajmund - Nie Paź 23, 2016 6:15 pm

PawelWojcik napisał/a:
mozesz wrzucuc jeszcze fotke (jesli masz) z gora alembikow w Ballindalloch? znowu cebule chyba... a moze to tylko do 2-giej destylacji?

Nie, nie, żadnej cebuli. Tam już tylko ramię wychodzi do wężownicy (na zewnątrz budynku). Idealnie poziomo, jakby co.

PawelWojcik - Nie Paź 23, 2016 6:42 pm

tak, jasne. na Twojej fotce wygladaly jak typu Bell czyli z ta cebula na wyjsciu z banki (jak te w Eden Mill). :)
zdjecie ze strony destylarni wszystko wyjasnilo.

Rajmund - Wto Lis 08, 2016 8:25 pm

Coś tam znowu napisałem:

http://www.bestofwhisky.pl/news.php?id=172

Ruda - Wto Lis 08, 2016 8:33 pm

Wena twórcza, zacna :smile:


P.S.

Wolfburn Aurora, 46% ocena 1,5/10, niedługo trzeba będzie zmienić skalę ocen do 5, powyżej to będzie rzadkość :wink:

Rajmund - Śro Gru 14, 2016 4:15 pm

Napisało mi się coś nowego:

http://www.bestofwhisky.pl/news.php?id=173

Przy okazji wykopałem z archiwum kilka zdjęć, które jakoś tam ilustrują nie tylko artykuł, ale parę innych spraw, o których była tutaj mowa. Jest zdjęcie z suszarni słodu, na którym widać jak wygląda ta słynna podłoga do suszenia (co to ją przeniesiono z Convalmore do Balvenie). Nie ta sama, ale taka sama. Jest też zdjęcie denka beczki opatrzonej kodem kreskowym. Co prawda, nie w Glenfiddich/Convalmore, ale w Bruichladdich. No i widać wyraźnie co z takiej etykiety da się wyczytać bez użycia skanera kodów kreskowych.

Miłej lektury. Uprasza się o komentowanie, dyskutowanie, objawy życia. A przynajmniej tego, że ktoś to w ogóle czyta ;)

bartoszek - Śro Gru 14, 2016 5:04 pm

Jak zwykle Rajmundzie bardzo ciekawy, napisany fajnym i lekkim językiem artykuł.
I tak naprawdę pokrótce wyczerpujący odwieczny dylemat przetaczający się co jakiś czas w dyskusjach.. czemóż to whisky ongiś była lepsza.

euphorbia - Śro Gru 14, 2016 6:35 pm
Temat postu: whisky LSM
Urobek zaraz przeniesiony będzie do piwniczki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group