To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'dlaczego napisałem whisky dwa razy?' - Aktualności BoW (z pierwszej strony)

PawelWojcik - Wto Gru 20, 2016 1:10 am

nie twierdze, ze dzis jest mozliwe zrobienie syntetycznego Macallana 1958, bo brakuje wiedzy/technologii w kilku miejscach. jestem natomiast pewien, ze bedzie to realne znacznie szybciej, niz wspolczesne wypusty osiagna jego cene.
Hubert - Pon Sty 02, 2017 11:37 pm

Smutne Rajmundzie to co napisałeś o destylarni Ardbeg , ale jakże niestety prawdziwe :cry:
Rajmund - Wto Sty 03, 2017 10:09 am

Hubert napisał/a:
Smutne Rajmundzie to co napisałeś o destylarni Ardbeg , ale jakże niestety prawdziwe :cry:

A co konkretnie? Niestety, wszystko co się pisze obecnie o Ardbeg jest smutne. :(

Hubert - Śro Sty 04, 2017 12:01 am

Chodziło mi o podejście nastawione typowo na zarobek, duży przemiał ludzi, im więcej tym lepiej. Zdecydowanie na miejscu dało się odczuć że destylarnia idzie w kierunku ilości a nie jakości :cry:
Rajmund - Śro Sty 04, 2017 9:25 am

Te tłumy to akurat ciężko wypracowany efekt starań ekipy na miejscu. Kiedy tam ostatnio byłem, miałem wrażenie, że padli ofiarą własnego sukcesu i już sami nie ogarniają. Najsmutniejsze jednak jest to, co dzieje się poziom wyżej, gdzie opracowywane są globalne strategie marketingowe. Tamtych ludzi powinno się powsadzać na długie lata.
Hubert - Nie Sty 08, 2017 8:17 pm

I ponownie nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Pytanie tylko czy to kierunek w którym ta destylarnia będzie już zmierzać czy w pewnym momencie możemy liczyć na jakąś zmianę. Co Ty o tym sądzisz?

Pozdrawiam

Rajmund - Pon Sty 09, 2017 9:25 am

Nie wiem, nic nie sądzę, nie mam danych. Ostatnio w Ardbeg byłem 3 lata temu. Pamiętam taką rozmowę z Jackie Thomson o tym, jakoby w następnym roku (w stosunku do tego, kiedy miała miejsce rozmowa) mieli zmniejszyć wielkość produkcji, w domyśle: wrócić do bardziej starannego, mniej chaotycznego działania. Nie wiem czy to były tylko pobożne życzenia ludzi tam, na miejscu, czy może część szerszej strategii. Jak się uda w tym roku pojechać na Islay, to się zorientuję na miejscu. W tej chwili wszystko byłoby tylko spekulacją.
loom - Pon Sty 09, 2017 1:30 pm

Rajmund organizuj wyjazd pliz pliz pliz :cry:
Hubert - Wto Sty 10, 2017 12:00 am

Oj taki wyjazd w zacnym gronie to myślę że byłaby wspaniała sprawa :grin:
Rajmund - Wto Sty 10, 2017 7:47 am

Taaa... Parę takich wyjazdów zorganizowałem i wiem, że najczęściej na szczerych chęciach się kończy. Ale dobra, spróbujmy raz jeszcze. Poproszę o wstępne informacje ile osób byłoby mniej więcej zainteresowanych. Tu albo w PW. Jeśli okaże się, że jest nas dużo, zajmiemy się tematem.

Tak z grubsza - wyjazd we wrześniu, powiedzmy, tydzień w Szkocji: Campbeltown + Islay. Ostrzegam, tanio nie będzie ;-)

loom - Wto Sty 10, 2017 2:09 pm

Zgłaszam się!
Hogshead - Wto Sty 10, 2017 3:49 pm

Z tak zacnym gronem znawców jakie tu siedzi na forum ja mogę jechać choćby jutro...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group