To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli elementarz dla początkujących - "Najłatwiejsza" whisky jaką piliście

leonid - Czw Lip 10, 2014 10:32 pm
Temat postu: "Najłatwiejsza" whisky jaką piliście
Jaka whisky była wg waszych odczuć najłatwiejsza, tzn. najdelikatniejsza, z dobrze ukrytym alkoholem, najlepiej przyswajalna przez kobiety, no i, mówiąc kolokwialnie, "najlepiej wchodząca"?

Jak dla mnie był to Macallan 10 yo Sherry Oak (dziś już nie do dostania...), a starszych nie piłem, bo nie na moją kieszeń. Był wręcz jak soczek, jak szkocka złagodzona koniakiem, w ogóle nie czułem alkoholu, nieprawdopodobnie delikatny i łatwo przyswajalny mi się wydał.

rosomak - Pią Lip 11, 2014 9:49 am

leonid napisał/a:
Jaka whisky była

Jesli chodzi o „byla” to dla mnie byl to Glenfiddich Excellence – nigdy pozniej chyba nie spotkalem niczego co tak „latwo wchodzilo”, calkiem przyjemnie smakowalo no i alkohol byl wlasciwie nie do wyczucia. Nic jednak z takiej informacji nikomu raczej nie przyjdzie ze wzgledu na obecne ceny tej edycji.
Z czegos co mozna dostac za rozsadne pieniadze wskazalbym obecne wypusty OB Balblaira. Szalu tam nie ma, ale na pewno mozna powiedziec, ze „latwo wchodzi” i alkohol tez niezle zamaskowany.
Dodatkowo czasem nadal daje sie trafic JW Green Label w jakiejs w miare rozsadnej cenie. Tez spelnia warunki, o ktorych pisales.
leonid napisał/a:
jak szkocka złagodzona koniakiem

A to ciekawe spostrzezenie – dla mnie to wlasnie koniak przy single maltach wydaje sie ostro alkoholowym. Ordynarnie dosadnym rzeklbym nawet ;)

Pawloff - Pią Lip 11, 2014 9:52 am

miałem okazję spróbować na jednym ze spotkań
- Strathmill 45 YO 04.1962-05.2007 Douglas Laing Sherry 40,5% Cask #3552
whisky o smaku dojrzałego wina i takiej też odczuwalnej mocy...

ale pewnie nie takej whisky szukasz ;)

spróbuj Auchentoshan 12 YO butelkowany ok. 3-4 lat temu, na tle innych podstawek była wręcz aksamitnie gładka.

[ Dodano: Pią Lip 11, 2014 9:55 am ]
rosomak napisał/a:


A to ciekawe spostrzezenie – dla mnie to wlasnie koniak przy single maltach wydaje sie ostro alkoholowym. Ordynarnie dosadnym rzeklbym nawet ;)


Bo wszystkie tanie koniaki to z reguły spirytusiaki, da się znaleźć łagodne i gęste wypusty, ale nie za 200 a i za 500 zł nie łatwo, w maltach zabawa jest o wiele łatwiejsza i wybór większy...

loom - Pią Lip 11, 2014 5:38 pm

Do 200 zł dobry koniak przyjemny i gładki to na pewno Courvoisier VSOP. Co do maltów moim zdaniem wszystkie wiosenno-letnie są przyjazne w picu: Glenkinchie 12, Glenlivet 12, Auchentoshan 12, Glenfarclass 8yo, Glendronach 8yo, jak lubisz Macallana 10tke to polecam Aberlour 10 (wersja 40%, 43% też, powoli się kończy na rynku a kupisz za ok 100 zł). Z whisky jak z kobietą po kilku głębszych każda jest łatwiejsza:).
Wiktor - Pią Lip 11, 2014 7:24 pm

loom napisał/a:
Z whisky jak z kobietą

Najłatwiejsze szybko przestają wystarczać ;)

Pawloff - Pią Lip 11, 2014 8:41 pm

loom napisał/a:
Do 200 zł dobry koniak przyjemny i gładki to na pewno Courvoisier VSOP.


nieco lepiej, ale nadal spirytusiak. No dobra jak ktoś trafi taki starszy wypust Martella Reserve de cruz tam było naprawdę dobrze i chyba niewiele drożej niż 200 zł, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę...

makaron-001 - Pią Lip 11, 2014 10:34 pm

http://adefussigny.com/sh...-champagne.html

http://adefussigny.com/sh...o-cigar-ps.html
a te to tez spirytusiaki ?

Pawloff - Pią Lip 11, 2014 11:13 pm

makaron-001 napisał/a:

http://adefussigny.com/sh...o-cigar-ps.html
a te to tez spirytusiaki ?


fakt, pamiętam tę próbkę od Ciebie i rzeczywiście kryteria łagodności spełniała.
Z tym, że za 200 zł, pewnie ciężko będzie ją znaleźć, chyba że...

makaron-001 - Sob Lip 12, 2014 1:21 pm

za 250 już można się delektować łagodnością tego "cygara"
1963 - Śro Paź 22, 2014 5:50 pm

Wiktor napisał/a:
loom napisał/a:
Z whisky jak z kobietą

Najłatwiejsze szybko przestają wystarczać ;)

Faktyczni masz rację,po kilku łatwiejszych mam głód na dym torfowy. :shock:

[ Dodano: Sro Paź 22, 2014 5:51 pm ]
Najłatwiejsze szybko przestają wystarczać ;) [/quote]
Faktyczni masz rację,po kilku łatwiejszych mam głód na dym torfowy. :shock:

PawelWojcik - Czw Paź 23, 2014 6:37 am

po kilku latwiejszych kobietach masz glod na dym torfowy?
1963 - Czw Paź 23, 2014 6:07 pm

PawelWojcik napisał/a:
po kilku latwiejszych kobietach masz glod na dym torfowy?

tak a co dziwne?

PawelWojcik - Czw Paź 23, 2014 7:34 pm

no... dziwne, bo ja mam dokladnie odwrotnie tzn po dymie torfowym mam glod na kilka latwiejszych kobiet.
Wiktor - Czw Paź 23, 2014 7:38 pm

PawelWojcik napisał/a:
mam glod na kilka latwiejszych kobiet.

Ba, ja mam nawet i bez dymu ;)

PawelWojcik - Czw Paź 23, 2014 8:37 pm

Wiktor napisał/a:
PawelWojcik napisał/a:
mam glod na kilka latwiejszych kobiet.

Ba, ja mam nawet i bez dymu ;)


mialem taki problem 40 lat temu. teraz ponizej 20-30 ppm czuje tylko jak mi mrowka chodzi po zwiedlej meskosci.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group