To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli spróbuj zanim będzie za późno... - akcje samplowe - ankieta

Wiktor - Czw Lip 31, 2014 9:07 pm
Temat postu: akcje samplowe - ankieta
Półmetek wakacji za nami. Doskonała pora, aby przymierzyć się do tego, co może dziać się poczynając już od schyłku lata w dziedzinie forumowych bow'owskich samplingów. A dziać się może sporo. Ba. Dziać się będzie ;)

Wyniki niniejszej ankiety zostaną wykorzystane przy planowaniu przyszłych akcji samplingowych. W każdej akcji planowane będzie 5-7 edycji whisky. Podane kwoty są cenami średnimi, orientacyjnymi - do szacowania przybliżonej wartości zestawu sampli (zarówno dla próbek 10cl jak i 5 cl).

W komentarzu warto też podać preferowaną wielkość sampla!

UWAGA: ANKIETA JEST WIELOKROTNEGO WYBORU

JacekBee - Pią Sie 01, 2014 11:00 am

Konkretna destylarnia: Clynelish! A jak :twisted: ! Powoli dojrzewam nawet aby samemu taki sampling zaproponować :mrgreen: . Wsparłbyś Wiktorze radą i ewentualnie jakimiś butelkami?
Bottler: JWWW, MoS

Preferowana wielkość sampli zależna od budżetu w danej chwili :wink: .

No i do tego jestem za unikatami - głównie z tej racji, że przy obecnym wzroście cen to już powoli ostatni gwizdek żeby coś sensownego do 300 EUR kupić. Za chwile w tej cenie będą whisky 20letnie z lat 90tych...

Wiktor - Pią Sie 01, 2014 12:33 pm

A już nie są? ;)
Do samplingu Clynelisha mogę oczywiście udostępnić wszystkie edycje, które mamy otwarte. Nie wierzę już jednak w zakup niczego z tej destylarni - na potencjalnie najwyższym poziomie - w granicach 300e. A poziomu 6 czy 7p lepiej chyba poszukać w rocznikach z późnych lat 80-tych (czy połowie lat 90), niż przepłacać za 1982, nie mówiąc o latach 70-tych...

pawel_bonczkows - Sob Sie 02, 2014 11:06 pm

Destylarnia: Glendronach, Glenfarclas.

Polecane przez BOW - cena zależna od tego, co będzie polecane, 'rozsądna' :)

Pawloff - Sob Sie 02, 2014 11:25 pm

Arrana ciężko będzie polecić ;)
Wiktor - Pon Sie 04, 2014 9:45 pm

Ale może warto sprawdzić jak bardzo jest zły?... ;)
ErykCzternasty - Pon Sie 04, 2014 10:05 pm

To może od razu ponowny przegląd bourbonów? ;-)
pawel_bonczkows - Wto Sie 05, 2014 10:12 am

Czepiacie się, może nie jest rewelacyjny, ale chociaż ceny są zjadliwe (pijalne) :)
Wiktor - Wto Sie 05, 2014 10:19 am

Czyli pierwszego chętnego na udział w samplingu Arrana juz mamy... Anyone else? ;)
JacekBee - Wto Sie 05, 2014 11:18 am

Ale w tym roku mamy już aż 2 BOWowe wydarzenia dla masochistów - Lowlandsy i Mortlacha :mrgreen: . Arran najwcześniej w przyszłym roku... Najlepiej dwudniowy przekrój Arranów i Edradourów! Ja już dzisiaj wiem, że niestety będę miał bardzo ważne sprawy wówczas i nie dam rady wpaść. Bez względu na datę :twisted: .

A swoją drogą: piłem kiedyś pewnego Arrana... W nosie trochę trawy, cytrusów, jakieś landryny, wanilia. W smaku słodkawy, lekko owocowy (jakieś galaretki malinowe). Finisz krótki i niedrażniący. Słowem: super przeciętna łycha jakich setki. Na 4kę.

Najlepszy Arran jakiego w życiu piłem!

:lol:

Wiktor - Wto Sie 05, 2014 11:53 am

Najlepszy Arran. Najlepszy kac. Najlepszy mecz reprezentacji PL. Najlepsze wyrywanie zęba. Najlepiej przepłacona whisky. Najlepsze przebicie opony w długiej trasie.
Arran - mistrz skojarzeń...

bartoszek - Wto Sie 05, 2014 11:57 am

Arran mistrz...rządzi :mrgreen:
oscarez - Wto Sie 05, 2014 2:17 pm

ja to bym poszedl dalej. pomiedzy arrany wrzucilbym jakis blind i zobaczylibysmy jak bylby oceniony. albo kilka blindow (jakies arrany, cos podlego i dobrego) taki mały, wewnetrzny egazmin :D
Pawloff - Wto Sie 05, 2014 8:15 pm

kilka dni temu razem z sąsiadami z domku obok, przy wakacyjnym grillu przeprowadziliśmy ślepy test piw najpopularniejszych do grila. Test obejmował 5 najpopularniejszych polskich piw typu pils liderów rynku (tyle mieliśmy identycznych szklanek i tyle było dostępnych w ośrodkowym sklepiku. Żadnych wygibasów nie filtrowanych, niepasteryzowanych, żadnych wyróżniających się odmian, a najdroższym z testowanych browarów był Żywiec).

Co ciekawe wszystkie marki preferowane przez ich amatorów w blind teście otrzymały oceny w środku skali, a czarnym koniem okazało się piwo występujące w puszczy..., które zdobyło u wszystkich uczestników grillowego testu najlepszą notę. Chyba dlatego, że jako jedyne było minimalnie bardziej ekstraktowe, na tle reszty siuśków, bo widząc etykietę w życiu nie dalibyśmy najwyższej oceny piwu które kupuje w Żabce co drugi menel...

Myślę że podobnie byłoby z blind testem z dużym udziałem arranów, naprawdę niewiele trzeba aby się wyróżnić...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group