To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli nadciąga ciężka kawaleria - zapisy na "butelkę na sześć" ;)

Wiktor - Wto Lis 18, 2014 10:12 pm
Temat postu: zapisy na "butelkę na sześć" ;)
Mamy zabezpieczone kilka butelek najnowszego, doskonałego wypustu Springbanka: http://www.whiskybase.com...ank-18-year-old
Tzw. hit sezonu ;) Pomijając fakt, że w zasadzie wszystkie ostatnie bottlingi Nectara ocierają się o wybitność*.
Dla chętnych: 139 euro + 12zł P&P.



* poza DD ;)

bartoszek - Wto Lis 18, 2014 10:26 pm

A jak go Wiktorze oceniłeś, bo w bazie nie widzę?
Wiktor - Wto Lis 18, 2014 11:17 pm

Bo jeszcze nie ocenilem, ale wiem, ze warto :grin:
bartoszek - Śro Lis 19, 2014 6:41 am

Też bym tak chciał.. przed otwarciem butli wiedzieć, że tam czeka np.7/10 Wielki szacun dla naszego administratora :mrgreen:
Wiktor - Śro Lis 19, 2014 8:42 am

To zalezy od tego, kto polecil. I dlaczego :mrgreen: Bzdurami nie zasmiecamy forum.
Zwykle bywa tak, ze kiedy wiesc o wybitnym bottlingu pojdzie w szeroki swiat, butelki zdaza juz ze sklepow zniknac. Co bedzie wtedy oznaczalo zupelnie inna cene w drugim obiegu ;)

bartoszek - Śro Lis 19, 2014 9:11 am

Wszystko się zgadza, myślałem poprostu Wiktorze, że próbowałeś bo lubię czytać twoje opisy.Springbank potrafi być naprawdę fajny, a selekcje dla nectara ostatnimi czasy jest bardzo obiecująca i nie ma większych wpadek
Wiktor - Śro Lis 19, 2014 9:46 am

W takim razie będziesz musiał, niestety, jeszcze jakiś czas zaczekać na opis w Bazie.
Doniesienia o tym bottlingu mamy z pierwszej ręki, z festiwalu, na którym kilkanaście dni temu miała miejsce premiera. Springbank ananasowo-dymowy, podobno faktycznie kolejny jakościowy krok w kierunku, z którego selekcja dla Nectara ostatnio słynie. Mouthfilling ;)
Prawda jest taka. Kiedy wiesz, kto osobiście selekcjonuje - wiesz, CO selekcjonuje. I na próbowanie nie ma takiego parcia ;) Są jeszcze (na szczęście!) bottlerzy szanujący swój prestiż i znakomicie jakościowo "ogarnięci". Żadnej tam spłowiałej celulozy, żadnej błahej dechy w spirycie, ani finiszy w beczkach po porto ;) No i cena - jak na taki trunek, w tym słusznym wieku - póki co, doskonała (warto porównać zwłaszcza do elegancko dymnej cs-owej konkurencji). Nachwaliłem się teraz, a w sumie nie wiem po co... Może dlatego, że za mało ostatnio można poczytać o whisky dobrej, a za dużo o nijakiej, lub kiepskiej :roll:

[ Dodano: 19 Listopad 2014, 09:49 ]
bartoszek napisał/a:
tam czeka np.7/10

Zależy, w czyjej skali ;) Wg mnie czeka nie mniej, niż 6p. A siedem jest bardzo prawdopodobne, oceniając po poziomie zostawionej w polu konkurencji...

bartoszek - Śro Lis 19, 2014 11:34 am

Dlaczego Wiktorze piszesz, że nie wiesz po co.. to co dobre a takich coraz mniej ostatnimi czasy na rynku ciekawych wypustów trzeba chwalić, żeby nie ominąć takich perełek.

Jeśli można to poproszę 1 buteleczkę dla mnie zabezpieczyć :wink:

A jak chodzi o skalę.. to w tej którą ty stosujesz.. podsumowując jeśli spodziewasz się przynajmniej 6/10 to znaczy to tylko tyle, iż będzie to dobrze wydany gotówka :wink:

Wiktor - Śro Lis 19, 2014 11:38 am

OK, zapisane. Została już tylko jedna butelka dostępna.

[ Dodano: 19 Listopad 2014, 13:23 ]
bartoszek napisał/a:
będzie to dobrze wydany gotówka

Będzie. ;)

loom - Śro Lis 19, 2014 3:10 pm

Kupiłbym 100 ml jeśli jest możliwość
Wiktor - Śro Lis 19, 2014 3:32 pm

Ktoś musiałby taki sampling ogarnąć, ja niestety nie wyrobię się czasowo tym razem. Święta idą ;)
Tomek1 - Śro Lis 19, 2014 8:31 pm

Jakby się zebrała ekipa ( i o ile butelka jeszcze dostępna) mogę ogarnąć sampling.
Wiktor - Śro Lis 19, 2014 8:36 pm

Jest kilka zapytań, ale jeszcze nie klepnięta. Zbieraj ekipę na sample i jazda ;)
bartoszek - Śro Lis 19, 2014 9:06 pm

Tomku ja z checią 100ml bym przygarnął
Tomek1 - Śro Lis 19, 2014 9:15 pm

To będzie ok. 20 EUR za 100ml
Dostępne: brak
Ja - 50ml
Bartoszek - 100ml
Loom - 100ml
..... - 100ml
JacekBee - 100ml
Flymind - 100ml
Kudel - 100ml
..... - 50ml



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group