To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli nadciąga ciężka kawaleria - zapisy na "butelkę na sześć" ;)

Wiktor - Wto Paź 31, 2017 7:55 pm

I cały misterny plan w... :roll:

Dopiero co wróciłem do bazy z dwudniowego wyjazdu, numery wysyłam tym, którzy jeszcze paczek nie odebrali.

MarcinK - Wto Paź 31, 2017 7:59 pm

Wiktor napisał/a:
I cały misterny plan w... :roll:


Ale do zgadywania pozostaje jeszcze skad pochodzi ta cudowna edycja i gdzie miala swoja premiere :mrgreen:

Trzymajtusię i - Wto Paź 31, 2017 8:28 pm

Teeling Madeira Single Cask ? Ja mam na butelce też ten napis Single Cask, ale Mizunara i bez Teeling, to każdy z nas dostał inną flaszkę?
Hubert - Wto Paź 31, 2017 9:10 pm

No to jak ktoś już otworzy to może jakaś notkę wrzuci ? :smile:
soma - Nie Lis 05, 2017 3:41 pm

Otworzyłem "butelkę na sześć" - pierwsza moja notka - spróbowałem wczoraj wieczorem bez żadnej innej whisky przed i po, oceny nie wystawiam, gdyż pokornie stwierdzam, że jeszcze nie czas:
Barwa: mahoniowa, ciemna, w kieliszku fajnie się prezentuje,
Nos: na pierwszym planie pasta do podłogi ale taka jakby na wosku pszczelim robiona, kompot z jesiennych owoców, cukier brązowy, potem jeszcze akcenty leśne - słodkie igliwie, miód spadziowy,
Smak: wytrawne sherry, nuty czarnej herbaty, potem więcej słodyczy - pojawia się ten jesienny kompot, goździki z lekkim miodowym smakiem, na koniec znów smaki herbaciane,
Finisz: średni, rozgrzewający, alkohol ładnie schowany i wygładzony, przyjemny, znów wracają nuty czarnej herbaty z jakimś sokiem. W końcówce smaki i aromaty trochę się tracą, znikają jakby trochę się rozcieńczyły.

Rano kieliszek pięknie pachniał - coś jak wytrawna marmolada z akcentem pasty do butów/podłogi (wax).

Ciekawe jak będzie się prezentowała w porównaniu do innych podobnych wypustów.

loom - Nie Lis 05, 2017 7:05 pm

I napiszesz co to za flaszka czy będziesz bawił się w tajemniczego Johna?!
soma - Pon Lis 06, 2017 9:14 am

kurtyna uniesiona

https://www.whiskybase.co...-berlin-edition

Trzymajtusię i - Pon Lis 06, 2017 4:57 pm

Teraz na poważnie, ja dostałem coś podobnego ale z dopiskiem Mizunara, zamiast Seasons, to albo kolega żartuje, albo każdy z nas dostał coś innego, oczywiście ja jestem zadowolony i bardzo dziękuje koledze Wiktorowi za niespodziankę.
soma - Pon Lis 06, 2017 6:52 pm

Trzymajtusię i napisał/a:
Teraz na poważnie, ja dostałem coś podobnego ale z dopiskiem Mizunara, zamiast Seasons, to albo kolega żartuje, albo każdy z nas dostał coś innego...


Nie żartuję, sprawdziłem raz jeszcze na WB i to jest link do tego co dostałem - teraz to chyba tylko Wiktor może wyjaśnić....

czarny - Pon Lis 06, 2017 7:17 pm

Ja jestem bardzo zadowolony z butelki niespodzianki. Pierwyj sort - jeden z moich ulubionych klimatów. Wiktor, dziękuję za poświęcony czas na jej wybór.
Jester - Pon Lis 06, 2017 7:59 pm

Ja też dziękuję za swoją butlę:) Swoją drogą Single Cask Season wydaje się być w ogóle bardzo ciekawą serią.
Adam Hochul - Śro Lis 08, 2017 11:00 am

Tez chcialem!
Jester - Sob Lis 11, 2017 6:54 pm

Trochę ode mnie na temat tego Clynelisha:


Zapach: Nuty winne (sherry), miód pitny, pasta, wosk, mus z malin, skórka z pomarańczy, woskowane jabłka, delikatne nuty skóry, herbata, kompot z suszonych owoców, suszone śliwki, jakieś iglaste drewienko
Smak: wosk, świece, suszone pomarańcze, suszone śliwki, miód, potem coś świeżego – sok pomarańczowy, na końcu skórki cytrynowe i pomarańczowe
Finisz: długi, z nutami skórki z pomarańczy, dębiny, i na samym końcu delikatna nuta dymu z ogniska lub zgaszonej świecy

Bardzo fajna whisky. W smaku petarda: połączenie świeczki i suszonej pomarańczy. Takie wydanie sherry mi się podoba. Całkiem przypadkiem wyszedł nam świąteczny klimat, bo i
świeczki, pomarańcze, inne suszone owoce + gdzieś w oddali aromat iglastego drzewka.


Takie (świąteczne) sherry jest ciekawe. Nie tylko owocowy susz i ciasteczka. Trochę więcej też napisałem na blogu o tej whisky.


Wiktor, dziękuje przede wszystkim za świetną selekcję i ogarnięcie tematu z zamówieniem i wysyłką.

Wiktor - Sob Lis 11, 2017 7:52 pm

To nie moja selekcja, ale dziękuję i bardzo się cieszę, jeśli komuś faktycznie smakuje ;)
MarcinK - Sob Lis 11, 2017 7:58 pm

Wiktor napisał/a:
To nie moja selekcja, ale dziękuję i bardzo się cieszę, jeśli komuś faktycznie smakuje ;)


Ja również potwierdzam, smakuje ale tak na 5,99 pkta ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group