To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli lustra precz! - Krakowskie Tortury

Adam Hochul - Pon Mar 30, 2015 11:35 am

:-) Moja watroba sie cieszy ze jednak nie moglem sie zjawic ! Ale szkoda ze nie udalo sie przyjechac zobaczyc wasze piekne mordki ;-) .
Wiktor - Pon Mar 30, 2015 11:37 am

Jakie piękne tortury!
Tobermory wiodące na pokuszenie, CI na zatracenie, a Arran - tradycyjnie ku zagładzie :lol:

loom - Pon Mar 30, 2015 11:45 am

Tobermory DL zachwycił przede wszystkim zapachem. Zioła jak z wermuta a wszystko w lekkiej otoczce dymu i morza. Leśne owoce ciasto i zioła w smaku. Wytrawność metaliczna. Oryginał.

Co do Lagavulina, Rad musi spróbować go na trzeźwo. Pogańskie palone wieńce ku czci Tego co wychodzi z otchłani morskich głębin. Bulgocze wszystko. Ani prymitywne ani jednostajne ani ordynarne. Wspaniała i niedzisiejsza. Najlepsza 12tka Lagi jaką piłem. Nawet Rosomak zastanawiał się czy nie dać 7 mki. Moc!

Przy okazji bardzo dobry tatarek i niezła wódeczka:). Miałem 2 dniowy maraton i do dziś czuję ból istnienia:). Raz jeszcze dziękuję.

rosomak - Wto Mar 31, 2015 3:11 pm

loom napisał/a:
Rosomaku mam nadzieje, że szczęśliwie wróciłeś dziś do domu

Na szczescie tak, chociaz az pieciokrotne natkniecie sie na slowacka policje powodowalo, ze z wiadomych wzgledow cierpla mi siersc na grzbiecie ;)
Rzeczywiscie - najbardziej torturrowaty byl Tobermory 14 yo OMC. Dziwactwo nie lada - bazylia (?) rozmaryn (?) i jakies rdze tez - jak najbardziej. W zwiazku z tym dobra opcja rowniez dla tych co niejedno juz pili. Nie mowiac juz o sprawie jakosci do ceny - ile to kosztowalo? 35 euro?
Zwyciestwo Lagavulina mnie nie zdziwilo, niektorzy wprawdzie sarkali, ze jednowymiarowy ;) ale powiem tak - kto Laga lubi ten sie nie zawiedzie.

P.S. Pusty, a nieumyty kieliszek po CI 20 yo wali dymem i torfem jak jakis ekstremalny Ardbeg. Az wczoraj sobie nalalem drama, ale niestety nic - zadnego progresu - plaska, nijaka nuda.

loom - Śro Maj 06, 2015 1:00 pm

Miałem ostatnio mocną posiadówkę z przyjacielem mieszkającym w Anglii. Wróciłem przy okazji do Tobermory OMC z Tortur. Jeszcze mocniej w smaku uwydatnia się gin z wermutem. Bardziej słodko-wytrawny. Zapach już mniej ziołowy, bardziej alkoholowy z akcentami jałowca i metalu /rdzy(?)/. Jakby 007 go skosztował to nie lansowałby Macallana ani Taliskera z lodem:) Gdybym miał go więcej, sam wstrząsnąłbym go z martini;)
rad93 - Czw Lis 19, 2015 1:23 pm

Moi drodzy

Wprawdzie nie udało się utrzymać cyklu półrocznego, niemniej jednak...

Zapraszam na


Krakowskie Tortury # 3


Wstępny termin to 6 lutego 2016,

miejsce: Kraków lub okolice (lokalizacja do potwierdzenia),

a temat: "K" jak Kilchoman


Celem naszego spotkania będzie sprawdzenie, jak jedna z najmłodszych szkockich destylarni radzi sobie z młodymi i limitowanymi edycjami CS.

Chętnych proszę o PW lub wpisy poniżej. Oficjalna lista powstanie już wkrótce i będzie uzupełniana na bieżąco.

loom - Czw Lis 19, 2015 3:06 pm

Ja nie będę w tym spotkaniu uczestniczył.
bartoszek - Czw Lis 19, 2015 4:48 pm

Wstępnie potwierdzam udział w spotkaniu, problem może by z terminem ale to się okaże w praniu
Adam Hochul - Pią Lis 20, 2015 12:44 pm

moze. morze? przeniesmy tortury do Gdanska
rad93 - Pią Lis 20, 2015 10:17 pm

Gdańsk to piękne miasto. Tylko że wtedy musiałby zorganizować je ktoś inny.
morgan - Nie Gru 13, 2015 12:47 pm

A jak wyglądają koszty i zakupy butelek na takie spotkanie ?
rad93 - Nie Gru 13, 2015 9:48 pm

Zakładamy wstępnie ok. 10 butelek, w tym oprócz Kilchomanów 2-4 przerywniki z innych destylarni, dla odświeżenia najlepiej "z innej bajki".
Niestety Kilchomany nie grzeszą przystępnymi cenami, ale generalnie postaramy się nie przekraczać 100 euro za flachę.

[ Dodano: Wto Gru 15, 2015 11:56 am ]
Lista uczestników na dzień dzisiejszy wygląda tak:

4inhand + Olga
Bartoszek
Droho
Laphromac
Kuzyn Marcin (spoza forum)
Loom
Oscarez
Piotr P. (spoza forum)
Rad93
Rosomak
Szwagier (spoza forum)
Windham Hell

Wiktor - Wto Gru 15, 2015 12:22 pm

Szwagier. Już lubię człowieka ;)
oscarez - Wto Gru 15, 2015 10:29 pm

rad93 napisał/a:
Szwagier (spoza forum)


Wiktor napisał/a:
Szwagier. Już lubię człowieka



czyj to świagier? byle wąsów nie miał ;)

Laphromac - Wto Gru 15, 2015 11:22 pm

Ano, mój świagier !
Ale wąsów Panie nie ma !
Cały depilowany, znaczy na plecach nie dostaje, to tam ma, poza plecami to nie ma !
Grzeczny świagier - pijący - ulubiona whisky : DarkWhisky - tzn. w nomenklaturze BOW chyba BlackBowmore...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group