To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'dlaczego napisałem whisky dwa razy?' - Fin de siecle?

Wiktor - Wto Sty 27, 2015 12:07 pm

Sęk w tym, że nas intersuje los dobrej whisky, a nie rumy i armaniaki. Jako¶ tak się bowiem dzieje, że my tę whisky przede wszystkim pijamy ;)
PawelWojcik - Wto Sty 27, 2015 1:44 pm

IMO (tu zaznacze, ze slabo znam sie na rynku whisky i ponizsze pisze przez analogie do brandy) mysle, ze przy wszystkich tych ocenach obecnej sytuacji mieszane sa trzy poziomy.
1 - podstawki - czyli generalizujac niedrogie OB, coraz czesciej NAS.
2 - klasa srednia - czyli starsze/ciekawsze OB i prawie wszystkie IB - czyli to, o co "nam" chodzi.
3 - rozdmuchane legendy, rekomendacje autorytatywnych znawcow/prostytutek, oraz OB "conajmniej w naszym wieku" w krysztalowych butelkach ze zloconymi literami wsadzone w budki legowe dla wrobli.

wydaje mi sie logiczne, ze poziom:
1 - powinien taniec, bo produkcja whisky przez ostatnie kilka lat bardziej wzrosla niz rowniez rosnacy popyt.
2 - powinien drozec, bo mimo powszechnej glupoty zwieksza sie ilosc ludzi, ktorzy rozumieja/lubia whisky, a zapasy sa ograniczone.
3 - bardzo zalezy od mody, "nierownosci spolecznych" i banki spekulacyjnej. osobiscie uwazam, ze predzej, czy pozniej to "peknie", bo w wielu przypadkach dziala teraz efekt Velbena (paradoksalnie zwrost ceny powoduje wzrost popytu).

Tomek1 - Pon Kwi 18, 2016 6:23 pm

Wiktor napisał/a:
Wolfburn Inaugural Release w przedsprzedaży na 2016 rok za 250 euro


My się ¶miali¶my, a trzeba było brać kartonami https://www.whiskybase.co...augural-release

Wiktor - Pon Kwi 18, 2016 6:29 pm

Czy ja dobrze widzę? Kto¶ dał temu czemu¶ 90 pkt? :shock:
Tomek1 - Pon Kwi 18, 2016 7:41 pm

Wiktor napisał/a:
Czy ja dobrze widzę? Kto¶ dał temu czemu¶ 90 pkt?


Pewnie Ci co sprzedaj± za 650 EUR ;)

Pawloff - Pon Kwi 18, 2016 8:50 pm

niedobrze mi :???:
loom - Wto Kwi 19, 2016 12:15 pm

Pierwsze wej¶cie Wilka nie może kosztować tyle co Kozuba Single co¶tam "polisz Taketsuru". Cena musi uderzać i być mordercza jak Wilk.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group