To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli elementarz dla początkujących - Ardbeg Ardbog

mwj88 - Pon Sty 04, 2016 5:46 pm
Temat postu: Ardbeg Ardbog
Witam. Mam do Was ekspertów pytanie. Chcę kupić butelke Ardbega "Ardbog". Według Whiskybase.com butelka ta wyszła w dwóch wydaniach. Wyszły w tym samym roku tyle że jedna wypuszczona została na rynek USA. Druga różnica według whiskybase to limitowana edycja. jedno wydanie wyszło w 13000 egzemplarzy a ta na rynek USA bez limitu. I pytanie do was brzmi.. jak rozpoznać która jest która? czym one się różnią? Na aukcjach oczywiście wszyscy opisują ją jako limitowaną. Czy to jest błąd whiskybase że nie napisali na wersji USA że jest limitowana? Z góry dzięki za wyrozumiałość i rzeczową odpowiedź. pozdrawiam
Grish - Pon Sty 04, 2016 7:57 pm

Odpowiedz prosta jak atak PIS na Trubunal Konstytucyjny.
Wersja Ardbega "Ardbog" na rynek USA zostala wypuszczona w 750 ml, na pozostale rynki w 700 ml. Wystarczy wiec sprawdzic etykiete i juz bedziesz wiedzial z czym masz do czynienia :)
Na wszelki wypadek mozesz jeszcze porownac kod na spodzie butelki. Na rynek USA jest nastepujacy: L13 043 18:27 6ML

Nie jestem pewien, ale Ardbeg chyba nigdy nie ujawnil rzeczywistej ilosci wyprodukowanych butelek Ardboga (aczkolwiek moge sie w tej kwestii mylic)

mwj88 - Pon Sty 04, 2016 8:27 pm

Dzięki za pomoc. Według wielu portali o tematyce whisky jak i samym whiskybase wydanych zostało 13 tys butelek. Więc szczerze nie wiem czy to wartość na oko czy prawdziwa. Jeszcze raz dzięki za pomoc :)
bartoszek - Pon Sty 04, 2016 8:28 pm

Cytat:
Odpowiedz prosta jak atak PIS na Trubunal Konstytucyjny


.. a co ma wspólnego jedno z drugim :???:

Wiktor - Pon Sty 04, 2016 8:49 pm

Gdy nie wiadomo, o co chodzi...... ;)


Ale ja mam lepszego suchara: taki Ardbog Limitowany, jak Trybunał Konstytucyjny :mrgreen:

bartoszek - Wto Sty 05, 2016 9:54 am

:mrgreen:
PawelWojcik - Wto Sty 05, 2016 3:09 pm

pora zmienic Trybunal BOW!
whisky powinno sie promowac, a Wy tylko krytykujecie, albo chwalicie prawie wylacznie wypusty z czasow PRL-u (dowodem sa oceny w Waszej bazie).
po ktorej wiec jestescie stronie?
skandal!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group