To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli spróbuj zanim będzie za późno... - Sampling Niezwykły

PawelWojcik - Pią Kwi 29, 2016 12:05 am

mnie podobnie - dopiszcie na koncu, jesli chetnych zabraknie.
nie wiem ile bedzie czasu na "odpowiedz", ale moge nie otrzymac sampli na czas, bo "daleko mieszkam".

Garfield - Pią Kwi 29, 2016 8:46 am

Jak coś zostało to poproszę zestawik.
Pocieszny_PCS - Pią Kwi 29, 2016 10:26 am

Patrząc po zainteresowaniu należy w niedługim czasie spodziewać się samplingu Dark Cove i HP Ice :mrgreen:
Tomek1 - Pią Kwi 29, 2016 11:01 am

Dark Cove w porownaniu z poprzednimi NASami od Ardbega, nawet im wyszedl.
loom - Pią Kwi 29, 2016 1:06 pm

HP Ice za to dziadajstwo w kontekście ceny i zapowiedzi.

Poproszę zestaw zabawowy także.

bartoszek - Pią Kwi 29, 2016 7:14 pm

Cytat:
Patrząc po zainteresowaniu należy w niedługim czasie spodziewać się samplingu Dark Cove i HP Ice :mrgreen:


HP raczej zlewką będzie, ale Ardbeg Dark Cove im się naprawdę udał, w porównaniu do tego co od dłuższego czasu na rynek wpuszczali :wink:

Grish - Sob Kwi 30, 2016 4:26 pm

Sampling zamknięty. Osoby zapisane proszę o kontakt na PW celem ustalenia dalszych posunięć ;)
PawelWojcik - Sob Kwi 30, 2016 4:33 pm

to ja tylko przypomne, ze jesli komus "zalezy", moge odstapic swoja dzialke.
powyzsze aktualne przez kilka dni ;)

Tomek1 - Pon Maj 02, 2016 12:03 am

Przy akompaniamencie "Wielkiego Wojownika" wraz z Pawloffem podjęliśmy wyzwanie rzucone przez BOW. Oczywiście wcześniej zrobiliśmy pamiątkową sesję nieotwartych butelek. W końcu trzeba być trendy.
Nasz "malt mileage"? Kiedyś słyszałem, że volkswagenów i dziwek nie pyta się o przebieg, a że nie należymy do żadnej z tych grup, niech będzie że każdemu z nas bliżej do tysiąca niż do pięćset.
Na początek przepłukaliśmy podniebienie wspaniałą Glen Grant 10 z nadzieją, że nie będzie to najlepsza whisky wieczoru...
Postanowiliśmy, że wrażenia będziemy zapisywać wspólnie, a oceny i typ z czym mamy przyjemność osobno.

Whisky nr 1
Zapach: sherry owocowe,cukier waliniowy, porzeczki, mak, słodka chemia
Smak: mocno wyczuwalny alkohol, pieprzny, kwaskowy, pleśnie, zatęchłe drewno, gorycz beczki, brak głębi, esencja herbaty tureckiej
Finisz: guma do żucia, gorzki, spalenizna
Pawloff - ocena: 2; typ: Glenbridge 40
Tomek - ocena: 2; typ Glenbridge 40
Naszym zdaniem jest to najstarsza whisky z zestawienia, ze względu na te stare, gorzkie drewno - chyba trochę za dużo czasu spędziła w beczce.

Whisky nr 2
Zapach: chemia, plastik, zawilgociały tynk, spleśniała toaleta, wanilia, białe landrynki, cukier, echa sherry
Smak: zapałki, siara, kurz, pieprz, gorycz beczki, surowy makaron, pleśń
Finisz: gorzki, brzoskwiniowy, gorzki wyrób czekoladopodobny
Pawloff - ocena 1; typ Ben Bracken 28
Tomek - ocena 1,5; typ Ben Braken 28
W tym przypadku zastanawialiśmy się jeszcze nad Glen Albą, ale obaj postawiliśmy na Brakena

Whisky nr 3
Zapach: Najlepszy do tej pory, glendronachowaty, suszone owoce, mokra skóra, proch strzelniczy, delikatnie dymna, słodka herbata, siarka
Smak: kurz, popiół, podgniłe owoce, przejrzałe jabłka, trawa
Finisz: chemia, stara piwnica, skwaśniały grapefruit, sadza z komina, spalone uszczelki
Pawloff - ocena: 2,5; typ Glen Alba 34
Tomek - ocena 3; typ Glen Alba 34
Podobnie jak w przypadku whisky nr 2 zastanawialiśmy się nad Brakenem, ale trzeba było coś obstawić..

Whisky nr 4 (Andżeju jak Ci na imię)
Zapach: popsute śmieci, kompostownik, zgniła trawa, zjałczała margaryna, padlina w kniejach, mech, freon, lakier do włosów, off na komary, czy to nie Loch Lomond NAS?
Smak: karmelizowana wódka, zgnilizna, ścierwo
Finisz: zgniły, rozkładające się muchy, rzygi osy w piwie,
Pawloff - ocena: 0,5; typ Glen Scalan 12
Tomek - ocena: 1; typ Glen Scalan 12
Tu nie mieliśmy wątpliwości. Z ciekawostek - po dodaniu pepsi wychodzi trochę torfowość tego czegoś.

Whisky nr 5
Zapach: wyraźnie torfowa, sery, trochę sherrowa, palenisko, kurz, cytrusy
Smak: rozmoknięte kwaśne ziarno, chlebowa, zjełczały ser, kiszonka
Finisz: zakwas chlebowy
Pawloff - ocena 2; typ: Ben Bracken 22
Tomek - ocena 2,5; typ: Ben Bracken 22
Po raz kolejny potwierdziło się że torf potrafi przykryć słaby destylat. Z pepsi kwaśna.

Na koniec chlupneliśmy sobie Endradour https://www.whiskybase.co...dradour-2006-vw , którą obaj oceniliśmy na 4.

Podsumowując
Whisky z marketów są kiepskie. Chyba lepiej kupić jakąś lepszą podstawkę niż te omawiane w teście. Wszystkie whisky (z wyjątkiem nr 4) obiecywały trochę w zapachu, ale niestety smak mu nie dorównywał. Jakby beczki były popsute lub zgniłe (już to kiedyś piliśmy). Niemniej ciekawe doświadczenie. I ile razy Endradour był najlepszą whisky wieczoru? ;)

rosomak - Pon Maj 02, 2016 8:30 am

Tomek1 napisał/a:
ile razy Endradour był najlepszą whisky wieczoru?

Ostatni raz na przekrojowej degustacji Endradourów w Stolcu :wink:

Pawloff - Pon Maj 02, 2016 10:36 pm

rosomak napisał/a:
na przekrojowej degustacji Endradourów w Stolcu :wink:


Doskonałe miejsce na degustację doskonałej whisky...

Adam Hochul - Śro Maj 04, 2016 10:11 am

Kurcze spoznilem sie na sample, ale jak doczytalem do pierwszych ocen to troche przestalem zalowac :D
Wiktor - Śro Maj 04, 2016 10:20 am

No tak, takich bek sporo pod ręką w magazynie spoczywa ;) ;) :lol:

Taki krytyczny nie byłem, koledzy ewidentnie nie docenili i skupili się na drwinach. Niech sami zrobią lepszą whisky, ha! ;)
Jeśli komuś posmakuje cokolwiek, należy śmiało i szczerze pisać. Bez obaw. Chodzi przede wszystkim o porównanie naszych autentycznych wrażeń.

Trzymajtusię i - Pią Maj 13, 2016 7:11 pm

Paczka dotarła, profesjonalnie spakowana, to lubię i bardzo dziękuje za włożony trud. Sam od czasu do czasu coś pakuje i wiem ile to roboty, by tak spakować, swoją drogą, to nie wiedziałem, że 50tki mogą wyglądać na takie duże, te okrągłe buteleczki są optycznie dużo mniejsze.
Czajkus - Pią Maj 20, 2016 10:39 am

Powoli piję te whisky... aha dotychczas piłem a bo Ja wiem ze 30 whisky?

Z tych 5 whisky: wyróżniają się numery 3 i 5, bo dość łatwo można je zapamiętać

3 w zapachu i smaku ma wiele ze starki, jakby z żyta ją robili, czuć w niej drewno ale też i wino. Niestety w smaku nuty rysika z ołówka przeszkadzają.

5 w zapachu jest wyraźnie torfowa i zapach mi się podoba, niestety smak ma trochę rozczarowujący, mało intensywny.

Ze wszystkich najgorsza jest 4, której zapach i smak są słabe.

1 w zapachu mi się kojarzy z batonami rumowymi, a 2 ma nuty jabłkiem. W smaku 2 wyczuwam takie nuty miodowe. 1 jest za to bardziej mineralna i słonawa.

Oceny:
1 - 3
2 - 3
3 - 4
4 - 2
5 - 3

Dzięki
Czajkus



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group