To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Istniejemy od 2005 roku

BOW.VIP Club - Spotkanie Jesienne 2016

Wiktor - Pią Maj 06, 2016 8:03 pm
Temat postu: Spotkanie Jesienne 2016
Majowy festiwal Whisky Liver® Osuch 2016 się zbliża wielkimi krokami. Ani się obejrzymy, kiedy nastanie, zaboli, przeminie... Zacznie się lato. A jak lato, to i niedługo potem jesień. A skoro jesień, to najwyższa pora ogłaszać Jesienne Spotkanie Przy Whisky 2016 by BOW. Tym razem pod druzgocącą wszystko i wszystkich nazwą – nazwą, która ma wszystkie inne nazwy pod sobą: WHISKY MIRACLES. Tak, dobrze widzicie drodzy Państwo... I kto jest debeściak? ;)

Utarła się już pewna tradycja, że skoro jedna z copółrocznych degustacji BOW odbywa się w Szczecinie bądź okolicach (dość szeroko rozumianych) to kolejną organizujemy gdzieś „w Polsce”. Tak będzie i tym razem. Wybór padł zawczasu, bo już w ubiegłym roku, na Przesiekę k. Podgórzyna – malowniczy zakątek położony w Kotlinie Jeleniogórskiej (a może to już wręcz Karkonosze?... nevermind).

Po pierwsze zatem – termin. Ten jest już ustalony, nie przewidujemy tym razem żadnych ankiet, debat, ani demokratycznych głosowań. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend października, konkretnie w dniach 30.09-2.10.2016 r.

Biba-cud, albo jak kto woli „degustacha” pod nazwą WHISKY MIRACLES obejmie dwa wieczory.

Jeden z nich poświęcimy - niejako już tradycyjnie, w przypadku spotkań „karkonoskich” - na szeroki przegląd wypustów z destylarni Highland Park. Tym razem spróbujemy poszukać naprawdę różnych oblicz tej uznanej whisky, sięgniemy po wypusty dawne (a nawet bardzo dawne), przyjrzymy się ewolucji smakowej na przestrzeni dekad, ocenimy kierunek w jakim podążają kolejne wypusty single-cask, pochylimy się nad kilkoma kupażami. Oparcie się na wcześniejszych doświadczeniach, bogactwo i różnorodność oferty HP pozwolą, w naszym mniemaniu, na zbudowanie interesującego line-up’u, sensownie wypełniającego całość posiedzenia.

Nawiasem mówiąc, „chodzi nam także po głowie” degustacja plenerowa, obejmująca spróbowanie kilku szczególnych whisky w chłodzie najprawdziwszego przesieckiego wodospadu (polecam wygooglać zdjęcia tego miejsca!). Degustowaliśmy bladym świtem na plaży, piliśmy na stokach, teraz pora na jakieś nowe, ekstremalne wyzwanie ;-)

Natomiast drugi wieczór to już przede wszystkim najprawdziwsze Whisky Miracles, czyli Whisky, Których Już Na Pewno Nigdy Więcej Nie Spróbujemy! ;-) Planujemy degustację whisky, o których prawdopodobnie nawet nie słyszeliście – cokolwiek by to nie miało oznaczać... Whisky, na widok których spadną Wam buty. Albo powypadają włosy. Albo zęby. Whisky niezwykłe. Whisky przemożne. Whisky porażające. Whisky bezecne i bezcenne, a już co najmniej o wartości wielu kwadrylionów euro... Whisky, o których sam wielki S.V. zdążył już powiedzieć: „Je ne sais pas, je ne comprends pas, je ne crois pas! » Mocne, prawda? I wszystkie, ale to wszystkie zostaną otwarte... (aaaaa !!....)

Kwaterunek i jadło organizujemy w pięknie położonym pensjonacie (po namyśle stwierdzam, że skoro zupełnie blisko zabudowań znajdują się pokaźne skały, przepaście i górskie lasy na monumentalnych wzniesieniach, to jednak zakfalifikowałbym owe miejsce do pełnoprawnych Karkonoszy). Koszty pobytu szykują się nam standardowe, w okolicach 150-200zł za dobę za pokój dwuosobowy. W bardzo przyzwoitym standardzie. Posiłki - do uzgodnienia. Sale – sprawdzone. Klimat – gwarantowany.

Aprowizacja whiskowa w bowowskim modelu „tradycyjnym” – uczestnicy spotkania przywożą ze sobą uzgodnione i zakupione wcześniej butelki (lub też nabywają je i przysyłają odpowiednio wcześniej do organizatorów). Przyjmujemy, że potencjalne butelki, te o poziomie nas interesującym, nie kosztują obecnie mniej niż około 100EUR. Taki też – zupełnie minimalny - udział finansowy w menu wiąże się ze zgłoszeniem jednej osoby. Wszystko oczywiście zależy od konkretnych ustaleń, wyboru odpowiednich butelek itd. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kilka osób (bądź samemu!) pokusić się o zakup rzeczy droższych. A niewykluczone że, głównie dzięki temu właśnie, po prostu lepszych ;-)

Ze względu na podniosłość i wspaniałość wspomnianych degustacyjnych planów, jak również na fakt, iż w naszych nieustających poszukiwaniach absolutu (czyli, co najmniej, kolejnej „wybitnej” Highland Park) chcemy cofnąć się do samego początku lat 60-tych, przewidujemy dodatkową ekskluzywną składkę na zakup whisky „kosmicznej” - w wysokości bliskich okolic 25 euro/osobę. Dokładna kwota zostanie doprecyzowana po ostatecznym zamknięciu listy uczestników. Mnożenie i kalkulowanie wielokrotności można sobie wszak darować, wartość zakupu jest znacznie wyższa i sytuuje się na absolutnie ekspercko-światowym poziomie ;-)


Konieczność rezerwacji pokojów w pensjonacie wymusza śmiałe decyzje i szybkie działania organizacyjne. Do 20 maja powinniśmy dokonać konkretnej rezerwacji.

Zgłoszenia (i pytania) wpisujemy w tym temacie.

Prosimy o wnikliwe rozważenie, czy niepowtarzalna feta WHISKY MIRACLES, pierwsza w Polsce, pierwsza w historii ludzkości, może obejść się bez Waszego udziału? Odpowiedź może być tylko jedna...


-----------------------------------------

Zapisani:
- BOW (w liczbie znacznej)
- Bartoszek
- Piotr
- Czarek
- Maro
- Rozen73
- Małgosia
- Loom+1
- Tomek1
- TM+1
- Windham Hell
- Flymind
- JacekBee
- Adam H. +2
- Tad (na razie bez noclegu)

bartoszek - Pią Maj 06, 2016 9:36 pm

1. O której planowane spotkanie w piątek, bo muszę zaplanować logistykę skąd i kiedy wyjechać?

2. Zgłaszam siebie i Piotrka, jeszcze muszę się zorientować co do Adama i Rozenka

3. Czy są pokoje tylko 2 osobowe, czy też większe?

4. Rozumiem iż BOW pomoże w wyborze butelek na spotkanie?

Wiktor - Pią Maj 06, 2016 10:28 pm

Ad 1. Myślę że tradycyjnie, w piątek degustacja od godziny 18:00.
Ad 2. Oczywiście przyjęte, serdecznie zapraszamy.
Ad 3. Z tego co wiem są też większe pokoje, w osobnym budynku na posesji. Będziemy to potwierdzali zaraz po ustaleniu konkretnego zapotrzebowania.
Ad. 4 Jasne, poszukiwania trwają już od pewnego czasu i podpowiedzi znajdzie się sporo.

Czarek - Pon Maj 09, 2016 11:15 pm

Jestem :-)
bartoszek - Nie Maj 15, 2016 1:57 pm

Dopisz Wiktorze jeszcze Małgosię.. prosi o pokój 1-osobowy i pomoc w zakupie butelki :wink:
Wiktor - Nie Maj 15, 2016 3:06 pm

Zrobione. A co z Adamem? Bo jakoś Rozena nie dopytałem na koniec spotkania, i nam niepostrzeżenie nawiał ;)
bartoszek - Nie Maj 15, 2016 3:34 pm

Adam nie wyrobi się finansowo :sad:

Małgosia nie jest na forum, z kim Wiktorze ma się skontaktować w sprawie dogrania szczegółów?

Wiktor - Nie Maj 15, 2016 3:48 pm

Może śmiało pisać na biuro@bow.pl, zajmiemy się sprawą i coś wspólnie wybierzemy. Lista butelek już się kompletuje.

Szkoda, ale i on będzie miał czego żałować... ;)

bartoszek - Nie Maj 15, 2016 7:11 pm

Przekazałem Małgosi, skontaktuje się z wami
My też się z Piotrem niedługo z wami skontaktujemy żeby dograć szczegóły zakupowe i organizacyjne

Tomek1 - Nie Maj 15, 2016 7:12 pm

A kim jest ta tajemnicza Małgosia?
bartoszek - Nie Maj 15, 2016 7:20 pm

Małgosia która była z nami w Szkocji, bardzo fajna kobitka.. na pewno opowie na spotkaniu troszkę ciekawostek z wyjazdu i nie tylko :wink:
Wiktor - Nie Maj 15, 2016 8:32 pm

bartoszek napisał/a:
dograć szczegóły

Ano, dopinać spotkanie czas. Xmas zresztą również, choć tutaj butelkowo jest już ponadnormatywnie, mam wrażenie ;)

loom - Czw Maj 19, 2016 11:01 pm

Tomek1 napisał/a:
A kim jest ta tajemnicza Małgosia?


'don't worry, we're professional' :cool:

Wiktor - Nie Maj 22, 2016 8:54 am

Dziś zamykamy listę. Zwlekających (wiem, że są tacy) prosimy o pilne zgłoszenia! ;)
Czarek - Nie Maj 22, 2016 12:07 pm

Maro się zgłosił ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group