To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli spróbuj zanim będzie za późno... - Sampling apokaliptyczny

Adam Hochul - Wto Wrz 12, 2017 7:49 am

A tak poza tematem - ja pilem dobrego loch lomonda, moze nawet jednego przywioze ze soba;d
Wiktor - Wto Wrz 12, 2017 10:42 am

dobrego?... na cztery pikeje, czy na "naprawdę solidne" trzy? 😉
rosomak - Pon Paź 09, 2017 12:08 pm

Troche czasu minelo, nie wiem jak inni, ale ja swoje sample otrzymalem ;) W weekend przetestowane takze opisy zamieszczam ponizej.

1. Zapach: morski, oceaniczny nawet, zywiczno-drozdzowy, troche spirytusu, igliwia i sail-ho!
Smak: uderza falami przynajmniej 4 razy, szkwal i wodorosty, pieczony dorsz i sardynki, wiele torfu, dymu, momentami ciezko, smoliscie nawet, wszystko tli sie i zarzy, ale zaraz kolysze slona woda wprost z atlantyckich otchlani, by przejsc w plonacy finisz bez konca.
Uwagi: Ja pier…
Ocena: zadnych watpliwosci - 9

2. Zapach: gruszki w kompocie, keks, miod lipowy, slodka bawarka, sporo przypraw (cynamon? galka muszkatolowa? anyz?), nastepnie lagodnieje i przechodzi w klimaty bitosmietanowe, mascarpone, konfitury z jablek, wiorki kokosowe.
Smak: epopeja o konfiturach z jablek jak najbardziej. Z cynamonem, galka i anyzem tez jak najbardziej, ale jest tu i dym jakis, nie wedzenie jednakze. Dyma narasta… w finiszu dominuje.
Uwagi: wydaje sie, ze to piekna stara szkola w typie daaawnych Miltonduffow czy moze Mosstowie z dodatkiem tak nietypowego dla nich dymu.
Ocena: mocne 7

3. Zapach: przez dzemowa gestwine przebija sie czarna porzeczka, nieco dalej jezyna, jagody, malinowy chrusniak w najgoretszych momentach sierpnia (nie tegorocznego rzecz jasna), w tle rozkwiecone laki, na ktorych zapadam w letni sen…
Smak: Dramie ów przenoś moją duszę utęsknioną do tych owoców leśnych, do tych łąk majonych, szeroko pod Balindalloch rozciągnionych, do tych pól malowanych kwieciem rozmaitem, wyzłacanych forsycjami, różowionych tamaryszkiem :mrgreen:
Uwagi: jak to ze snem – smak na jawie nie jest w stanie dogonic genialnego zapachu, bo gdyby dogonil… mimo to – BARDZO dobry dram
Ocena: 8

Ruda - Pon Paź 09, 2017 8:56 pm

rosomak napisał/a:

1.
Uwagi: Ja pier…
Ocena: zadnych watpliwosci - 9

2.
Uwagi: wydaje sie, ze to piekna stara szkola w typie daaawnych Miltonduffow czy moze Mosstowie z dodatkiem tak nietypowego dla nich dymu.
Ocena: mocne 7

3.
Uwagi: jak to ze snem – smak na jawie nie jest w stanie dogonic genialnego zapachu, bo gdyby dogonil… mimo to – BARDZO dobry dram
Ocena: 8


miód na moje whiskowe serce :grin:

By było ciekawiej dorzucam do Xmasa, sampelka (2x50ml) z pewnego wyjazdu :wink: Cytując Looma Kilkerran/10 lat porto, 3 lata Bourbon/gdzie dosyć oczywiste "portowo-słodko-wytrawne" nuty wyłaniają słone i morskie elementy, potem dziwne owoce i kwiaty. Whisky ewoluująca i interesująca. Do dłuższej zabawy.
Prosto z beczki :wink: Zdjęcie butelki/whisky podeślę BOW. Kolor cudowny :smile: smak, zapach pozostawiam ocenie Wygrywającemu :wink:

JacekBee - Pią Paź 13, 2017 2:50 pm

Prawie wszystkie sample rozesłane. Dziękuję bardzo uczestnikom.

Zachęcam do wrzucania tasting notes wzorem Rosomaka bez podawania nazw - tylko numerki. Niektórzy jeszcze nie wiedzą co dostali :wink: .

bartoszek - Nie Paź 15, 2017 2:35 pm

Apokaliptyczny zestaw sampli niespodzianek wprost od Jacka ;)

1. 9,5/10
zapach- chrupkie żółte jabłka, żółte śliwy w occie, białe gruszki..dymek, torf, smoła, świeża morska bryza, sól na ustach, sól drażni nozdrza, ocean, morska woda, biały zwietrzały pieprz, żywiczne igliwia, drożdzowy zaczyn na chleb
smak- przepyszna słodycz, zrazu torf i dym.. przybiera na sile, bucha..wokół leje się żar, stal z pieca formuje się pod uderzeniem kowalskiego młota, płoną ognie, pękają nadpalone drwa z ogniska.. wędzona ryba, wodorosty,
smoła, morska kipiel kotłuje się wokół
finisz- przemożnie długi, żar z pieca, torfowy dym, otchłań oceanu, wędzone ryby, morskie zielska
uwagi: dla takich chwil warto żyć.. Bogowie Oceanu zostali obudzeni.. trwoga... powiadam trwoga
ps. w ciemno obstawiłbym starego owocowego Ardbega.. no chyba iż to PE w jakże genialnej odsłonie

2. 7/10
zapach- błogo upływa ciepłe póznoletnie popołudnie, w wiklinowym koszu soczyste żółte owoce.. renglody, gruszki, jabłka.. piknikowe ciasto na maśle zawinięte w serwetę
.. gęste miody, spora garść przypraw.. gałka muszkatołowa, kmin rzymski, rozety anyżu, kora cynamonowa, biały pieprz.. pięknie wkomponowane akcenty drewna
smak- subtelna słodycz, maślaność, żółte owoce, dymki, sporo przypraw, pyszne drewno
finisz- długi, ciepły, lekko rozgrzewający, dym co rusz przewija się wokół, przyprawy i korzenie, żółte owoce
uwagi: bardzo fajna whisky, przypomina mi stare wypusty Glenfarclasa z końcówki lat 60-tych po sherry fino

3. 7,5/10
zapach- wokół las.. borówki czarnice, dzikie jeżyny, mchy, paprocie.. krzewy tarniny przy drodze, a na nich sucho-cierpkie owoce.. budyń śmietankowy polany sokiem z malin, potężna stara i wytrawna sherry; wreszcie atłasy, drewno ze starej beczki..spacer w letnie popołudnie przez obsypaną kwieciem łąkę, polne dzikie zioła, wokół wesoło bzyczą zbierające nektar owady
smak- przepyszna wytrawność, tłustość na ustach, taniny, stare drewno, rozgrzewa ciemna sherry, leśne owoce, pełno kwiecie.. błogość
finisz- długi, stonowany, spokojny, bardzo przyjemny.. powraca las ze swym runem, kwiecie, sherry, delikatne suszenie, lekko rozgrzewający, korzenie, przyprawy
uwagi: bardzo dobra whisky, szkoda iż to co obiecywał nam zapach nie znalazło do końca odzwierciedlenia w smaku.. ale i tak jest naprawdę dobrze.. czyżby stary Tobermory 1972 od Whisky-Doris

Rafal - Pon Paź 30, 2017 11:11 pm

to zamieszczę i ja swoje notki:

1.
zapach: podgniłe owoce, kreda, morskie powietrze, sól, wanilia, wyrzucone na plażę wodorosty, odpadające farby olejne, torf
smak: słodycz, morskość, wędzone ryby na słodko, słodki mus z żółtych śliwek, pieprzność, wędzone morele, czuć żar
finisz: długi, słodkie wędzone owoce
9/10

2.
zapach: żółte owoce, śliwki, słodkie gruszki w lekkim occie, wysuszone igliwie, rozmaryn, później ciasto z budyniem waniliowym
smak: duszone żółte śliwki, wanilia, kardamon, ciastka maślane, trochę nugatu, przyjemna słodycz
finisz: długi, kremowy, budyniowy, owocowy
8/10

3.
zapach: maliny, czarna porzeczka, nalewka na orzechach włoskich, wytrawna sherry, liście pelargonii, tymianek, mokra ściółka
smak: wytrawny, porzeczkowy, maliny, kompot z leśnych owoców, z czasem pojawiają się elementy goryczkowe, kakao
finisz: czarne porzeczki, gorycz nalewek ziołowych
6/10



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group