To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'dlaczego napisałem whisky dwa razy?' - Speyside Region 1973 Arc / LT

Jester - Śro Lis 15, 2017 10:55 am
Temat postu: Speyside Region 1973 Arc / LT
Hej!

ktoś pił? Ktoś może napisać coś więcej? LT to chyba nowość i już drożej niż butla od Archive - ale beczka to (chyba) ta sama.

https://www.whiskybase.co...region-1973-arc
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/100304

Widzę jakąś notę od Jacka, może coś powie więcej o tej butli ?

Tomek1 - Śro Lis 15, 2017 12:58 pm

Jak Jacek dal 92 to bierz ;)
Jester - Śro Lis 15, 2017 1:17 pm

punkty punktami, chciałem coś więcej się dowiedzieć, choćby w stylu - smakuje tak jak piszą np.
bartoszek - Śro Lis 15, 2017 1:28 pm

To napisz do Jacka PW :wink:
rosomak - Śro Lis 15, 2017 1:48 pm

Jester napisał/a:
chciałem coś więcej się dowiedzieć, choćby w stylu - smakuje tak jak piszą np.


Mysle, ze generalnie mozna wierzyc - akurat ta "seria" trzyma dobry poziom. Moze wewnetrzenie troche zroznicowany, ale jednak zaden z tych (ponoc) farclasow nie otarl sie o wpadke (myle sie?). Generalnie klimaty owocowe ;)

No i jesli ktos koniecznie chcialby kupic whisky z pierwszej polowy lat 70tych (nie namawiam) to ceny za nie proponowane sa bardzo rozsadne jak sie okazuje :mrgreen: Takie to czasy.

Jester napisał/a:
LT to chyba nowość i już drożej niż butla od Archive - ale beczka to (chyba) ta sama.


Chyba na pewno ;) Liquid Treasures jest drozszy, bo ma ladniejsza etykiete :mrgreen:

windham hell - Śro Lis 15, 2017 2:15 pm

a czy to czasem nie jest to butelka o której nie tylko Jacek może się wypowiadać ?
rosomak - Śro Lis 15, 2017 2:28 pm

windham hell napisał/a:
a czy to czasem nie jest to butelka o której nie tylko Jacek może się wypowiadać ?


Jesli masz na mysle te z samplingu to nie ta.

JacekBee - Śro Lis 15, 2017 3:34 pm

rosomak napisał/a:
Jesli masz na mysle te z samplingu to nie ta.


Whisky z samplingu to Kaczka 1973/2017
https://www.whiskybase.co...region-1973-w-f

W mojej ocenie 73' Arc jest lepszy - mimo dość niskiej mocy bardzo wyrazisty, pięknie owocowy (klasyczne tropiki z mango, papają, nutką kokosu) i świetnie pijalny.

W tej cenie obecnie trudno znaleźć coś lepszego. Ja ogólnie to dużym zwolennikiem tych Speyside'ów jestem bo w relacji cena/jakość/wiek nie mają sobie równych. I żeby dorwać dziś klimaty tropikalne w whisky potrzeba albo Irishy (300 euro i wyżej koszt butelki za wczesne lata 90te) albo cenowych kosmosów (stare Springbanki, Benriachy 76', Tomatiny z lat 60tych, Capery 72, Bowmore z lat 60tych).

Więc jak ktoś szuka sensownego cenowo whiskowego starucha na gwiazdkę to Speyside'y 73 i 75 są dobrym wyborem.

Wiktor - Śro Lis 15, 2017 3:43 pm

Jacek i tak nie ma nic do powiedzenia, jak zwykle, chyba że rozmowa zejdzie na tematy związane z herbatą ;)
Mam jakiegoś sampla tej beczki numer dziewięć. Podejrzewam, że niżej jak 7p nie zleci. Chyba, że ktoś bardzo nie lubi owocowych whisky w relatywnie niskich mocach. Ludzie chorują ostatnio choćby na "zasiarczone beczki", a wirusy potrafią przecież mutować!
Kupić butelkę, popróbować, a jeżeli nie posmakuje, pogonić resztę na sample. Świat jest, tak naprawdę, prosty ;)

Jester - Śro Lis 15, 2017 6:44 pm

bartoszek napisał/a:
To napisz do Jacka PW :wink:


Hej. Twoją notkę też znalazłem :) Dzięki


JacekBee, Wiktor, rosomak - dzięki - właśnie o taką mi chodziło.

cubus - Śro Lis 15, 2017 9:44 pm

Samplowałem ją (Archives) na tym i na drugim forum więc sporo osób może się wypowiedzieć myślę. Ja nie mogę bo nie usiadłem do niej jeszcze oczywiście :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group