To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli spróbuj zanim będzie za późno... - Sampling mikołajkowy - propozycje

JacekBee - Śro Lis 29, 2017 3:20 pm
Temat postu: Sampling mikołajkowy - propozycje
Nadejszła wiekopomna chwila: kolejny sampling JackaBee

Nim jednak oficjalnie pojawi się na forum, lud whiskowy upraszany jest o zabranie głosu.

Która opcja zwycięży?

1) dwie whisky z tej samej destylarni Islay, jedna po sherry, jedna po (domniemanym) bourbonie

2) whisky battle rocznik 69' - dwie butle nieprzypadkowe

Uprzedzam, że sampling będzie z tych droższych. Dwa sample po 50ml to przewidywany koszt ok. 500-600 zł

Dajcie znać kto ewentualnie chętny i na którą opcję.

Hubert - Śro Lis 29, 2017 3:29 pm

Ja głosuje za pierwszą opcją. Oczywiście jestem ciekawy co tym razem proponujesz i co ukrywa się za nr 1 jak i nr 2 :wink:
Ruda - Śro Lis 29, 2017 3:44 pm

tradycyjnie, nie może mnie zabraknąć w owym samplingu ;)
opcja 2 :)

Wiktor - Śro Lis 29, 2017 5:07 pm

Ła, flachy po tysiaku idą na sampling. Wiesz Jacku, ile można by za to kupić torebek herbaty?... ;)
Poproszę jednak o bardziej szczegółowe informacje o proponowanych butelkach. IMHO za droga zabawa na jakieś pogrywanie w ciemno. Takie samplingi powinny być organizowane jako wyjątek, nie reguła. Z góry dziękuję :twisted:

JacekBee - Śro Lis 29, 2017 5:45 pm

Wiktor napisał/a:
IMHO za droga zabawa na jakieś pogrywanie w ciemno


Sampling oczywiście nie będzie w ciemno. Póki co jednak butelek nie będę zdradzał.

Chwilowo sprawdzam wstępne zainteresowanie :wink: .

Jako, że sporo klimatów Islay samplowałem, sam osobiście skłaniam się ku opcji 2.

bartoszek - Śro Lis 29, 2017 7:24 pm

Zagadkowyś Jacku.. na przekór sobie tym razem postawię na opcję drugą
cubus - Śro Lis 29, 2017 8:32 pm

jestem za opcją nr 2. Ostateczna decyzja zapadnie jak będą znane butelki. Za duża kasa na niespodzianki ;)
Hubert - Śro Lis 29, 2017 8:34 pm

A może po prostu zdradzić jakie to butle i może będą chętni na obie opcje?
nogreg - Śro Lis 29, 2017 8:48 pm

Ja jestem za opcją nr 1. Sam chciałem.
Ruda - Śro Lis 29, 2017 9:05 pm

Hubert napisał/a:
A może po prostu zdradzić jakie to butle i może będą chętni na obie opcje?

obawiam się, że nie ma szans zamknięcia jednej opcji, a co dopiero dwóch, ale chętnie popatrzyłabym na "obrazki" ;)

Hubert - Śro Lis 29, 2017 9:10 pm

Zaraz "nie ma szans" więcej wiary w ludzi Ruda
konio23 - Śro Lis 29, 2017 9:42 pm

Jacek znowu kusi . no to dwójkę :mrgreen:
Eee . a może jedynkę :oops: :roll:

bartoszek - Czw Lis 30, 2017 7:43 am

A no właśnie wrzuć obrazki Jacku, może to zmotywuje lud
JacekBee - Czw Lis 30, 2017 12:56 pm

Zaczynajmy zatem :twisted:

Jako, że w moich samplingach ostatnio torf był obecny a głosy rozkładają się dość równomiernie, przychyliłem się do opcji 2 (którą i sam preferuję ;-) ).

Wobec tego:

Springbank 1969/2004 Adelphi 58,5%
https://www.whiskybase.co...ingbank-1969-ad

Springbank z wielokrotnie próbowanego i zawsze bardzo pozytywnie ocenianego rocznika 69', tym razem nieco bardziej sherrowy niż np. doskonałe Signatory czy SME. Serge w notce wspomina nuty mięsne ala Mortlach oraz lekką torfowość. Nie ukrywam, że liczę na klimaty doskonałego Prestonfielda 1970.

Millburn 1969/2005 DL 50%
https://www.whiskybase.co...illburn-1969-dl

Dużo bardziej zagadkowa rzecz, czyli Millburn z lat 60tych. Tych Millburnów z doskonałego rocznika 74' mieliśmy już okazję sporo spróbować, ale wydaje mi się lata 60te w Millburnach są nieco bardziej niezbadane. Na pewno można się spodziewać tego klimatu whisky lat dawnych - i dość mocno trzymam kciuki, że ta flaszka zaprezentuje sporo wyższy poziom niż Millburn DL 67' i Rare Malts 69' które Wiktor opisał w bazie.

Cena za komplet po 50ml (szkło wliczone): 464 zł

Dostępne 10 kompletów.

Wiktor - Czw Lis 30, 2017 1:00 pm

Postuluję Jacku rezygnację z tego Millburna, bo także był pity i był przeciętny, a nawet ewidentnie słaby. Całe mile za "młynowym" OMC 67 po ciemnej sherry.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group