To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli elementarz dla początkujących - Z jakiego szkła korzystacie i czy chcecie je polecić ?

Trzymajtusię i - Nie Gru 10, 2017 8:54 pm

Ja nie potrafię pisać postów, zostanę przy czytaniu,bo widzę, że kolega dalej nie złapał, co ja próbowałem napisać.
Mr.Pete - Śro Kwi 24, 2019 8:35 am

Korzystam z klasycznej copity, tej dokładnie:

https://zlotywidelec.pl/glencairn-copita-kieliszek-do-whisky-z-pokrywka

Jak dla mnie w pełni wystarczająca. Macie jakieś opinie na jej temat?

PS. A zanim dorobiłem się takiego profesjonalnego szkła, to piłem moją ulubioną whisky albo w tumblerze (większe porcje:p) albo w koniakówce (kapka do degustacji). I też było OK. Najważniejsze to chyba mieć co wlać w szkło. ;)

Wiktor - Śro Kwi 24, 2019 8:40 am

Mr.Pete napisał/a:
Macie jakieś opinie na jej temat?

Dla początkujących bardzo dobra, sporo ułatwia. Z drugiej strony, najczęściej mocno przekłamuje aromat, podbija intensywność określonych nut. Niezastąpiona na biwakach ;)

Mr.Pete - Śro Kwi 24, 2019 9:05 am

Wiktorze, ja raczej nigdy nie wyjdę poza poziom początkującego amatora. :) Fajnie wiedzieć, że na mój poziom jest ok.
A co jest dedykowane dla profesjonalistów? Np z czego korzystasz Ty, jeśli można wiedzieć.

Theodore - Nie Lis 17, 2019 3:28 am

Kazdy pija w czym chce i wybiera odpowiednie pod siebie szklo, a czas i praktyka przyniesie wnioski.

Ja moge napisac jedynie to, ze bylem jak kazdy swego czasu gadzeciarzem w tym przedmiocie. Dzis pijam w maszynowym nosing glass produkcji mnie nie znanej, a szklaneczki ktore lubie tez sa grube, z rzezbionego szkla czy krysztalu, solidne. Sa rzecz jasna dobrej jakosci bo nadal sluza.Inne bajeranckie. i inne cuda wianki, nie przetrwaly lub stoja gdzies w najdalszych zakatkach szaf kuchennych.Szklo zmywam w zmywarce.

Gwynbleidd - Nie Lis 17, 2019 7:38 am

Ostatnio do mnie dotarły szklaneczki GlenCarin, z pokrywkami i bardzo sobie chwalę. Idealna dla mnie wielkość, średnica otworu... degustacja whisky z tych szklanek to czysta przyjemność. Moim zdaniem dużo wygodniej niż z kieliszka na wysokiej nóżce.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group