To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli aktualnie atakujemy... - Port Ellen prawdziwe i nieznane oblicze

bartoszek - Nie Mar 25, 2018 7:22 pm
Temat postu: Port Ellen prawdziwe i nieznane oblicze
Sampling wypustów z zamkniętej destylarnii Port Ellen od dłuższego czasu spędza mi sen z powiek.

Z wielu względów takich jak przekaz, merytoryczność, dobór poszczególnych edycji, dostępność, ceny nie będzie to zadanie łatwe.. co nie oznacza że nie możliwe do zrealizowania.

Nie ukrywam, iż za nim ruszę z projektem w pełni potrzebna jest mi pewna orientacja w temacie i stąd powyższa wstępna ankieta.

W komentarzu proszę o podanie:
- ile wersji (minimum) powinien obejmować sampling
- jaka wielkość każdego sampla byłaby dla mnie optymalna ( 20 / 25 / 50ml )

Hubert - Nie Mar 25, 2018 7:57 pm

Moim zdaniem przynajmniej 5 sampli. Wielkość sampla uzależniam oczywiście od ceny. Jeżeli miałbym wybrać w tej samej cenie 3 sample po 50 czy 6 po 25 to zdecydowałbym się na 6
:grin:
Pozdrawiam Hubert

[ Dodano: Nie Mar 25, 2018 7:58 pm ]
Nie dodałem ze oczywiście z niecierpliwością na taki sampling czekam :grin:

Tomek1 - Pon Mar 26, 2018 12:40 am

Jak wyżej
Rafal - Pon Mar 26, 2018 10:55 am

przynajmniej 7 sampli, raczej po 25-30 ml, ze względu na oczekiwane ceny
JacekBee - Pon Mar 26, 2018 11:28 am

Sample 50ml

Poniżej to nie sampel tylko dram :wink:

Inicjatywę bardzo popieram, ale kilka ale:

O ile to możliwe (z dostępnością bywa krucho) chciałbym by istotnie był to przegląd Port Ellen. A zatem:

Miałem sen o Port Ellenowym przeglądzie gdzie ramię w ramię idą edycje po bourbonie i po sherry, gdzie znajdą się edycje w cs ale i z jedna (max dwie) ciekawe w niższej mocy, gdzie trafi się coś z lat 70tych również, miałem sen o Port Ellenach o możliwie różnorodnych profilach - PE rybno-kutrowa, PE mocniej zadymiona, PE morska, PE owocowa.

Miałem sen... :wink:

bartoszek - Pon Mar 26, 2018 11:55 am

Jacku twoje obawy są niczym nie uzasadnione :wink: .. jeśli tylko będzie wola w Narodzie to ten sampling nie powinien ciebie, ani nikogo z forumowej społeczności zawieść.
Twoje sny zostaną w dużej mierze zrealizowane, ponieważ sampling ma ambitne założenia, ma nieść kaganek oświaty, jest projektem za który w pełni ponoszę odpowiedzialność.. moje obawy zaznaczone na wstępie były tylko takim sygnałem że nie jest to sprawa taka prosta i oczywista.. ale gdyby nie była nie do zrealizowania to bym się nawet nie próbował podjąć tego przedsięwzięcia.

konio23 - Pon Mar 26, 2018 1:37 pm

Brzmi bardzo zachęcająco .
nogreg - Wto Mar 27, 2018 10:09 pm

Wstępnie się piszę. Wniosę może tylko, że dramów po 25ml to w butelce się mieści 28. Co może spowodować problem przy znalezieniu dość chętnych. Wiem, że mówimy o marzeniach, ale nadmiar butelek może zanadto ograniczyć liczbę chętnych i sampling nie dojdzie do skutku. A że ja małe doświadczenie mam, to spytam wprost. Ile będzie kosztował zestaw sampli 50ml przy np. pięciu butelkach? Przynajmniej orientacyjnie.
Wiktor - Śro Mar 28, 2018 9:17 am

nogreg napisał/a:
Ile będzie kosztował zestaw sampli 50ml przy np. pięciu butelkach? Przynajmniej orientacyjnie.

Powyżej 1000zł. Butelkę dobrej PE należy kalkulować w zakupie, co najmniej, na poziomie 750 EUR. A jeżeli miałyby się pojawić tzw. ultra unikalne ta średnia pójdzie jeszcze w górę.

loom - Śro Mar 28, 2018 9:29 am

A ja się powtórzę. Proponuję na start przegląd lat 80tych: 6 pozycji, po dwa na rocznik; bourbon i sherry. Najlepiej w obniżonych mocach. Sampling po ciężkich bojach ma szansę się zamknąć. Chyba, ze przyjmujemy inną filozofię ruchu i ktoś pomoże potem Bartkowi to posamplować dalej w świat. Przypomnieć chciałem, że nie zamknął się sampling "włoskiej" Springbank'68 za cenę ok 3 razy niższą od ceny rynkowej butelki.
Pinio - Śro Kwi 11, 2018 11:00 pm

no witam koleżeństwo.
To tutaj się kryjecie przed światem z tym PE.
Ja oczywiście też chętny jestem-- bo po alkoholu--na sample po 50ml
Proszę niech ktoś zaznaczy w ankiecie że ja też za 1000zł--mnie dziś jakoś nie idzie to klikanie
:mrgreen: :razz:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group