To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli giełda whisky dla początkujących - Glengoyne La Nerthe + Glengoyne Madeira

Tomasz Zawadzki - Pią Maj 11, 2018 6:27 pm
Temat postu: Glengoyne La Nerthe + Glengoyne Madeira
Cześć Wszystkim,
Mam pytanie, czy ktoś z grona miał okazje degustować : Glengoyne Chateau la Nerthe Cask Finish, Dest. 1996, Bot. 2012, OB, ABV 53,2% i Glengoyne Madeira Cask Finish, Dest. 1996, Bot. 2012, OB, ABV 44,1 %. W sieci nie znalazłem za wiele o tych wypustach, na Whiskybase jest ujęta tylko La Nerthe Finish, o Madeira Finish ani śladu. Przechodząc do sedna, mogę je odkupić od znajomego whiskopijcy seniora, który nie był stanie ich wycenić, ponieważ nie posiada komputera (!!!) dlatego staram się ustalić ich wartość na własną rękę . Na serwisach aukcyjnych nie znalazłem butelek o tych parametrach, zaznaczam, że oba bottlingi są z 2012 r. Tytułem elementarnej uczciwości chcę to zrobić rzetelnie
pozdrawiam Wszystkich - Tomasz.

loom - Pią Maj 11, 2018 8:41 pm

Obie kupiłem jakieś 3 lata temu w tym samym sklepie co pewnie Pan, który chce Ci to "odsprzedać". Dziwnym trafem ta 16yo La Nerthe była, w szerszym wymiarze, dostępna tylko w Polsce. Obie butelki warto kupić i skosztować. Obie opisywałem na tym forum już. Dziś ich wartość szacuję na ok 120-150 euro każda. Za stówkę brałbym.
Ruda - Pią Maj 11, 2018 8:54 pm

trza było kupować wcześniej u Pana limitowaną edycję http://www.tudor-house.pl...-Glengoyne.html
;)

Tomasz Zawadzki - Pią Maj 11, 2018 9:07 pm

Śliczne dzięki za info. Na butelkach jest naklejka z nazwą dystrybutora, nie podałem jej świadomie, aby nie robić tu quasi reklamy. Prawdę powiedziawszy spodziewałem się ok. 500 zł za butelkę.Pamiętasz może jaka był cena wyjściowa ?
Ruda - Pią Maj 11, 2018 11:27 pm

jaka reklama?, "Alkohol to biznes relacji" :lol: , cen wyjściowych lepiej nie pamiętać ;)
loom - Sob Maj 12, 2018 2:20 pm

Nie pamiętam, ale na pewno poniżej 300 zł.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group