To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli lustra precz! - MEN - SESJA PLENARNA

Wiktor - Śro Wrz 05, 2018 9:24 am
Temat postu: MEN - SESJA PLENARNA
W imieniu BOW przedstawiam pomysł rozszerzenia dotychczasowej formuły MEN o spotkania degustacyjne (w zamierzeniu: cykliczne), skoncentrowane każdorazowo wokół określonego, przekrojowego tematu.

Ze względu na to, że tradycyjne spotkania BOW (wiosna-jesień) bywają postrzegane jako hermetyczne, napuszone, względnie niedostępne (bądź drogie), a samo werbalne przekonywanie że jest inaczej nie pomaga, pora zaproponować coś nowego, skierowanego przede wszystkim do osób "nowych", czujących się niepewnie, bądź generalnie mniej doświadczonych na polu whisky. A nuż okaże się to bardziej skuteczne? Przekonajmy się wspólnie.

Wychodząc naprzeciw tym wspomnianym, a licznym obawom, narodziła się niniejsza koncepcja. Otwieramy zgłoszenia na pierwsze spotkanie "edukacyjne", będące niejako współczesnym nawiązaniem do jednego z bardziej udanych Xmas by BOW (nie ma strachu): przegląd serii Old Train Line od Jack Wiebers Whisky World.

Kilka słów o samej serii. Jest ona klasycznym "okrętem flagowym" w portfolio Jacka Wiebersa. Do serii trafiają whisky postrzegane (i oceniane) jako generalnie najlepsze w swoim segmencie, tj. wieku/profilu/ceny. Dodatkowo, poza walorami czysto degustacyjnymi, kołem zamachowym serii są niezmiennie piękne etykiety (ostatnio także stylowe, choć nieco rustykalne opakowania), będące atrakcją dla kolekcjonerów. Aktualnie do serii trafiają destylaty z lat 80, 90 i późniejszych. Tym razem właśnie je postanowiliśmy sprawdzić bojem. Wynik starcia zaświadczy nie tylko o kondycji JWWW A.D. 2018, ale i bardziej całościowo o jakości whisky, która trafia obecnie na rynek spod skrzydeł różnych IB.
Jak będzie?... Na pewno interesująco ;)


Szczegóły propozycji degustacji:

Lokalizacja: Warszawa (lub w odległości dojazdu do ok. 30 minut w porze wieczornej)

Termin: Sobota 10.11.2018 (jeżeli komuś ten termin nie pasuje, ale chciałby koniecznie nabyć komplet sampli, prosimy o zaznaczenie tego w odpowiedzi) o godz. 16:00

Ilość miejsc: minimum 20 (od tej liczby zgłoszeń impreza ma szansę dość do skutku), maksymalnie 30 osób

Ilość whisky: 12

Profil whisky: edycje OTL, dest. w latach 80-tych, 90-tych i po roku 2000. W menu znajdą się zarówno propozycje grain, jak i malt whisky z beczek po bourbonie, sherry, dark sherry, coś torfowego itd.

Koszt udziału: 450 zł. W tej cenie: whisky, woda, sala i inne oczywistości.

Komplet 12 sampli po 2cl, bez udziału w imprezie: 550 zł (wliczone szkło i przygotowanie sampli, wysyłka płatna osobno).

Wymagana będzie pełna przedpłata-rezerwacja miejsca.

Termin zgłoszeń: do 3-go października (termin wpłat: 10 października b.r.)

Ponieważ nie jest to typowe spotkanie BOW, a raczej spotkanie ludzi połączonych wspólną pasją (jednak nie tzw. impreza zbiorowa), nie organizujemy ani wyżywienia, ani tym bardziej noclegów. Tym niemniej doskonale zdajemy sobie sprawę, że część osób chętnych - zwłaszcza spoza Warszawy ;) - może potrzebować pomocy w zorganizowaniu zarówno jednego, jak i drugiego. W takim przypadku prosimy o zgłoszenie tego faktu indywidualnie. Postaramy się pomóc, lub choć zaproponować sensowne opcje.

Zgłoszenia prosimy zostawiać w tym temacie. Na wszelkie pytania jesteśmy otwarci - najwyżej nie udzielimy zadowalającej odpowiedzi ;) (choćby o szczegółowej liście whisky - to akurat niespodzianka).

No i na sam koniec: brak wpłat od minimum 20 osób będzie skutkował odwołaniem imprezy... więc lepiej powiedzcie znajomym ;)

Zapraszamy!




zdjęcie poglądowe


Zgłoszenia:
1-2. BOW x2
3. JacekBee
4. Konio
5. soma
6. nogreg
7. Rafal
8. klasek
9-10. Jerzy
11. Pinio
12. citos1976
13.


potrzeba jeszcze: 8 zgłoszeń

JacekBee - Śro Wrz 05, 2018 2:53 pm

W skrócie ode mnie:

Genialny pomysł spotkania!

Świeżaki (i nie tylko) - nie skorzystać byłoby zbrodnią!

Wstępnie się zgłaszam :)

konio23 - Śro Wrz 05, 2018 3:57 pm

JacekBee napisał/a:
Świeżaki (i nie tylko) - nie skorzystać byłoby zbrodnią!


Mądry jak co powie to lepiej posłuchać . Też poproszę o wpis na listę :mrgreen:

soma - Śro Wrz 05, 2018 4:20 pm

Bardzo zacna inicjatywa.
Ja również zgłaszam akces na 10.11.2018 - jeżeli byłaby taka wola i chęć mogę pomóc zorganizować catering bardzo dobrej jakości i w bardzo rozsądnych cenach a może i salę (chyba że jest już coś nagrane).

Wiktor - Śro Wrz 05, 2018 5:26 pm

JacekBee napisał/a:
nie skorzystać byłoby zbrodnią!

To się nam pewnie zapełnią więzienia... ;)

konio23 napisał/a:
Też poproszę o wpis na listę

Dzięki za akces. Dopisujemy.

soma napisał/a:
mogę pomóc zorganizować catering bardzo dobrej jakości i w bardzo rozsądnych cenach a może i salę

Mamy rzecz jasna pewne opcje, ale bardzo chętnie dowiemy się co tam masz ciekawego. Nic nie jest jeszcze ostatecznie przesądzone.

nogreg - Śro Wrz 05, 2018 9:29 pm

Proszę i mnie dopisać.
Rafal - Czw Wrz 06, 2018 11:07 am

rozpoczęcie roku szkolnego z przytupem, proszę o zapisanie
nogreg - Czw Wrz 13, 2018 8:27 pm

Bez jaj, a ja myślałem, że tych szaraczków jak ja, jest trochę więcej, ale lipa.
rosomak - Czw Wrz 13, 2018 8:33 pm

nogreg napisał/a:
ja myślałem, że tych szaraczków jak ja, jest trochę więcej, ale lipa


Takich co powinni sprobowac jest pewnie na tym forum 5 razy wiecej niz whisky w tej butelce. Ale albo im sie nie chce, albo sie boja, albo nie chca whisky od starych pierdzieli, co to sa malo uprzejmi :wink:
Nie takie rzeczy sie przetrwalo :wink:

klasek - Nie Wrz 23, 2018 10:45 pm

Jeśli można to i ja bym chętnie dołączył.
nogreg - Pon Wrz 24, 2018 2:16 am

Ja jestem wciąż jak najbardziej zdecydowany, ale brak nam sporo osób, a czas chyba minął :sad: . Wiktor, czy zmiana organizacji albo zasad wchodzi w grę?
Wiktor - Pon Wrz 24, 2018 7:55 am

Wszystko wchodzi w grę, kiedy jest o co grać ;)
Termin zapisów przedłużamy. Jeżeli osiągniemy liczbę zainteresowanych odpowiednio bliską zakładanemu pułapowi, pomyślimy o pewnych modyfikacjach pozwalających, mimo wszystko, na przeprowadzenie degustacji.

klasek - Pon Wrz 24, 2018 8:28 am

Poprosiłbym jeszcze o numer konta.
Wiktor - Pon Wrz 24, 2018 8:44 am

Poczekajmy z tym, aż uzbieramy odpowiednią liczbę zgłoszeń. Po co zapeszać ;)
Tama - Śro Wrz 26, 2018 3:31 pm

Proszę o wpisanie mnie X 2

Pozdrawiam
Jerzy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group