To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli aktualnie atakujemy... - 4 x BATTLEHILL do Duncan Taylor

nogreg - Wto Cze 11, 2019 11:02 pm
Temat postu: 4 x BATTLEHILL do Duncan Taylor
Witam

4 sample whisky z serii BATTLEHILL od Duncan Taylor, 2 z beczek po sherry, butelkowanych w 2019 roku. Oferta ważna 2 tygodnie, trzeba rozlać po 500ml z butelki, stąd sampling 4 x 100ml. Ważne, musi być pięcioro chętnych, aby sampling doszedł do skutku.

GLENALLACHIE 10YO
WB

BUNNAHABHAIN 10YO
WB

CRAIGELLACHIE 10YO
WB

GLEN MORAY 9YO
WB

4 x 100ml w cenie 166zł plus 12zł buteleczki plus 15zł (Poczta, Paczkomat) = 193zł

PS: to mój pierwszy sampling, jeśli widać uchybienia, proszę o info.

Wiktor - Śro Cze 12, 2019 8:35 am

Pierwszy i oby nie ostatni. Aby efekt nie zniechęcił, bo ktoś żagiew w mrok nieść dalej musi ;) kilka porad od starego rabina:
- selekcja do samplingu na zasadzie "bo pan sprzedawca akurat dał mi rabat" jest słaba, whisky przeceniane z reguły nie są tymi najlepszymi
- cena w okolicach 300/butelkę nie jest jakąś mega okazją, biorąc pod uwagę destylarnie i roczniki, o które chodzi (chyba, że porównujemy do ceny najwybitniejszych Auchroisków 7yo albo Unikalnych Selekcji Loży Dżentelmenów), jak i masowość/popularność zbliżonych wypustów; brak opisów oraz oceny także nie przemawiają - przydałoby się jakiekolwiek uzasadnienie wyboru pod kątem oczekiwań, przesłanek, jakaś "myśl przewodnia" akcji, itd.
- whisky tania w istocie kusi podniesieniem progu samplingu do 100ml, jednak ilu z potencjalnych chętnych chciałoby zostać z czterema mało pijalnymi dramami po pierwszym, średnio obiecującym ;) podejściu?
- ostatnia kwestia to branie na siebie ryzyka przez samplującego, by nie zostać z przysłowiową połową butelki. Wg mnie jest to zrozumiałe przy kosztownych akcjach, natomiast jako zasada permanentna może skutkować wieloma anulacjami, okazać się przeciwskuteczne, zniechęcające - i dla powodzenia przyszłych samplingów danej osoby, i dla nastawienia do samplingów w ogóle. Dlatego apeluję o pewną dozę rozsądnego ryzyka zakupowego (zawsze jednak zaczynając od możliwie najlepszej selekcji) oraz równoczesne korzystanie z innych kanałów sprzedaży sampli (np. FB) co pozwala rozprowadzać większe ilości, bez dodatkowego ubezpieczania się.

Życzę powodzenia i wytrwałości. I cierpliwości ;)

nogreg - Śro Cze 12, 2019 12:27 pm

Dzięki za uwagi.
Odniosę się do jednej, bo akurat myśl przewodnia jest. :idea:

Sampling 4 różnych destylarni z jednej serii od prawie jednego bottlera, dwie whisky z beczki po sherry i dwie Oak cask, cokolwiek to znaczy poza "beczką dębową", a brakuje w podręcznym słowniczku BOW :?: , okraszone promocyjną ceną.

Przejrzałem na stronie whiskybase serię BATTLEHILL. 86 wypustów od 2004 roku. Seria jest tworzona nie tylko przez Duncan Taylor, są butelki napełniane przez Battlehill Scotch Whisky Co, czy coś ich nie łączy poza serią?

Porównałem ceny, nie są to butelki z górnej półki i M&P sprzedaje je w cenie na tyle konkurencyjnej, że z grubsza równoważy koszty przesyłki z EU. Moje przeliczanie ceny przewiduje zsumowanie ceny 4 butelek, podzielenie jej na koszt za sampla z zaokręgleniem do pełnej złotówki (pro publico bono).

I jako że mam nieodpartą chęć odwdzięczyć się BOW za okazaną do tej pory sympatię i pomoc (bezinteresowną również) pomyślałem o samodzielnym samplingu. Whisky te mają niezłą ocenę wstępną na WB. Te wszystkie fakty sprowokowały mnie do zaproponowania powyższego samplingu. Będzie fajnie jak się uda.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group