To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW must go on... - Samplingi BOW

Wiktor - Sob Lis 23, 2019 12:11 pm
Temat postu: Samplingi BOW
Ostatnimi czasy obserwujemy w social mediach stopniowy zanik pierwotnej idei samplingów, którą była wstępna, niskokosztowa prezentacja jakości whisky, celem umożliwienia próbującym podjęcia decyzji o ewentualnym zakupie całej butelki. Wydaje się, że możliwość zakupu tzw. fulla straciła niemal całkowicie na znaczeniu, a największym zainteresowaniem cieszą się obecnie samplingi whisky, wokół których jest po prostu najwięcej medialnego szumu.
Zapewne - do jakiegoś stopnia - taki stan rzeczy jest spowodowany dużym wzrostem cen pełnowymiarowych butelek. Ale czy wyłącznie? Czy nie mamy do czynienia z niejako "modą" na spróbowanie jak największej ilości różnych whisky, zwłaszcza o nachalnej reklamie - co zrozumiałe u początkujących, lecz dyskusyjne w przypadku osób z poważnym whiskowym stażem? Czy kierujemy się logiką i doświadczeniem poszukiwacza, czy ulegamy marketingowym trikom?
W tym kontekście interesujące wydaje się sprawdzenie, czy fakt dostępności butelki samplowanej whisky nadal ma znaczenie, i w jakim wymiarze. Prosimy o przemyślaną odpowiedź w niniejszej ankiecie - ankieta jest wielokrotnego wyboru.

nogreg - Sob Lis 23, 2019 7:19 pm

Jako osoba z niewielkim stażem (wychodzi trochę ponad 2 lata), która nie miała okazji spróbować tych starych dobrych whisky, kupuję sample we wszystkich w zasadzie wymienionych typach. Te stare , niedostępne w sprzedaży, żeby spróbować, co było. I najnowsze edycje i te ze środka. Nie unikam sampli OB tych ze średniej i wyższej półki, i po nich też zdarza mi się kupować całą butelkę. Przy zakupie sampli dostępności w ogóle nie biorę pod uwagę. Natomiast po degustacji, gdy przy okazji szukam danych na Whiskybase, oznaczam sobie butelki dostępne, które zrobiły na mnie wrażenie, a są dostępne w sprzedaży. Rocznie kupuję kilka butelek pełnowymiarowych po wypiciu sampla.

Piszę komentarz, a nie pasuje do mnie żadna z powyższych odpowiedzi. Do mnie pasowało by: Kupuję sample sugerując się jakością sampla, dostępność butelki nie ma znaczenia, choć zdarza mi się kupić butelkę, gdy sampel mi smakował.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group