To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli elementarz dla początkujących - pytanie do znawców ardbeg

bubu - Sob Sty 16, 2021 8:44 pm
Temat postu: pytanie do znawców ardbeg
hej, jestem świeżakiem , lubię ardbeg, piłem kilka razy z różnych butelek i nigdy nie zauważyłem różnicy w smaku, ostatnio kupiłem w sklepie i po wypiciu zaskoczenie-jedynie lekko przypomina smakiem i zapachem ardbeg, zapach bardzo słaby, smak tak jakby kilka razy mniej intensywny niż zwykle i taki bardziej "spirytusowy" , butelka nie budziła żadnych wątpliwości co do autentyczności, orginalnie zamknięta, na butelce wyryta data 06,2018 , chodzi o zwykły ardbeg ten , czy ktoś wie o co kaman ?
mEjdej - Śro Sty 20, 2021 12:52 pm

Korona.
bubu - Czw Sty 21, 2021 10:38 am

miałem już , tak że mylny trop ;p , poza tym wtedy zazwyczaj masz całkowity brak tych zmyslów i nie odróżnisz soli od cukru ;)
rosomak - Czw Sty 21, 2021 3:50 pm

bubu napisał/a:
chodzi o zwykły ardbeg ten , czy ktoś wie o co kaman ?

Jedyne sensowne wytłumaczenie jest takie, że jak wszystkie inne whisky Ardbeg również robi się w określonych batchach produkcyjnych. Choćby i nawet bardzo dużych to jeden od drugiego może się trochę różnić. Niemniej muszę powiedzieć, że w naszych testach w tej sprawie akurat Ardbeg 10 wypadł jako jedna z najbardziej równych i spójnych (jeśli nie w ogóle najbardziej spójna) podstawka produkowana na przestrzeni powiedzmy ostatnich 20 lat także sprawa jest interesująca (na tyle na ile może nią być podstawka Ardbega :wink: ). Jedyne wyjście jakie widzę to kupić inną butelkę z tego rocznika i z tego samego lotu produkcyjnego. A jeśli chce Ci się drążyć głębiej to jeszcze jedną z tego rocznika robioną np. na inny rynek z innym numerem lotu. Względnie wysłać sampla tego "podejrzanego" Ardbega komuś z forum kto ma podobna butelkę i w zamian wyśle Ci swojego sampla i sobie porównacie. Moim zdaniem sprawa nie warta takich działań, ale jeśli chciałbyś się w to bawić to daj znać jak się cała rzecz skończyła.

bubu - Pią Sty 22, 2021 9:50 am

dzięki, to wyjaśnienie mi wystarcza, można zamknąć :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group