To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli giełda whisky dla początkujących - Co z inwestowaniem ?

Whiskymar - Nie Mar 14, 2021 3:06 pm
Temat postu: Co z inwestowaniem ?
Witam wszystkich na forum ! Dziękuję za dodanie do grupy ! Może ktoś w tym zacnym gronie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie : Ludzie co się dzieje z polskim kolekcjonerstwem ? Gdzie można wypuszczać butelki z kolekcji ? Przecież każdy ma w końcu butelki, które na siebie zapracują, znudzą się, przestają cieszyć, a mnóstwo ludzi szpera po zagranicznych aukcjach i za grube prowizje i shipping ściągają przedrożone butelki ?
Wiktor - Pon Mar 15, 2021 8:48 am

Zapewne "inwestowanie" ma się doskonale :grin:
JacekBee - Pon Mar 15, 2021 11:14 am

Whiskymar napisał/a:
Witam wszystkich na forum ! Dziękuję za dodanie do grupy ! Może ktoś w tym zacnym gronie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie : Ludzie co się dzieje z polskim kolekcjonerstwem ? Gdzie można wypuszczać butelki z kolekcji ? Przecież każdy ma w końcu butelki, które na siebie zapracują, znudzą się, przestają cieszyć, a mnóstwo ludzi szpera po zagranicznych aukcjach i za grube prowizje i shipping ściągają przedrożone butelki ?


Ale ossso chozi? :shock:

Whiskymar - Pon Mar 15, 2021 11:40 am

No jak i gdzie wystawiać butelki, które chcemy uwolnić z kolekcji ?
MarcinK - Pon Mar 15, 2021 11:44 am

Gdziekolwiek.
nogreg - Pon Mar 15, 2021 1:50 pm

Tutaj tymi butelkami furory nie zrobisz, co najwyżej ten Strathspey wygląda ciekawie. Spróbuj na catawiki.pl
Whiskymar - Pon Mar 15, 2021 2:08 pm

No to szkoda :cry: , myślałem że od 10 lat inwestuje w fajne butelki a tu taka informacja :sad: Gdybym wcześniej trafił na tak życzliwą i profesjonalna opinie to bym nie marnował tylu lat i nie wypuszczał poprzednich kilkudziesięciu tak samo fatalnych butelek. Jednak mądrego warto posłuchać ! Chyba zamknę kolekcje :cry:
nogreg - Pon Mar 15, 2021 2:21 pm

Pijesz whisky czy tylko zbierasz butelki? Nie da się kolekcjonować "DOBREJ" whisky, gdy się jej nie pije, bo nie masz o niej zdania. Picia whisky nie zaczynaj od kupowania butelek, tylko sampli. A tego na tym forum trochę jest. I czytaj to forum. Jest sporo wątków dla początkujących. A jak się zagłębisz, to kolekcja sama zacznie się budować. Przyzwoite whisky zaczynają się od 300-400 zł/butelkę. Jest w czym wybierać w whisky single cask od 500-600zł.
Whiskymar - Pon Mar 15, 2021 2:28 pm

Teraz to jestem jeszcze bardziej wdzięczny za rady, szczególnie o piciu, bo ja myślałem że zbierając butelki whisky można pić samogon albo tanie wino, a w takich właśnie gustuję. Mądrego jednak warto posłuchać. I jeszcze ta ważna wiedza o cenach ! Ja zawsze myślałem, że dobra whisky zaczyna sie od 32 zł w Biedronce, a single cask, to znaczy że ktoś na motorku jeździ sam w kasku. Dzękuję nogreg,zostań moim guru i pomóż mi budować kolekcję, please :roll:
JacekBee - Pon Mar 15, 2021 2:49 pm

Ach... Trolleserek. Takich lubimy najbardziej :lol:
satma - Pon Mar 15, 2021 4:10 pm

Whiskymar napisał/a:
Ja zawsze myślałem, że dobra whisky zaczyna sie od 32 zł w Biedronce, a single cask, to znaczy że ktoś na motorku jeździ sam w kasku. Dzękuję nogreg,zostań moim guru i pomóż mi budować kolekcję, please


Kolekcjoner ze mnie żaden ale też bałbym się twierdzić, że inni dają złe rady i próbować ich wyśmiewać oraz mówić, że sam się znam i jestem kolekcjonerem gdzie perłą tejże kolekcji jest whisky z Aldi.
Rozumiem, że nadal poszerzana przez Queen Margot i Ben Bracken 32, która stoi podświetlona na ołtarzyku oklaskiwana przez gości bo przecież taka stara i dobra.

Whiskymar - Pon Mar 15, 2021 4:33 pm

Ad vocem : „perłkami” tej 7 , nie kolekcji a czyszczenia kolekcji, są niewątpliwie caoran i sauternes, marnoch ma tylko dobre lata 🤣

[ Dodano: Pon Mar 15, 2021 4:35 pm ]
A swoją drogą, może w nienajlepszym stylu, ale chyba trochę ożywiłem to forum 💪

Wiktor - Pon Mar 15, 2021 6:34 pm

A ja powiem przekornie, że kolekcja jest nietuzinkowa. Zobaczcie, że to wcale nie są oczywiste butelki. Żadnych petard od polskich bottlerów, żadnego nowomodnego Ardbega, ani nawet limitowanego Bimbera.
"Coś wiedział, czegoś szukał!" :lol:

Tomek1 - Pon Mar 15, 2021 8:30 pm

Najpierw przeczytaj FAQ. Jak wstawiasz butelki, to od razu z ceną.
Adam Hochul - Śro Mar 17, 2021 1:56 pm

tez bym chetnie cos zkolekcjonowal, kiedy znow pijemy?

A - sorry, do tego tez jest watek na forum.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group