To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli cały świat w jednym dramie - Bary z whisky

johnadiah - Czw Mar 12, 2009 11:31 pm
Temat postu: Bary z whisky
Tworze liste ciekawych barow z whisky na calym swiecie. Mozecie zobaczyc pierwsza robocza liste tutaj:

http://www.edinburghwhisk...bars-directory/

Pytanie do Was! Czy jest chociaz jeden bar w Polsce, ktory moglby sie tam znalezc?

ukaszu - Pią Mar 13, 2009 7:01 am

tak, rezydencja Wiktora :)
Wiktor - Pią Mar 13, 2009 7:11 am

Wizytowaliśmy nie tak dawno bar z whisky w Szczecinie, niech Grish opowie :mrgreen:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...

mik_us - Pią Mar 13, 2009 9:17 am

Wiktor napisał/a:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...


Myślisz o otwarciu ? :) Mi chodzi taka myśl po głowie...

windham hell - Pią Mar 13, 2009 10:23 am

Wiktor napisał/a:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...

najlepiej w sali dla palących :twisted:
w zestawie z pizzą

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 10:29 am ]
W miasteczku w którym mieszkam u pana Stanisława można się napić JW red ,Glenfiddicha 12 ,Chivasa jak trzeba podam dokładny adres :twisted:

Adamu - Pią Mar 13, 2009 10:39 am

Wiktor napisał/a:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...





Nie każde miejsce się nadaje wg. mnie, wentylacja musiałaby być bardzo dobra - i nie chodzi mi tylko o dym (zresztą pewnie niedługo zabronią palenia w knajpach wzorem innych krajów) ale o wonie kulinarne , np popularne pieczywo czosnkowe ;)
Poza tym : degustację w lokalu mogę sobie wyobrazić,na zasadzie kilku(nastu) osób przy stole ,kompetentna obsługa i akcesoria (szkło etc). Natomiast nie za bardzo sobie wyobrażam lokal o profilu whisky - malt whisky - bourbon który jest w stanie normalnie się utrzymać - chyba że na zasadzie imprez tematycznych,promujących picie whisky raz czy dwa w tygodniu,w pozostałe dni bazując jednak na piwie.
Ale moje wyobrażenia bazują na jakby nie patrzeć zaściankowych gastronomicznie Katowicach, w innych miastach może być o wiele lepiej.

Mistu - Pią Mar 13, 2009 11:42 am

W Polsce nie ma to specjalnej racji bytu. Po pierwsze potrzebne jest duze miasto ze świetną lokalizacją. Swietna lokalizatna słono kosztuje. Wysoki koszt utrzymania przeradza sie na wysokie ceny whisky. I tak dalej :D
BarTT - Pią Mar 13, 2009 6:15 pm

Przy starym rynku w Poznaniu jest lokalik (za żadne skarby nie mogę przypomnieć nazwy, a byłem z 3 razy), gdzie oprócz Warki i tego typu napojów, można dostać kilka rodzajów whisky. Pomijając blendy na pewno były tam Caol Ila 18yo, dwa rodzaje Glenfiddich, Ardbeg Ten, Glenmorangie, The Glenlivet 12yo bodajże i jeszcze z 2 inne. W sumie było te 8-9 rodzajów, więc nieźle :)
Pawcio - Pią Mar 13, 2009 6:52 pm

Jest takie miejsce i to wcale nie w duzym mieście , Bar Max w Jastrzębiej Górze.
Andrzej ma chopla na punkcie zaopatrzenia w różne cudeńka .Polecam.

Wojciech - Pią Mar 13, 2009 6:56 pm

Pawcio prawdę mówi !! Takiego zaopatrzenia jak w Jastrzębiej Górze w Polsce nie widziałem :D
We Wrocławiu w Rynku jest Highlander. Spory wybór, ceny różne. Kiedyś nawet był Blair Athol w cenie Glenfiddich, ale to dawne dzieje :mrgreen:

Wojtek - Pią Mar 13, 2009 9:07 pm

Andrzeja widziałem w Gdyni w sobotę, ale niestety nie było okazji pogadać. A bar faktycznie pierwsza klasa!
johnadiah - Sob Mar 14, 2009 10:46 am

Dzieki wielkie, panowie. Czy wiecie moze ile bar w jastrzebiej ma otwartych butelek? Mamy zasade, ze powinno byc minimum 70 zebysmy rozwazali umieszczenie na liscie i na mapie, ale dla rodakow z checia zrobilbym wyjatek...

Jesli chodzi o smakowanie z barach to ja nie mam nic przeciwko. Moze i nie jest to najlepsze rozwiazanie zapachowe (choc w Szkocji nie pali sie w pubach, wiec nie jest az tak zle), ale czesto towarzystwo, wystroj itd poteguje doznania. Jedna rzecza ktora mam tutejszym barom do zarzucenia jest szklo. Zawsze i niezmiennie niewlasciwe. Ale gadalem z wlascicielami i powodem takiego stanu rzeczy w Edynburgu jest to, ze turysci ladne szklanki zwyczajnie kradna...

Wiktor - Sob Mar 14, 2009 12:24 pm

Proszę: http://barmax.pl/ - sądzę, że mieli tam i nadal mają 70+ SM, a w szczecińskim whisky-barze około 30-40 co i tak jest niezłym wynikiem jak na nasze upadłe miasto ;)
johnadiah napisał/a:
czesto towarzystwo, wystroj itd poteguje doznania

chodzi o towarzystwo stricte barowe?... z przyjaciółmi można także spotkać się poza lokalem ;)
Z plusów degustacji w lokalu i jej przewag nad degustacją domową widzę chyba tylko jeden, za to zasadniczy: szeroki wybór whisky a więc możliwość skosztowania większej ilości wersji. Minusy: hałas, wraże zapachy (niekonieczne tytoniowe), rozpraszanie uwagi na milion sposobów, relatywnie wysokie ceny za "drama", często nieprofesjonalna obsługa co skutkuje brakiem właściwych naczyń jak również wody (o ile komuś potrzebna)...
Natomiast chętnie posłuchałbym o wystroju szkockich pubów, skoro tworzy on właściwy nastrój - a ten jest przdecież nie do przecenienia w trakcie deguctacji :)

Grish - Sob Mar 14, 2009 3:23 pm

Doczytalem sie, ze w Barze Max maja az 268 pozycji whisky. Wiec w sumie grubo powyzej 70 :)
johnadiah - Pon Mar 16, 2009 3:22 pm

Wiktor napisał/a:
Natomiast chętnie posłuchałbym o wystroju szkockich pubów, skoro tworzy on właściwy nastrój - a ten jest przdecież nie do przecenienia w trakcie deguctacji :)


Bary klimatyczne w Szkoclandii sa:) Jak nastepnym razem zawiniesz do Ediego to zachecam do skorzystania z tego: http://www.edinburghwhiskyblog.com/whisky-bars/

Moje wlasne do wypociny, wiec za to recze.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group