To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'dlaczego napisałem whisky dwa razy?' - i TY możesz poczuć się skorumpowany!

Zirh - Sob Gru 19, 2009 9:23 am
Temat postu: i TY możesz poczuć się skorumpowany!
Drogi czytelniku BOW! Jesteś uczciwy do szpiku kości, śpisz spokojnie, i czasami żałujesz, że CBA się Tobą nie interesuje i Ciebie nie podsłuchuje? Czy chciałbyś choć raz poczuć, jak to jest być korumpowanym? Bądź samemu skorumpować? ;-) Jeżeli tak, to czuj się zoBOWiązany, niczym członek koła zBOWid, do uczestnictwa w małej zabawie przedświątecznej...

***
Tytułem wstępu, zajawka z przedwczorajszej Gazety Wyborczej:

"...Nieznany dotąd szczegół o "działaniach medialnych CBA" z czasów Mariusza Kamińskiego dorzucił kolejny świadek - Marek Biernacki (PO). Sawicka wplątała go, prosząc o kontakt do burmistrza Helu. Dostała komórkę. Potem Biernacki nie interesował się tą sprawą. Ale Sawicka chciała mu podziękować. Podający się za przedsiębiorcę agent CBA - słynny Tomek - przygotował nawet dla Biernackiego "Glenmorangie Single Highland Scotch Whisky" (butelkę wartą 2,3 tys. zł). Biernacki żadnego "podziękowania" nie chciał. I dziś zarzut przyjęcia whisky ma Sawicka."

Dla ciekawych całości, poniżej link do pełnego artykułu: http://wyborcza.pl/1,7547...ickiej_cd_.html

Sensacyjny temat podchwyciła najbardziej rzetelna i opiniotwórcza gazeta w naszym kraju (pomijając SuperExpress), czyli Fakt :-) Oni poszli o krok dalej, dorzucając nawet zdjęcie owej słynnej "butelki za 2,3 tys. zł":

http://www.efakt.pl/Czym-...ly,59865,1.html

Zdjęcie w załączniku :)

*****

I tu zaczyna się nasza zabawa. W dwóch aktach:

1. Jesteś Burmistrzem Helu (bądź posłem Biernackim, sam wybierz sobie rolę). Jesteś skorumpowany... i lubisz dobrą whisky. Wiesz że kręci się koło Ciebie ktoś, kto chce Ciebie skorumpować. Butelką. Dobrą butelką. Przystojny James Bond... WRÓĆ... agent Tomek ma budżet na tą operację (butelkę) w wysokości 2300PLN. Spotykasz się z agentem Tomkiem w restauracji, i:

A/ Przyjmujesz od niego w/w butelkę owego szlachetnego trunku, mówiąc że zawsze marzyłeś o takiej wspaniałej, rzadkiej i ekskluzywnej butelce Glenmorangie za 2300PLN :)
B/ Mówisz mu, że jeżeli masz być skorumpowany, to NAPRAWDĘ dobrą whisky - i podajesz mu nazwę -> ...............


Pole do popisu dla oBOWateli naszego wortalu: jeżeli wybierasz opcję B, to JAKĄ WHISKY CHCIAŁBYŚ BYĆ SKORUMPOWANY? Podaj tą jedną, jedyną destylarnię i dodatkowe szczegóły związane z rocznikiem, bottlerem, wypustem, beczką itd. Ograniczenia: butelka może kosztować maksymalnie 2300PLN (bądź 550 euro, bądź 490 funtów), butelka musi być dostępna w katalogu internetowym u dowolnego z dystrybutorów (Whisky-Doris? RoyalMileWhiskies? TheWhiskyExchange? Cadenheads? SingleMalt.pl? itd), czyli być w miarę dostępna do kupienia, a nie być czymś co skończyło się 5 lat temu. Dodatkowe ograniczenie: Wiktora i jego dojść/zapasów nie traktujemy jako dystrybutora ;-)

-----

2. Jesteś agentem Tomkiem z CBA. Rozpracowujesz sprzedajnego i skorumpowanego polityka. Pion Techniczny CBA po analizie logów połączeń internetowych ze służbowego laptopa polityka, raportuje że podejrzanie często wchodzi on na stronę miłośników whisky (www.bestofwhisky.pl). Wniosek jest prosty - to właśnie butelką whisky możesz go skorumpować! Jest tylko jeden problem: ograniczony budżet Biura na zakupy (kryzys, wicie, rozumicie). W tym konkretnym przypadku wynosi on 500PLN (bądź 120 euro, bądź 100 funtów). Sam lubisz whisky, więc wpadasz na szatański plan: postanawiasz kupić z własnej kieszeni Glenmorangie 10yo OB, i nią skorumpować polityka...

...a za w/w budżet Biura kupić butelkę whisky dla siebie. O właśnie taką -> ...............


JAKĄ BUTELKĘ WHISKY KUPUJESZ? Ograniczenia jak w części pierwszej konkursu.

*****

Konkurs trwa do końca grudnia, czyli niecałe dwa tygodnie. Swoje propozycje umieszczajcie w tym wątku na forum. Możecie dorzucić zdjęcie wybranych butelek :) Całość rozstrzygamy początkiem Nowego Roku. Dla autora najciekawszego uzasadnienia czeka nagroda. Jaka? Cześć i wiekopomna chwała, uścisk ręki prezesa, skan zdjęcia z byłym szefem CBA, Mariuszem Kamińskim ;) )) (miałem tą "przyjemność" go poznać na nieoficjalnej imprezie w górach) - idealny np do powieszenia sobie na tarczy do darts, i rzucania do niego. No i coś "tematycznie" związanego z BOW.pl - lekko potłamszona płyta CD zespołu Dżem, z utworem "Whisky" ;-) Płyta będzie mieć mały bonus - osobistą dedykację byłego wokalisty Dżemu, czyli Jacka Dewódzkiego, dla zwycięzcy tego konkursu.

Ciekaw jestem typów Czarkowo-Wojciechowo-Pawciowo-Oscarezowo-Marowych :) A zwłaszcza duetu "Starsi Panowie (w wiedzy) dwaj": Wiktor i Rajmund... Zatem, Panowie, do klawiatur!

Wiktor - Sob Gru 19, 2009 9:59 am

Pawle, nie jestem żadnym Panem-w-wiedzy ;) Rajmund - co innego.
Poziom 500 funtów daje już pewne pole do popisu. Można pokusić się o obiecującą wersję Ardbeg z połowy lat 70-tych (nawet oficjalną), poszukać Brory z epoki pre-1972go (30yo OB edycja 2002?), zaryzykować coś z białych kruków (Ladyburn?), ewentualnie ze starych, oficjalnych, caskowych wypustów HP bądź Springbank. A nawet Macallana OB ;)
Za 100 funtów sprawa jest prostsza, bo i dylematów mniej ;) Na pewno flaszka od niezależnych (ceny oficjalek...), chętnie wypust z ubiegłej dekady (są gdzieniegdzie jeszcze do zdobycia).
A tak wogóle chodzi mi po głowie jakaś Laphroaig z beczki po dark sherry i tym akcentem kończę :lol: :mrgreen:
PS. Jeśli korumpować - tylko tym co poniżej. Otoczka, skrzyneczka, atłasy-srasy godne co najmniej Glenmorangie za 2300pln ;) Wczoraj miałem ją w rękach i serio jestem pod wrażeniem ;) I jeszcze cena promo! :lol:

Zirh - Sob Gru 19, 2009 10:44 am

Wiktor napisał/a:
Poziom 500 funtów daje już pewne pole do popisu [..] Za 100 funtów sprawa jest prostsza, bo i dylematów mniej


Wiktor, ale konkrety, konkrety! ;) Jedna, JEDYNA propozycja, z obydwu zakresów cenowych. Plus link i fotka. Butelki, którą Ty chciałbyś. W tym momecie, tu i teraz :) Facetowi, który chce Ciebie skorumpować, nie możesz powiedzieć: "może to, może to, a może pokusiłbyś się o to i to".

Kto wie, może czyta nas CBA, i będą mieć problem z głowy w zakresie wyboru "elementu korupcyjnego" co do Twojej osoby 8)

Wiktor - Sob Gru 19, 2009 10:54 am

Rzecz w tym że mnie nie da się skorumpować jedną butelką :lol:
Dlatego z ciekawością czekam na typy pozostałych, pozostając poza konkursem ;)

KoDeR - Sob Gru 19, 2009 12:12 pm

do 500 funtów to Port Ellen 1979 rocznik, 28 latek, 7th release.
do 100 funtów to Ardbeg supernova - za droga i jednocześnie za młoda łycha abym sam ją kupił.

oscarez - Sob Gru 19, 2009 2:39 pm

coz...jak przystalo na milosnika Ardbega ;) to niestety ciezko kupic cos wybitnego za 500funtow. wiec wybralbym chyba to:
http://goodwhisky.flyingc...&pid=2&cat_id=2
bo to niestety troche poza granica cenowa u Panstwa ktorzy by mnie korumpowali:
http://goodwhisky.flyingc...pid=211&cat_id=


w drugim przypadku
czyli whisky za 120euro/100funtow (bo za 500 zl to niedawno widzialem taliskera 10yo OB w sklepie z winami w Galerii krakowskiej :mrgreen: )
wybralbym:
http://www.finestwhisky.d...,64,33,33,1.htm

strasznie dlugo sie zatanawialem ;) ale ostatnio jestem zainteresowany bootlingami od Stirka.

maro - Sob Gru 19, 2009 3:40 pm

Pewnie nie dałbym się skorumpować jakąś tam butelką, wiem że jak kupię za własne ciężko zarobione to smakuje jakoś lepiej, co innego darowana, mogę każdą i to z przyjemnością,
KoDeR - Sob Gru 19, 2009 3:49 pm

Zależy jeszcze o jaką korupcję chodzi. Może być taka jak bycie miłym dla teściowej. To też korupcja, a jaka ciężka praca przy tym. hehehe :lol: :lol:
oscarez - Nie Gru 20, 2009 7:08 pm

swoja droga kilka miesiecy temu taka Glenmorangie wypilem. a co sie ukrzywilem nad nia...gdybym wiedzial ze 2300 kosztuje to pewnie lepsza znacznie by mi sie zdala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wojciech - Nie Gru 20, 2009 9:21 pm

Ale najciekawsze jest co innego, czy ktoś za tą flaszkę zapłacił 2300 zł. I kto na tym zarobił :mrgreen:
Pawcio - Pon Gru 21, 2009 12:01 am

Pawle za te 500 to bym se Obana ze Młyna kupił
a za 100 to Koalę 25YO OB , bo mi smakuje;)


Reszta wygląda na to że ci swoich typów nie poda;)

Czarek - Pon Gru 21, 2009 1:52 am

Pawcio, tę Oban to mi z ręki wyrwałeś :wink:
a co do 100 Ardbeg 1991 Strathisla Finish :shock:
i po zawodach :P

[ Dodano: Pon Gru 21, 2009 1:55 am ]
a tak dla formalności, diabli wiedzą kto to czyta :wink: , to nie jest zamówienie :mrgreen:

Zirh - Pon Gru 21, 2009 1:51 pm

Pawcio napisał/a:
Reszta wygląda na to że ci swoich typów nie poda;)

Czarek napisał/a:
a tak dla formalności, diabli wiedzą kto to czyta :) , to nie jest zamówienie :]


Eeech, zamiast napisać: "Chłopaki, co byście doradzali kupić w zakresie 120euro i 550euro, jakbyście mieli coś kupować", to się wypuściłem, i legendę w oparciu o Wyborczą i Fakt skleciłem :) Dla śmiechu (głównie dla tej Glenmorangie za 2300PLN :>). A i z ciekawści, bo a nuż trafi mi się taki klient, jak ten z Bunną festiwalową. A tu obawy, niepokoje, czytanie między literkami :) Jak ktoś nie chce się poczuć skorumpowany/korumpujący, to przecież może li tylko dla zabawy podać swoje typy. No, chyba że nie chce się podzielić swoim wyborem ;-) Parę typów już mamy (Oscarez, Pawcio, Czarek, Koder, Wiktor-choć nam się chwacko prześlizgnął bez konkretów ;) ). A na przykład takiego Wojciecha to z chęcią męczyłbym do skutku, bom ciekaw niepomiernie, co on by kupił...

Diabli wiedzą kto czyta Forum? Inni szatani są tam czynni - diabelska sprawa, niech to diabli! 8)

oscarez - Pon Gru 21, 2009 8:59 pm

Czarek napisał/a:
a co do 100 Ardbeg 1991 Strathisla Finish


dwie pieczenie na jednym ogniu :mrgreen:

David - Pon Gru 21, 2009 11:39 pm

Za 500 funciaków to chyba bym się skusił na Lagavulina 21 yo ob, a za stówkę bym sobie znalazł jakiegoś fajnego HP :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group