To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli lustra precz! - XIX Spotkanie przy Whisky , lista uczestników,organizacja

Czarek - Pon Lut 15, 2010 4:04 pm

Generalnie to tak jakby, ale zobaczymy co da się zrobić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Yurek - Wto Lut 16, 2010 6:00 pm

To jeszcze ja się chętnie wpiszę.

Pozdrawiam
Yurek

ElBocheno - Czw Lut 18, 2010 4:11 pm

Obecny!!

(Pawciu, dzięki... co ja bym bez Ciebie zrobił :roll: )

Pawcio - Pią Lut 19, 2010 10:18 am

uwaga na pierwszej stronie uaktualnienie tematu, podany termin wpłaty zaliczki

Wiktor proszę o info dotyczące składki za whisky.
No i co kupujemy??

Wiktor - Pią Lut 19, 2010 12:03 pm

Kalkulacja whiskowa. Stosunkiem głosów 4 do 3 zwyciężyła piątkowa koncepcja "osiemnastek" ;) Innych koncepcji nie było. W sobotę zwyciężyła koncepcja 6 butelek (tutaj 4 głosy do 2). Przedstawiam następujące założenia:
Piątek: Springbank 18yo OB - 93 euro, Laphroaig 18yo OB - 60 euro, Bowmore 18yo OB - 55 euro, B'Laddie 18yo OB - 78 euro. Razem: 286 euro.
Sobota: HP 1977 Bicentenary OB - 240 gbp (RMW), HP 30yo Platinum CS - 200 gbp, HP 1966 40yo DT CS - 285 euro, HP 12yo OB stara wersja - 70 euro, plus 1 dodatkowa HP - do 80 euro. Razem: 440 gbp i 435 euro.
A więc łącznie - niecałe 5 tys pln. Przy 25 osobach składka/os wyniosłaby 200pln i mielibyśmy całkiem przyzwoicie zaopatrzone oba dni.

Pawcio - Pią Lut 19, 2010 1:00 pm

Wiktor, konto podaj !!

Piękne te HP-ki , normalnie szok , to wszystko dla nas;))) OMG :mrgreen:

Tad - Pią Lut 19, 2010 10:13 pm

A nie możemy odpuścić Bruichladdie z tych osiemnastek? Zagrożenie kaszaną chyba ogromne.
oscarez - Pią Lut 19, 2010 10:21 pm

ło Boziu :mrgreen: nasz forumowy kolega by sie z tych OBekow ucieszyl...tylko czy aby z 10lat nie za stare??


Tad napisał/a:
A nie możemy odpuścić Bruichladdie z tych osiemnastek? Zagrożenie kaszaną chyba ogromne.


nie bluznij!! :mrgreen:

a tak serio to mnie sie podoba menu. i pierwszy dzien tez. z tymi osiemnastkami to jest tak ze niby wypada znac a i tak malo kto kupuje. Wypasu nie wroza, a juz za drogie zeby inwestowac w "sredniactwo"

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 10:26 pm ]
Lapa to jednak wypada sprobowac, zreszta juz mialem go na celowniku nie raz, Bowmore to nawet niezla cene ma, Springa trzeba sprobowac no i Bladie...przyznajcie sie z reka na sercu, kto go kupi sobie do barku za prawie 80 euro?? a pozniej, z reka na sercu kto go zna? zwlaszcza ze to pierwsza edycja chyba ma byc?

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 10:33 pm ]
Acha. W odpowiedzi na dwa ostatnie pytania: Rajmund, Ty sie nie liczysz!! :D

Wiktor - Sob Lut 20, 2010 7:13 am

Póki nie kupione, każda modyfikacja jest nadal możliwa, jeśli większość (przynajmniej tej "aktywniejszej" organizacyjnie części uczestników) ją poprze :) Kilka dni zostało...
Jeśli nie B'Laddie, co zamiast? (w ramach przyjętych założeń budżetowych!)

Zirh - Sob Lut 20, 2010 8:15 am

Tad napisał/a:
A nie możemy odpuścić Bruichladdie z tych osiemnastek? Zagrożenie kaszaną chyba ogromne.

Wiktor napisał/a:
Póki nie kupione, każda modyfikacja jest nadal możliwa [..] Jeśli nie B'Laddie, co zamiast?


Panowie,

No to może, skoro:

- mamy trzy urodziwe pełnolatki OB (Springbank, Laphroaig, Bowmore);
- istnieją obawy, że B'Laddie 18yo OB to może być słaaaby strzał;
- chcemy utrzymać piątkowy wieczór w konwencji wersji OB;

...to zastanówmy się nad dorzuceniem dla kontrapunktu czegoś, co Wiktor określił jako "poruszający bottling, dla fanów Islay nirvana", o ile dobrze pamiętam. Konkretnie to: Lagavulin 25YO OB :)

W WorldWideWhisky stoją (bynajmniej stały jeszcze w grudniu) dwie butelki: 4631/9000 i 8912/9000. W dobrej cenie, odpowiednio za 240 i 250 euro. Zakładając, że na B'Laddie miało pójść 78 euro z budżetu, to "dopłata" do rzeczonego Laga wynosiłaby 162 bądź 172 euro. Rozkładając to na 25 uczestników, składka whiskowa wzrosłaby o około 25zł. No a różnicę jakościową w piątkowy wieczór, wynikającą z zamiany Bruichladdich na Lagavulina 25YO OB odczulibyśmy chyba wszyscy... :)

Link do zestawienia WWWhisky z tymi Lagami:
http://world-wide-whisky.de/sammlg.html

Tak tylko poddaję pomysł pod rozwagę. Moje zdanie: ZA! Co Wy na to?

Pawcio - Sob Lut 20, 2010 8:29 am

Ja jestem za Lagavulinem !! w każdej postaci tylko bez podnoszenia składki;))

Kilka osób jeszcze się zastanawia czy do nas nie dołączyc więc może nie trzeba będzie nic kombinować;)

Tad - Sob Lut 20, 2010 9:12 am

O tym Bruichladdich napisałem, ponieważ na spotkaniach pojawiło się ich już chyba ze dwadzieścia i nigdy żaden nie był w czołówce wieczoru (poza wieczorem w Karpaczu 2006, kiedy był tylko Bruichladdich :) ).

Jeśli chodzi o alternatywy - mimo że nie znam niestety możliwych do uzyskania cen - to już poniższe wydają mi się ciekawsze:

Cadenhead's Bladnoch 1989 - 18yo
Old Malt Cask Brora 18 yo

Absolutnym hitem dla mnie byłby Talisker 18yo

Nie wspominam już o Kirin 18yo Fuji-Sanroku, czy też Hakushu 18 yo - bo przecież jestem zupełne solo w forsowaniu tego regionu.

Pawcio - Sob Lut 20, 2010 9:25 am

Tad napisał/a:
Kirin 18yo Fuji-Sanroku



znam , znam Fuji , dobra firma , fajne telewizory robią;)) :mrgreen:

Rajmund - Sob Lut 20, 2010 11:49 am

oscarez napisał/a:
Acha. W odpowiedzi na dwa ostatnie pytania: Rajmund, Ty sie nie liczysz!!

???

Chyba się gdzieś zgubiłem... ;)

oscarez - Sob Lut 20, 2010 3:30 pm

Zirh napisał/a:
W WorldWideWhisky stoją (bynajmniej stały jeszcze w grudniu) dwie butelki: 4631/9000 i 8912/9000. W dobrej cenie, odpowiednio za 240 i 250 euro. Zakładając, że na B'Laddie miało pójść 78 euro z budżetu, to "dopłata" do rzeczonego Laga wynosiłaby 162 bądź 172 euro. Rozkładając to na 25 uczestników, składka whiskowa wzrosłaby o około 25zł. No a różnicę jakościową w piątkowy wieczór, wynikającą z zamiany Bruichladdich na Lagavulina 25YO OB odczulibyśmy chyba wszyscy...


Pawel, rozumujesz we wlasciwym kierunku ale o tej cenie to ty odrazu zapomnij. dwa razy tyle i owszem, zdazy sie ;)

http://www.thewhiskyexchange.com/P-3130.aspx

tu masz cene czesciej spotykana :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 3:37 pm ]
Tad napisał/a:
Absolutnym hitem dla mnie byłby Talisker 18yo


sadzac po notach w bazie to czesc uzytkownikow nie podziela twojego entuzjamu 8)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group