To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli 'a gdzie ją dostałeś?...' - OKAZJE CENOWE, czyli daj cynk jak widzisz coś ciekawego

Zirh - Nie Lut 21, 2010 4:57 pm
Temat postu: OKAZJE CENOWE, czyli daj cynk jak widzisz coś ciekawego
Widzisz w swoim sklepie osiedlowym / markecie / supermarkecie whisky w dobrej cenie? Nie trzymaj tej wiadomości tylko dla siebie - podziel się informacją, może się komuś przyda - i dzięki Tobie dokona zakupu :)

-----

Pomny info, które czasami trafia do rozmaitych wątków, a czasami do shoutboxu (vide supermarketowa promocja na Caol Ila 18YO OB) - pomyślałem, że dobrze byłoby, aby funkcjonował temat, w ramach którego dorzucalibyśmy informacje o zauważonych okazjach cenowych. Oczywiście, okazji okazji nierówna: ktoś może powiedzieć że "łeee... to normalna cena w Londynie/Berlinie/Chinach/Necie". Tyle, że nie każdy (a zwłaszcza początkujący) ma chęć, czas i możliwość kupowania w ten sposób. I dlatego info, że whisky XXX jest dostępna w sklepie YYY w niższej niż zazwyczaj cenie - może być przydatne.

Aby rozpocząć temat, trzy szybkie strzały z krakowskich supermarketów:

1. Info dla miłośników Taliskera. Podstawka, czyli 10YO OB jest aktualnie na półkach w Tesco Kraków (Kapelanka) w cenie 95PLN. Nie wiem czy to ogólnopolska akcja Tesco, czy tylko tego konkretnego marketu. Fakt faktem, cena wyśmienita.

2. Lagavulin 16YO OB za niecałe 230PLN w krakowskiej Almie (Galeria Kazimierz), o której dziś już była mowa. Ostatnio były jeszcze dwie butelki... cena znośna, jak na polskie warunki.

3. Balblair 10 YO OB za 99PLN w krakowskim Realu (M1). Widziałem jeszcze kilka tub...

I jeszcze coś: Johnnie Walker Blue Label ( tak, wiem, wiem 8) ) za 480PLN w małym sklepie niedaleko mostu Grunwaldzkiego w Krakowie. Tydzień temu tam był, warstwa kurzu pozwala sądzić, że stoi już dłuższy czas :) . Jakby ktoś był zainteresowany kupnem "tego", to dogrzebię się dokładnego adresu.

mik_us - Nie Lut 21, 2010 6:27 pm

Zacny temat :)
hm... a wziął byś mi 3 buteleczki taliskerka ? ;)

Zirh - Nie Lut 21, 2010 8:55 pm

mik_us napisał/a:
hm... a wziął byś mi 3 buteleczki taliskerka ?


Hurtownię będziesz otwierać? ;) Wsad w sumie już miałbyś (CI + Tal). Poproszę na PW albo GG, dogramy sprawę 8)

Yurek - Śro Lut 24, 2010 7:56 am

W Warszawskim Ballantines jest obecnie Laphroaig 18YO o.b. za 265 PLN. Ja ze starych czasów mam u nich jeszcze 10% zniżki, więc cena wychodzi bardzo europejska.
Z tego co się orientuję jest ostatnia butla.

Pozdrawiam
Yurek

Zirh - Śro Lut 24, 2010 9:11 am

Zirh napisał/a:
Info dla miłośników Taliskera. Podstawka, czyli 10YO OB jest aktualnie na półkach w Tesco Kraków (Kapelanka) w cenie 95PLN


...no i po promocji. To znaczy w dalszym ciągu mają pełne półki tego Taliskera - ale już zdjęta jest kartka z ceną, zamiast niej wrzucona jest karteczka z DKC - a przy kasie Talisker "wchodzi" w normalnej marketowej cenie, czyli po 189PLN :) . Podobno szybko im to schodziło... 8)

oscarez - Śro Lut 24, 2010 9:52 am

dobrze, ze zdazylem wtedy kupic ten zapasik malenki 8)
kipers - Pią Lut 26, 2010 11:06 am

Zirh napisał/a:
..no i po promocji.

Promocja nadal aktualna, pół godziny temu kolega porwał dwie sztuki za 94,99 PLN (Tesco Kapelanka, Kraków).

Pawcio - Pią Lut 26, 2010 11:43 am

skoro tak to może weżcie mi 1 taliskerka za ta atrakcyjna cenę;)
Keil - Pią Lut 26, 2010 5:29 pm

Może znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże początkującemu na forum w zdobyciu tej whisky? Sam do Krakowa mam trochę daleko, musiałbym całą Polskę przejechać. :)
RudeBoy - Nie Lut 28, 2010 9:40 pm

Witam,

Pilnie wezmę trzy butelki :oops: Płacę za kuriera, albo za konduktora :twisted:

Zirh - Pon Mar 01, 2010 1:08 pm

mik_us napisał/a:
hm... a wziął byś mi 3 buteleczki taliskerka ?

kipers napisał/a:
pół godziny temu kolega porwał dwie sztuki

Pawcio napisał/a:
może weżcie mi 1 taliskerka

Keil napisał/a:
Może znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomoże początkującemu na forum w zdobyciu tej whisky

RudeBoy napisał/a:
Pilnie wezmę trzy butelki


...no a nie mówiłem, że hurtownia nam się zrobi? :) Promocję przywrócili po 3 dniach - do wyczerpania zapasów na półkach. Tak wogóle, to konkretne Tesco (Kapelanka) to dobry strzał - wcześniej to właśnie w nim była Caol Ila 18 w świetnej cenie. A z tego co mówili ludzie z działu monopolowego, za jakiś czas pewnie będą chcieli pozbyć się kolejnej "zapchajpółki"... najprawdopodobniej Glenmorangie albo Ardbega Ten.

Dzisiaj będę wieczorem w Tesco, zobaczę ile tam tego zostało - i dam znać na forum. Gdyby wtedy ktoś był chętny, to pomyślimy czy coś dałoby radę w tym temacie się wymyślić :)

kipers - Pon Mar 01, 2010 1:15 pm

Zirh napisał/a:
najprawdopodobniej Glenmorangie albo Ardbega Ten.

Oj, o tym Ardbegu to daj znać koniecznie i nie na shoutboxie! ;)

oscarez - Pon Mar 01, 2010 1:54 pm

Jaki Ardbeg Pawel? przeciez oni Ardbega to nawet normalnie w ofercie nie maja.
Zirh - Pon Mar 01, 2010 2:50 pm

oscarez napisał/a:
Jaki Ardbeg Pawel? przeciez oni Ardbega to nawet normalnie w ofercie nie maja.


Mają, mają :) . Jako TESCO. I robią coś, co nazywa się bodajże przesunięcie międzysklepowe. Znaczy się, jak zalega im na Zakopiance, to przerzucą na Kapelankę, w nadziei że tu się sprzeda ;) . Stąd i wiadomo, co ewentualnie mogą na promocję wrzucić - niestety, lista jest wątła... bo poza CI, Taliskerem, Ardbegiem i Glenmorangie w kwestii single maltów to chyba byłoby na tyle... :?

[ Dodano: 01 Mar 2010 05:52 pm ]
Zirh napisał/a:
Dzisiaj będę wieczorem w Tesco, zobaczę ile tam tego zostało - i dam znać na forum


...no i chyba kolejny raz "po promocji" - tym razem połączone to było z dziwnymi historiami, które się odbywały, włącznie ze zrywaniem ceny 94,44 przed klientem :) . Oj, coś mi się zdaje, że proces decyzyjny w Tesco nie należy do najbardziej przejrzystych i konsekwentnych. 8)

oscarez - Pon Mar 01, 2010 5:56 pm

Zirh napisał/a:
...no i chyba kolejny raz "po promocji" - tym razem połączone to było z dziwnymi historiami, które się odbywały, włącznie ze zrywaniem ceny 94,44 przed klientem . Oj, coś mi się zdaje, że proces decyzyjny w Tesco nie należy do najbardziej przejrzystych i konsekwentnych.



i to sie mnie akurat musialo przytrafic. co za dzien. ksiazke moglbym napisac kur...jeszcze mnie portier do wlasnego mieszkania nie chcial wpuscic...absurd na absurdzie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group