To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW.VIP Club - BOW Xmas Night 2010

rosomak - Czw Wrz 09, 2010 9:10 pm

Nie az tak wiele jakby sie chcialo, ale dla nas z pewnoscia na ten zjazd wystarczy :D Przy okazji - jesli ktos sie jeszcze nie zglosil to prosimy o kontakt. Ze wzgledu na przyjeta formule spotkania bedzie praktycznie niemozliwe przyjmowanie dodatkowych osob na ostatnia chwile - zeby wszystko wypalilo zakupy musimy zaplanowac i zrobic znacznie wczesniej. Chcielibysmy miec wszystko dokladnie poustalane i potwierdzone najpozniej do konca wrzesnia.

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 9:54 pm ]
mik_us napisał/a:
Jak byś miał coś na oku z Wiktorem to chętnie w wypasioną połówkę wejdę.


Ok - na pewno znajdzie sie jakas odpowiednia skladkowa. Moze Bowmore? Bo tu moze nie zamknac sie i w 300...

oscarez - Czw Wrz 09, 2010 10:00 pm

Z bunnahabhain rzeczywiscie nie bedzie problemow Pawel czy Ja. Zwlaszcza, ze mam na oku jeszcze kilka innych pozycji ktore bede konsultowal z Wiktorem. Niestety problem z Glen Garioch jest bo te dobre juz sa nie do dostania :( mowie o OB 79, 85, 86.

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 10:02 pm ]
PS. Ta Bunnahabhain u Seargea nie zacheca opisem ani ocena :/

rosomak - Czw Wrz 09, 2010 10:09 pm

oscarez napisał/a:
Niestety problem z Glen Garioch jest bo te dobre juz sa nie do dostania Sad mowie o OB 79, 85, 86.


Pewnie ciezko, ale po to domykamy liste z koncem wrzesnia zeby dolozyc staran do odpowiednich poszukiwan, pozostaje tez kwestia kwoty...


oscarez napisał/a:
PS. Ta Bunnahabhain u Seargea nie zacheca opisem ani ocena :/


Ja sie z tym zgadzam, ale milosnikow bunny nie brakuje, a Serge to swoja droga podpadl straszliwie podczas ostatniej szczecinskiej degustacji Strathisli :wink:

Wiktor - Czw Wrz 09, 2010 10:44 pm

Postać z niego się robi coraz bardziej anegdotyczna ;) Jakieś degustacje rumów, win, za chwilę będzie kleiki testował :lol: A dzisiaj to się dopiero o nim nasłuchałem ;)
mik_us - Pią Wrz 10, 2010 7:47 am

rosomak napisał/a:
Moze Bowmore?


Tak, proszę zmienić na liście destylarni.

Wiktor - Pią Wrz 10, 2010 8:39 am

Wstępna lista zaktualizowana. Wczaraj zrobiłem rozpoznanie, jest nieźle, wkrótce wrzucę pierwsze konkretne opcje zakupowe. Niektóre na tyle atrakcyjne, że pewne decyzje powinny zostać podjęte raz-dwa. So, keep an eye on it ;)

[ Dodano: 10 Wrzesień 2010, 22:16 ]
Zgodnie z zapowiedzią LINK do pierwszej grupy propozycji.

Kolejne wkrótce.

[ Dodano: 11 Wrzesień 2010, 11:43 ]
Przejrzałem ofertę sztukawina.pl, pod rozwagę:
CAPERDONICH 1973 OMC 34yo 41.5% - 570pln
GLENCADAM 32yo Platinum 54.9% - 1147pln
INCHGOWER 34yo TWA 57.3% - 720pln
TOMATIN 32yo Platinum 55.7% - 903pln
Przypuszczam (a właściwie, mam nadzieję), że są to ceny "wyjściowe" ;)
PS. Całkiem interesująco prezentuje się także HP 1983 OMC 26yo sherry cask 50vol. w pięknym, ciemnoorzechowym kolorze złamanym karminem. Przy cenie do 100 euro byłaby warta grzechu na długie, jesienne wieczory. Ale to tak na marginesie naszych rozważań ;)

[ Dodano: 11 Wrzesień 2010, 12:11 ]
I następne opcje:
BEN NEVIS 41yo OB
BENRIACH 1975 OB for TWA
BUNNAHABHAIN 1968 MoS
INCHGOWER 1974 TWA & TWF
LONGMORN 1970 Alambic
STRATHISLA 1970 GMP for LMDW
HANYU 1986 Ace of Diamonds

[ Dodano: 11 Wrzesień 2010, 12:52 ]
Kolejne edycje warte uwagi:
- MILLBURN PLATINUM - około 240e
- PORT ELLEN 1979 Old Bothwell (dwie wersje w CS) - 169 i 189e
- BRORA 30yo OB - 1 edycja - 280e
- BRORA 27yo DT - 179e
- CAOL ILA 29yo OTL - 200e

[ Dodano: 10 Październik 2010, 20:39 ]
Aktualizacja listy planowanych whisky dwie podstrony wcześniej. Witamy też na pokładzie kolejnych zainteresowanych :) A tych jak dotąd niezdecydowanych, błądzących bądź wątpiących ;) prosimy o szybki i pozytywny namysł 8)

RudeBoy - Śro Paź 13, 2010 7:03 pm

RudeTeam zrobi wszystko, by przybyć :D Nasze preferencje zna Wiktor 8)
Wiktor - Śro Paź 13, 2010 8:43 pm

Szybkie motory i koty brytyjczyki? ;)
pawcios - Czw Paź 14, 2010 2:11 pm

Spotkanie już niedługo (a dla mnie to pierwsze tego rodzaju spotkanie z Wami), więc chciałbym podnieść parę kwestii, które telepią mi się po głowie.

Na spotkanie zaplanowane jest ok. 10 potencjalnie świetnych wypustów.
Jak planujemy do nich podejść? Rozkładamy je na 2 wieczory, czy może staramy się wszystkiego spróbować jednego dnia? Pytanie może prozaiczne, ale wynika z oczywistych względów – próbowanie choćby w ilości 20ml na wypust daje 200ml mocnego alkoholu i mam obawy, że podczas degustowania CSów percepcja może nie zachować czujności do samego końca. Szkoda by było coś przeoczyć lub nie spamiętać. Jak to się zazwyczaj odbywa? A może rozłożymy to na 2 dni i po 5 destylatów na dzień dając sobie szansę na dolewki swoich faworytów?

Krzysiek - Czw Paź 14, 2010 2:51 pm

pawcios napisał/a:
A może rozłożymy to na 2 dni i po 5 destylatów na dzień dając sobie szansę na dolewki swoich faworytów?

Podoba mi się to rozwiązanie. Sugeruję każdemu zabrać sześciopak kieliszków, żeby móc lepiej porównać poszczególne trunki.

rosomak - Pią Paź 15, 2010 8:54 am

Pomysl nie jest zly, postaramy sie go zrealizowac o ile wyjdzie nam lekki "upgrade" :wink:
Wiktor - Pon Paź 18, 2010 2:25 pm

Lista uczestników spotkania została zamknięta. Jestem po rozmowach z gospodarzami - dalsze zwiększanie liczby osób musiałoby skutkować pogorszeniem warunków noclegowych - jak wspomniałem miejsce jest bardzo kameralne. Spanie kosztuje 80pln/os/noc ze śniadaniem. W najbliższych dniach dostaniemy kalkulację wyżywienia, tj. kolacji w piątek i sobotę oraz obiadu w sobotę.
pawcios - Pon Paź 18, 2010 2:27 pm

rosomak napisał/a:
Pomysl nie jest zly, postaramy sie go zrealizowac o ile wyjdzie nam lekki "upgrade"


Chyba o czymś nie wiem... o jaki upgrade chodzi?

Wiktor - Pon Paź 18, 2010 4:00 pm

Ilościowy oczywiście.
Jakościowy nie ma racji bytu ;)

pawcios - Pon Paź 18, 2010 5:56 pm

Oszesz... nie wiedziałem, że częścią programu spotlkania jest łażenie na czworaka :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group