To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli lustra precz! - XX Spotkanie przy whisky - menu

Wojciech - Nie Wrz 05, 2010 4:29 pm

Z pierwszej grupu oczywiście głosuję na Strathisla i Port Ellen :) To lubię. Może wreszcie też Ledaig będzie pijalny :mrgreen:
Z drugiej Laproaigh Cairdeas, Miltonduff i Glen Garioch.

Wiktor - Nie Wrz 05, 2010 5:41 pm

Ok Wojciechu - dzięki za głos! Głosy będę dopisywał w formie gwiazdek przy nazwach edycji. A propos 12-letniej Cairdeas, o ile pogłoski są prawdziwe, to powinna być ona niebo lepsza od pierwszej edycji z 2008 (przy czym nie tylko cztery lata różnicy wieku mają tutaj znaczenie).

PS. Zapomniałem wspomnieć, że sprawdziłem bieżącą sytuację z serią Rare Malts. Owszem, jest nadal osiągalna pewna liczba bottlingów, niemniej raczej tych najmniej obiecujących (=nowszych, generalnie), przy cenach od okolic stu funtów i wyżej. Jeśli chodzi o Brory, PE czy Clynelish itp. z tej serii, ceny są już obłędne. Dwa, trzy lata temu jeszcze to jakoś wyglądało... Reasumując, na wybór dobrych edycji RM z piwniczki BOW'a zapraszamy w grudniu podczas Xmas ;) natomiast tym razem optowałbym za skoncentrowaniem się na bardziej bieżących i cokolwiek pewniejszych opcjach zakupowych - a np. z takiego Alambica nie piłem jeszcze whisky gorszej niż "mocne pięć" :mrgreen:

Rajmund - Nie Wrz 05, 2010 6:47 pm

Ja też przed chwilą wróciłem do kraju. Z dalekich Czech, gdzie oglądałem pokazy lotnicze w Hradcu Kralove (ten Gripen wymiata naprawdę - to moje 3 grosze do rozmowy Tomka i Pawcia w samochodzie, gdzieś między Elgin, a Inverness, kilka miesięcy temu :P ).

Skoro Loch Lomond mam już zaklepaną (i mam nadzieję, że to wersja standardowa, oficjalna no age!), to ja się podpisuję pod Wojciechem. Wszystkimi jego typami. Chociaż chętnie też spróbowałbym jakiejś dobrej, starej Tamdhu. Jakoś nie przypominam sobie żeby kiedyś zrobiła na mnie wrażenie. Może warto dać jej jeszcze jedną szansę...?

Pozdrawiam,
Rajmund

Pawcio - Nie Wrz 05, 2010 7:01 pm

Moje typy grupa pierwsza

Ardmore , Strathisla , Port Ellen

Grupa druga

Glen Girii ;) , Tamdhu

Wojtek - Pon Wrz 06, 2010 12:07 pm

Moje typy to
1. Strathisla, Port Ellen
2. Miltonduff, Glen Keith (co to za cudo? ;) ), Talisker, Laphroaig

mik_us - Pon Wrz 06, 2010 2:23 pm

Jestem za a nawet.... bez sprzeciwu :)
Pierwsza grupa bardzo obiecująca (m.in. STRATHISLA)

pawelb - Pon Wrz 06, 2010 3:16 pm

Bardzo dobrze kombinujecie
Tad - Pon Wrz 06, 2010 8:23 pm

Tak, tak... Port Ellen i Ardmore z pierwszego zestawu.

Lafroj i Miltonduff z drugiego.

Wiktor - Wto Wrz 07, 2010 5:30 pm

Lafroj został już zamówiony. Dwa zdania o dotychczasowych wpłatach na whisky - aktualna lista na obejmuje: ekipa z JG, Asia z Wojtkiem, Opole i Rudeboye. Co razem ze Szczecinem stanowi 600 ojro. Na zakupy z pierwszej grupy zgromadziliśmy ;)
Czarek - Czw Wrz 09, 2010 2:28 pm

Będę czy nie to się zobaczy, składkę polewam. Jeśli chodzi o typowanie to Strarhisla i Longmorn oraz Miltonduff i Tamdhu :wink:
Wojtek - Czw Wrz 09, 2010 3:10 pm

Czy to oznacza zgłoszenie na Spotkanie? Pytam, bo pod koniec tygodnia będę musiał rezerwować miejsca w pensjonacie i wtedy już nie bardzo będzie możliwość odwrotu...
Pawcio - Czw Wrz 09, 2010 3:38 pm

Bravo Czarek , pierwsza męska decyzja od dawna;))
David - Pią Wrz 10, 2010 10:05 am

PE, Ardmore i Ledaig z pierwszego
Lapek i Miltonduff z drugiego



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group