bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najstarsza beczka farclasa
Autor Wiadomość
Tad 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 85
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 10:45 am   

Pawcio napisał/a:
Dlaczego nie rozumim , my wszystko rozumim Wink) , ale czi to koszerna whisky?? Mr. Green


Niezłe Pawciu. Naprawdę niezłe. :lol:
_________________
S.C.P.B.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 10:15 pm   

Grish napisał/a:
glenfarclas sprzedal sie na pniu. Podejrzewam, ze wiekszosc inwestorow pochodzi z wysp, gdyz w tutejszej branzowej prasie byla niesamowita nagonka na ta inwestycje.


Do mnie WS pisał w swoim czasie, cytuję... "(...) specjalna i niepowtarzalna okazja aby stać się posiadaczem 58-letniej whisky, która zostanie rozlana w ograniczonej liczbie ok. 400 butelek. Na mocy umowy z Wealth Solutions S.A. wszystkie z nich trafią wyłącznie na polski rynek, co jest ewenementem na skalę światową (...)

A teraz rzućmy nieco więcej światła na to... wiekopomne wydarzenie :mrgreen:

http://www.pap.pl/palio/h...kSum=2123802854

6 tysięcy funtów, czyli każdy "szczęśliwy inwestor" zarobił już lekko 3,5 tysiąca - zanim jeszcze dostał swoją butelkę do rąk! :lol:

Chyba że?... http://www.ekonomia24.pl/...l?print=tak&p=0

I rzeczywiście, na MoM już "sold out" przy cenie... 5995 funtów! http://www.masterofmalt.c...3-malt-whisky-/

Faktycznie. Inwestycja życia.... :lol:


PS. Polecam lekturę http://bbblog.org.uk/2012...53-58-year-old/

I'm out, too :wink:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 10:53 pm   

http://www.youtube.com/wa...n&v=m2GT-xKQWKM

"Robiliśmy to bez rozgłosu i działań piarowych XD"

"- To znaczy że kupili za 2,5k a mogą sprzedać za 6?"
- no ja bym tutaj uważał, bo my zaprezentowaliśmy tylko taki punkt odniesienia..."

"Glenfidiś"

"działamy w kierunku zrozumienia idei że to nie jest do końca iwestycja"

Krótko mówiąs jestę specem od whisky i zapłaciłem komu się da żeby zaczarować wszystkich
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 1:20 pm   

Tak sobie czytam, tak sobie oglądam... I sam nie wiem. Czy my tu ciągle rozmawiamy o whisky? Przecież spośród tych 400 butelek otwartych zostanie co najwyżej kilka, a jedynymi szczęściarzami, którzy mogą cokolwiek powiedzieć o jej smaku są ci, którzy dostali owe próbki do oceny. Jak dla mnie, możemy równie dobrze otworzyć wątek dotyczący inwestycji w złoto, ziarno kakaowca, czy obrazy francuskich impresjonistów. W nagłówku mamy "koneserów i pasjonatów", a nie "inwestorów". ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 9:59 am   

Rozmawiamy o potężnej, całkiem sprytnie stworzonej mistyfikacji cenowej dotyczącej, było nie było, whisky ;) Your investment, our wealth... Jak na razie niestety, niewielu ma odwagę wspominać o tym głośno. Darmowe sample "taaakiej whisky", rozesłane po świecie, póki co działają zgodnie z misternym planem ;)
Poczekajmy na wycenę pozostałych trzech beczek z 53 (tych gorszych...), które prędzej czy później trafią na rynek, odbierając palmę pierwszeństwa "starości" temu humbugowi. Póki co, ot taka kontrpropozycja dla inwestorów ktorzy zechcą zamrozić fundusze w innej absurdalnej inwestycji: http://www.thewhiskyexchange.com/P-6934.aspx Cena już mniej Macallanowa więc chyba dlatego butelki nadal są dostępne... :mrgreen:
PS. Zadano mi ostatnio, prostolinijnie i szczerze, następujące pytanie: czy dysponując kwotą 2500 funtów nie ma lepszych opcji inwestycyjnych wśród whisky niż ten Farclas z 53?
Przyznam że sam bym lepiej tej sprawy nie ujął... :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 10:33 am   

Piłem kiedyś Glenfarclas 1953. Nazywała się wówczas Whisky That Cannot Be Named, miała równe 50 lat i była butelkowana przez Adelphi. Też z beczki po sherry, jak to w Glenfarclas często się zdarza. Nie powiem, zacna była, ale na kolana nie rzucała. I całe szczęście, że za nią nie płaciłem. Po prostu, były to czasy gdy whisky się pijało, niezależnie od wieku i ewentualnej wartości inwestycyjnej. Dostałem ją w prezencie od Adelphi, jako swego rodzaju bonusik gdy kupowałem od nich parę innych buteleczek. Aha, kupowane buteleczki były pełnowymiarowe, sprezentowana Glenfarclas 50yo była próbką 100 ml. Czytając doniesienia o inwestycjach w whisky, mam wrażenie, że za jednym przysiadem przechlałem kilkaset funtów. ;-)

To tak tylko, moje trzy grosze żeby przywrócić ludzki wymiar temu kretyństwu. Niech whisky zawsze whisky znaczy! ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 11:01 am   

Rajmund napisał/a:
Niech whisky zawsze whisky znaczy! Wink

A sprawiedliwosc sprawiedliwosc :wink:

Wiktor napisał/a:
Na mocy umowy z Wealth Solutions S.A. wszystkie z nich trafią wyłącznie na polski rynek, co jest ewenementem na skalę światową

Coz w takim razie ona robi w sklepie Master of Malt? Aaa no tak - zostala w koncu wybrana rowniez przy udziale "Sales Directora" tego sklepu, ktory jak rozumiem dal za nia owe skromne 2500 funtow zeby wystawic ja na stronie internetowej swojego sklepu z symboliczna prowizja 3 tys. funtow. No chyba, ze z wielkim trudem odkupil za powiedzmy 5 tys funtow od, ktoregos z polskich inwestorow, ktorzy tak sie na nie rzucili :mrgreen: i w tym wypadku narzucil jedynie precedensowo niski tysiaczek marzy....
Mnie smuci, ze w calej tej sprawie bral udzial Serge Valentin, ktory do tej pory jednoznacznie wypowiadal sie przeciw tego rodzaju spekulacjom, a nie chce mi sie wierzyc zeby nie znal szczegolow przedsiewziecia.

[ Dodano: Czw Cze 07, 2012 11:05 am ]
P.S. Do koszyka w sklepie intenetowym MoM udalo mi sie wlasnie w tej chwili dodac 2 butelki, a nie tylko jedna. Jednakze reka mi jakos drgnela przed finalnym zakupem i do transakcji nie doszlo :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 7:26 pm   

Tak, udział Serge'a może oznaczać, że padł jeden z ostatnich bastionów niezależności i obiektywności w świecie whisky. Smutne to...
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów